Ievadvārdi

Programma

Mākslinieki

Norises vietas

Presei

Par festivālu

Festivāla vēsture

Aina Kalnciema

Atbalstītāji

Kontakti

Aleksis Kossenko, Muzikālais vadītājs un flautas solists

 

Alexis Kossenko

« Aleksis Kossenko ir daudzpusīgs jauns ģēnijs, kurš savā karjerā sasniegs visu, ko vēlas. (..)

Nav daudz diriģentu, kurus būtu tik saistoši vērot gan viņu mūziķiem, gan mums, klausītājiem, bet nav redzama vēlme ‘izrādīties’, lai atstātu iespaidu uz publiku.»

(Interneta žurnāls  Musical Pointers)

 Aleksis Kossenko ir dzimis Nicā un uzstājas kā solists ar Vācijas Simfonisko orķerstri Berlīnē, Stokholmas Filharmonijas orķestri, Concerto Copenhagen, Ensemble Matheus, Nāciju filharmoniju, La Grande Ecurie et la Chambre du Roy, Concert d’Astrée, Stradivaria, Barokksolistene, B’Rock, Le Cercle de l’Harmonie, La Chambre Philharmonique, Modo Antiquo, Le Concert Lorrain, Holandes Baroka biedrību, Helsinku Baroka orķestri, un viņa repertuārs ietver skaņdarbus no Vivaldi līdz Hačartujanam, Mocarta koncertus. Mūziķis nesen koncertējis Berlīnes, Stokholmas un Maskavas filharmonijās, Franca Lista koncertzālē Budapeštā, Londonas Vigmorholā  un Karaliskajā Albertholā, Zalcburgas   Mozarteum, Théâtre des Champs-Elysées un Salle Gaveau Parīzē, Versaļas Karaliskajā operā un Karaliskajā kapelā, Cīrihes, Briges un Amsterdamas koncertzālēs.

Būdams smalks visu sava instrumenta vēsturisko formu pazinējs, Aleksis Kossenko spēlē gan moderno flautu  - viņš mācījies flautas spēli Parīzes Augstākajā Nacionālajā konservatorijā pie Alēna Mariona (Alain Marion) - gan baroka, klasisko un romantisko flautu, kā arī blokflautu.

Pašreiz viņš ir vadošais flautists La Chambre Philharmonique (vad. Emanuels Krivins), Ensemble Matheus (vad . Žans-Kristofs Spinosi), Gli Angeli Genève (Stefans MakLeods), Le Concert Spirituel (Ervē Nikē) un kopš neilga laika arī  Orchestre des Champs-Elysées (vad. Filips Herrevege). Aleksis Kossenko ir ierakstījis Nīlsena, Telemaņa, Haidna, Tušmulēna koncertus flautai, bet ir īpaši jāmin franču zīmolam Alpha veiktais pilnais Kārļa Filipa Emanuela Baha un Vivaldi koncertu ieraksts (žurnāla Gramophone  redaktora balva) kā arī Šarpantjē  Leçons de ténèbres ieraksts ar baritonu Stefanu Makleodu.

Kā diriģents  Aleksis Kossenko tika aicināts uzstāties ar Eiropas Savienības Baroka orķestri, ,B’Rock, Le Concert d’Astrée, Holandes Baroka biedrību, Arte dei Suonatori. Bet it īpaši kā ansambļa  Les Ambassadeurs vadītājs viņš ir realizējis savus nozīmīgākos projektus, tādus kā jaunā ierakstu sērija zīmolam Alpha « per l’orchestra di Dresda »kā arī intensīvu darbu  ar Ramo, Pērsela, K.F.E.Baha un Mocarta skaņdarbiem.  

Kopā ar ansambli  Les Ambassadeurs  izdotie kompaktdiski ir saņēmuši iespaidīgas uzslavas un apbalvojumus : Gramophone atzīmē « Les Ambassadeurs’ pasakaino spēli » par viņu Vivaldi  interpretāciju « Concerti per l’Orchestra di Dresda » (Alpha), savukārt Ramo albums zīmolam Erato (ar Sabīni Devieilhe) saņēma Diapason d’Or 2014 balvu, Diamant de l’Opéra, un  l’Académie Charles Cros Ļielo balvu, un jau kļuvis par bestselleru.

Starp projektiem, kas realizēti  2015. – 2016. gadā, Aleksis Kossenko sekmīgi diriģējis Mocarta Le Nozze di Figaro 24 koncertus (producents Galins Stoevs). Pēc veiksmīgā projekta Varšavas filharmonijā, kur   Aleksis Kosseno kā viesdiriģents diriģēja Mendelsona un  Reinekes darbus Sinfonia Iuventus orķestra izpildījumā, viņš ir atkal uzaicināts  diriģēt Brāmsu 2017. gadā (4. simfonija un koncerts vijolei). 2018. gada rudenī Aleksis Kossenko ir uzaicināts Karaliskajā Dānijas teātrī diriģēt 12 Mocarta Le Nozze di Figaro izrādes. Viņš diriģēs arī Varšavas Kameroperā  (Opera Kameralna), savu Baha programmu (Ziemassvētku kantātes un koncertus), Holandes  Baroka biedrībā (Telemanis,Tartini, Vivaldi) ; kā arī Eiropas Savienības Baroka orķestri ( 2017. g. rudenī)  2018. - 2019. gadā  mākslinieks diriģēs Ramo operu Les Paladins Oldenburgas Valsts teātrī Vācijā.

 

Baha muzikas fonds, Hipokrata iela 35-32, LV-1079, Riga, Latvija, talr.: 29208181, e-pasts: bachfestival@inbox.lv