LATVIJAS REPUBLIKAS KULTŪRAS MINISTRIJA

K.Valdemāra iela 11-a, Rīga, LV-1364, Latvija. Tel.: +371 7224772 Fax: +371 7227916

_____________________________________________________________

Informācija presei. 16.06.98.

1998. gada 3. jūnijā Latvijas Nacionālais Simfoniskais orķestris iesniedza Latvijas Republikas Kultūras ministrijai Streika pieteikumu. Streika prasības ir darba algas paaugstinājums, finansējums jaunu skatuves tērpu iegādei, jaunu instrumentu iegādei, instrumentu apkopei un telpu remontam. LNSO mūziķi nolēmuši rīkot protesta akcijas XXII Vispārējo latviešu Dziesmu un XII Deju svētku laikā un piketēt pie Saeimas ēkas. LNSO nevēlējās piedalīties arī Dziesmu svētku Vokāli simfoniskās mūzikas koncertā Mežaparka Lielajā estrādē 4. jūlijā, to pamatojot ar kolektīva pārslodzi.

Kultūras ministrija ir atbalstījusi Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra streika prasības. Izvērtējot prasību apjomu un to pamatojumu, KM iesniedza LR Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijai, Budžeta un finansu komisijai un Finansu ministrijai lūgumu piešķirt LNSO papildus līdzekļus - Ls 203 596, - izdarot grozījumos šī gada valsts budžetā. Šis pieprasījums tika izskatīts LR Ministru kabineta ārkārtas sēdē 1998. gada 13. jūnijā. Sēdē tika nolemts iedalīt Latvijas Nacionālajam simfoniskajam orķestrim 153 739 Ls algu paaugstināšanai un instrumentu iegādei.

Lai konstatētu izveidojušos situāciju un lemtu par tālāko darbību KM speciālisti un LNSO pārstāvji tikās 1998. gada 16. jūnijā. Tikšanās laikā LNSO pārstāvji paskaidroja, ka streika pieteikumu atstās spēkā līdz š. g. 1. decembrim, bet pašu streiku atsauks. Netiks rīkotas arī plānotās protesta akcijas. Tāpat orķestris spēlēs arī Dziesmu svētku simfoniskās mūzikas koncertā, iepriekš vienojoties ar E. Melngaiļa Tautas mākslas centra direktoru Jāni Kurpnieku par mēģinājuma grafika izmaiņām.

Jautājumi par finansējumu jaunu tērpu iegādei un telpu remontam paliek atklāti un risināmi laika gaitā.

Kultūras ministrija lūdza LNSO iesniegt oficiālu vēstuli, kurā, saskaņā ar Streiku likumu, būtu izklāstīta LNSO tālākā darbība. Orķestris šādu vēstuli sola iesniegt 18. jūnijā pēc Saeimas sēdes, kurā 2. lasījumā tiks izskatīti grozījumi 1998. gada budžetā.

 

KM preses sekretāre I. Zvaigzne, 7229737.