Ievadvārdi

Programma

Mākslinieki

Norises vietas

Presei

Par festivālu

Festivāla vēsture

Aina Kalnciema

Atbalstītāji

Kontakti

Freds Džeikobss (Fred Jacobs)

 

Fred JacobsFreds Džeikobss (Fred Jacobs) mācījās lautas un teorbas spēli pie Entonija Beilisa  (Anthony Bailes)  Sweelinck Konservatorijā  Amsterdamā. 1985. gadā viņš  piedalījās ansambļa The Locke Consort dibināšanā, un ar šo kolektīvu guva atzinību un slavu par savu mūzikas interpretāciju un 17.gs. angļu kamermūzikas ierakstiem. Freds Džeikobss  spēlē tādos mūzikas kolektīvos kā Gabrieli Consort and Players, The Parley of Instruments, Nīderlandes Baha biedrības baroka orķestris  un Monteverdi Continuo ansamblis Bavārijas Valsts operā, kur mūziķis ir piedalījies visu Monteverdi un Kavalli darbu  atskaņošanā kopš 1997. gada.

Freds Džeikobs regulāri spēlē pavadījumu daudziem spožiem dziedātājiem -  Charles Daniels, Michael Chance unMaarten Koningsberger. Kopā ar Johannette Zomer viņš ierakstījis programmu sēriju, kas veltīta 17. gadsimta monodijām, kur mākslinieks savos pētījumos atklājis daudzus apslēptus dārgumus. (Channel Classics)

Džeikobsa veiktie Roberta de Visée skaņdarbu ieraksti (Metronome) , kas atskaņoti uz franču teorbas, guva starptautisku atzinību: ‘absolūti lielisks ieraksts’ rakstīja vadošais žurnāls ‘Early Music’ (2011.g.feb.).

Gadu gaitā Freds Džeikobss ir viesojies lielākajos agrīnās mūzikas festivālos Eiropā un Savienotajās Valstīs. Viņš muzicē operu uzvedumos Londonā, Parīzē, Minhenē, Amsterdamā, Vīnē un Florencē. Mūziķis sadarbojies ar daudziem diriģentiem:  Gustav Leonhardt, Frans Brüggen,Ton Koopman, Ivor Bolton, Andrew Parrott, Marc Minkowski un Richard Egarr. Kopā ar Emma Kirkby, Johannette Zomer un Maarten Koningsberger viņš vada mākslinieciskās darbnīcas par angļu lautu un franču  ‘Air de Cour’.
Kopš 1995. gada Freds Džeikobss māca lautas un teorbas spēli   Amsterdamas Konservatorijā. Viņa pētnieciskais darbs ir veltīts dažādiem lautas un teorbas spēles aspektiem 17. gadsimtā.
Viņš ir lasījis lekcijas par franču teorbu Luija XIV laikā un par lautas popularitāti Francijā ap 1650. gadu.
I 2013. gadā  viņš nolasīja ikgadējo Konstantīna Hugensa (Constantijn Huygens) lekciju Hofvijkā, Hugensa agrākajā lauku īpašumā  Vorburgā, Nīdrlandē.

Baha muzikas fonds, Hipokrata iela 35-32, LV-1079, Riga, Latvija, talr.: 29208181, e-pasts: bachfestival@inbox.lv