Uldis Lipskis

Latvijas Nacionālās operas klarnešu grupas koncertmeistars.
Latvijas Koncertdirekcijas vadītājs.
Latvijas Izpildītājmākslinieku apvienības līderis.
Latvijas Klarnetistu biedrības biedrs.

Mācījies Ogres bērnu mūzikas skolā (1978 - 1980) un Em. Dārziņa speciālajā mūzikas vidusskolā (1980 - 1987) pie pedagoga Gunāra Kļaviņa.
Studējis J.Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā profesora
Ģirta Pāžes klarnetes klasē 
(no 1987. - 1992.gadam - bakalaura studijas, no 1992. - 1994. gadam - maģistrantūra).
No 1997. - 1998. gadam papildinājies Vācijā, Lībekas mūzikas augstskolā pie pasaulslavenās klarnetistes, profesores Sabīnes Meijeres.
No 1991.gada strādā Latvijas Nacionālās operas orķestrī.

1996.gadā kļuvis par Jurjānu Andreja pūšaminstrumentu konkursa I vietas laureātu.
1986.gadā ieguvis II vietu starptautiskajā jauno izpildītāju radio ierakstu konkursā Concertino Praha.
Vairākkārtējs vietēja mēroga skolu konkursu laureāts (gan kā soloklarnetists, gan kā kameransambļu dalībnieks).

Pirmo solokoncertu sniedzis 13 gadu vecumā, un kopš tā laika koncertē regulāri. Kā soloklarnetists uzstājies kopā ar orķestriem Rīgas kamermūziķi, Latvijas kamerorķestri, Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri, Čehijas radio orķestri. Muzicējis kopā ar Jāņa Bulava kameransambli, pianistiem Pēteri Plakidi, Jāni Maļecki. Spēlējis Rīgas festivāla orķestra un Latvijas kamerorķestra sastāvā. Dažādu koncertprojektu ietvaros koncertējis Latvijā, Lietuvā, Igaunijā, Polijā, Čehijā un ASV.
Ar U.Lipska vārdu saistāms ievērojamā mūsdienu komponista Magnusa Lindberga Klarnetes kvinteta pirmatskaņojums Latvijā. Latviešu jaunākās paaudzes skaņradis Sergejs Zilpaušs speciāli U.Lipskim ir komponējis skaņdarbu Vēsts klarnetei solo.
Latvijas radio rodami mākslinieciski augstvērtīgi ieraksti (O.Mesiāna Kvartets laika galam, K.Debisī Rapsodija, B.Martinū Sonatīne u.c.). Mūzikā U.Lipski visvairāk saista klasiskās vērtības (J.S.Bahs, G.F.Hendelis, A.Vivaldi u.c.), īpaši mīļš ir J.Brāmss, klausās arī džezu. Brīvajā laikā labprāt dod priekšroku klusumam un putnu dziesmām, aktīvai atpūtai (vasarā - braucienam ar laivu un riteņbraukšanai, ziemā - slēpošanai).


Sagatavojusi Mārīte Dombrovska
2000.gada maijs