Ievadvārdi

Programma

Mākslinieki

Norises vietas

Presei

Par festivālu

Festivāla vēsture

Aina Kalnciema

Atbalstītāji

Kontakti

Les Ambassadeurs (baroka orķestris, Francija)

 

Les AmbassadeursFlautas virtuoza Alekša Kossenko  (Alexis Kossenko) dibinātais ansamblis , Les Ambassadeurs ir visu Eiropu pārstāvošs kolektīvs, kas ar vēsturiskajiem mūzikas instrumentiem atskaņo plašu repertuāru, no agrīnā baroka līdz klasicisma un romantisma skaņdarbiem gan kamersastāvā, gan lielā orķestrī.

Sadarbojoties kaislīgiem interpretiem un iedvesmas pilniem radītājiem, ansamblis redz savu misiju kā muzikālā pieredzē balstītas bezgalīgas emociju gammas sniegšanu pēc iespējas plašākam klausītāju lokam.  

Pretstatā jebkādām dogmām, modes virzieniem un skolām, Les Ambassadeurs tiecas panākt ideālu izteiksmi, kur laikmeta instrumentu gramatika, retorikas māksla un muzikālais instinkts cits citu neizslēdz.

Starp dažādiem projektiem, atskaņojot Ramo (Rameau), Pērsela (Purcell), Mocarta un Rosīni darbus, Les Ambassadeurs īpaši interesējas par no jauna atklāto ansambli  Dresden Hofkapelle, kas J.S. Baha laikā tika raksturots kā „visskaistākais orķestris pasaulē”, pateicoties tā priekšzīmīgajai disciplīnai, mūziķu virtuozitātei un  spēles krāsu bagātībai, kuras dēļ tas tika uzskatīts par pirmo „moderno” orķestri. Tieši Drēzdenē tika sakausēti itāļu, franču un vācu stili un radās ‘Goûts Réunis’ – stilu saplūsme, ko tik augstu vērtēja Tēlemanis.

Sekojot ansambļa Dresden Hofkapelle paraugam,  Aleksis Kossenko sauc kopā mūziķus no visas Eiropas. Les Ambassadeurs & Aleksis Kossenko uzstājās Beļģijā  (Bozar – Palais des Beaux-Arts, MA festivāla atklāšanā  2012. g.) un Francijā  (Auditorium

du Louvre, Salle Gaveau, Salle Cortot, Opéra Royal de Versailles), Vācijā (Festspiele Potsdam - Sanssouci), Austrijā (Trigonale Festival), Slovēnijā (Brezice Festival), Polijā (Festivālos Poznaņā un Varšavā, Latvijā (Starptautiskajā Baha Kamermūzikas festivālā Rīgā), Bulgārijā (Sofijas Baroka mākslas festivālā), Nīderlandē, ar liela apjoma skaņdarbiem, gan laicīgiem gan reliģiskiem, kas tapuši Drēzdenē, kā arī G.F.Hendeļa oratoriju  - Il Trionfo del Tempo e del Disinganno. Kolektīvs regulāri sadarbojas ar vadošiem dziedātājiem -  Sabine Devieilhe, Anders Dahlin, Reinoud Van Mechelen, Francisco Fernandez Rueda, Blandine Staskiewicz vai Delphine Galou.

Kopš savas dibināšanas 2012. gadā, Les Ambassadeurs ir veikuši sešu kompaktdisku ierakstus 2013. gadā, ierakstu firmā Alpha viņi ievadīja darbu pie kompaktdisku sērijas  “Concerti per l’orchestra di Dresda”, kuras pirmā daļa ar Vivaldi mūziku guva lielu kritiķu atsaucību. viņu Ramo (Rameau) mūzikas disks ar soprānu Sabine Devieilhe (Le Grand Théatre de l’Amour, on Erato) izpelnījās balvu  Diapason d’Or de l’Année 2014, žurnāla Opera Magazine Dimanta balvu, Cecīlijas balvu un Academy Charles Cros Lielo balvu, kļūstot par bestselleru.Karla Filipa Emanuela Baha kamermūzika  (Trio sonātes – Koncerti flautai), Hendeļa un Vivaldi operu āriju solokoncerts ar Blandine Staskiewicz zīmolam Glossa, Tēlemaņa Uvertīras un koncerti (kas apbalvoti ar “Shock of Classica”) iznāca  2015. gadā. Visbeidzot,  2016. gadā tika izdots disks “Cantus”, garīgās mūzikas svētceļojums no Baha līdz Bārberam ar čellistu Christian-Pierre La Marca (Sony). Nākošais ieraksts «Soave e Virtuoso», kas veltīts Tartini, Vivaldi un Samartini flautas koncertiem, parādīsies  2017. gada septembrī zīmola Aparté apgādā.

2015. - 2016. gadā ansamblis Les Ambassadeurs veica  Rossini koncertu tūri ar  SabineDevieilhe, nospēlēja vairākus koncertus ar Blandine Staskiewicz, projektu“Tempesta”, kā arī triumfālu 24 koncertu sēriju  Le Nozze di Figaro (producents Galins Stoevs).

2016. - 2017. gadā Les Ambassadeurs uzstājas Londonas Vigmoras koncertzālē, festivālos ClassicaMoulins, Midsommer Barock (Dānijā), Feldkirhenē(Austrijā), Esterhazā (Ungārijā), Postdamā un Veimārā (Vācijā).

Baha muzikas fonds, Hipokrata iela 35-32, LV-1079, Riga, Latvija, talr.: 29208181, e-pasts: bachfestival@inbox.lv