Ievadvārdi

Programma

Mākslinieki

Norises vietas

Presei

Par festivālu

Festivāla vēsture

Aina Kalnciema

Atbalstītāji

Kontakti

Lidevija van der Vorta (Lidewij van der Voort)

 

Lidewij van der Voort Lidevija van der Vorta (Lidewij van der Voort) studēja moderno vijoļspēli  pie Johannes Leertouwer Amsterdamas Sweelinck Conservatorium, kurai sekoja baroka vijoles mācības Briseles Karaliskajā konservatorijā.
Papildus viņa piedalījās kursos un meistarklasēs pie Enrico Gatti, John Holloway, Stanley Ritchie, Reinhard Goebel, Roy Goodman un Andrew Manze.

Lidevija ir cieši saistīta ar kamermūziku, galvenokārt  17. un 18. gs. vijoles repertuāru. Viņa spēlē vairākos nacionālos un starptautiskos kolektīvos – stīgu kvartetos, duetos ar klavesīnu un vijoli, kā arī sniedz vijoles solo koncertus. Lidevija ir ieguvusi vairākas prestižas balvas, ieskaitot uzvaras 2000. gada Senās mūzikas konkursos Brigē un  Rovereto.

Lidevija ir koncertmeistare Nīderlandes Baha biedrībā, Eiropas Savienības Baroka orķestrī, Senās mūzikas akadēmijā un Jaunajā Holandes akadēmijā (Edisona 2004) kā arī beļģu ansamblī B’rock. Kopā ar trim kolēģiem viņa 2005. gadā  nodibināja Holandes Baroka biedrību. Ansambļa mājas ir Utrehtā, un tas sadarbojas ar daudziem vadošiem māksliniekiem, gadā veidojot astoņas programmes. Šie četri mūziķi veido ansambļa māksliniecisko uzbūvi un organizē tā repertuāru.  Kopā ar Holandes Baroka biedrību (HBB) Lidevija nesen izcīnīja  Kersjes balvu un VSCD Klasiskās mūzikas balvu 2008. Holandes izpildītājmākslas fonds nesen piešķīra   HBB daudzgadīgu subsīdiju un paredz tai nākotnē starptautiskus panākumus.

Lidevija ir ļoti pieprasīta vijolniece tādos kolektīvos kā  Anima Eterna, Les Musiciens du Louvre, Musica Antiqua Köln un The King’s Consort.

 

 

 

 

Baha muzikas fonds, Hipokrata iela 35-32, LV-1079, Riga, Latvija, talr.: 29208181, e-pasts: bachfestival@inbox.lv