Ievadvārdi

Programma

Mākslinieki

Norises vietas

Presei

Par festivālu

Festivāla vēsture

Aina Kalnciema

Atbalstītāji

Kontakti

Kristofers Volšs Sinka (Christopher Walsh Sinka, ASV)

Christopher Walsh-SinkaKristofers Volšs Sinka ir amerikāņu diriģents un dziedātājs, kas dzīvo un strādā Rīgā. Savās brīvmākslinieka – korista, diriģenta un senās mūzikas atskaņotāja – gaitās Kristofers ir apceļojis Savienotās Valstis un Eiropu. Viņš diriģējis Emīla Dārziņa jaukto kori un jaukto kori "Dziesmuvara", un pats dzied slavenajā jauniešu korī "Kamēr...". Mākslinieks regulāri apmeklē Svētā Pestītāja Anglikāņu baznīcu Rīgā, kur vada liturģiskās mūzikas atskaņojumus un diriģē draudzes kori.

Pateicoties Ainas Kalnciemas iniciatīvai, Kristofers Volšs Sinka 2016. gadā nodibināja Rīgas Baha Festivāla kori. Šā kolektīva debija 2016. gada Rīgas Baha festivālā saņēma augstu klausītāju novērtējumu. Pavisam nesen Kristofers vadīja Gabriela Džeksona (Gabriel Jackson) skaņdarba pirmatskaņojumu četriem solistiem  Exile Meditations, kas veltīts bēgļu tematikai. 2017. gada jūnijā sadarbībā ar kolēģi Agnesi Urku Krisofers un Emīla Dārziņa jauktais koris ieguva trešo godalgu Starptautiskajā Kamerkoru konkursā Marktoberdorfā, Vācijā. 2017.-2018. gada sezonā Kristofers diriģēs Baha Festivāla kori Monteverdi skaņdarbu programmā, Džeksona Exile Meditations atskaņojumus Latvijā un ārzemēs, kā arī kopā ar diviem jauniem talantīgiem diriģentiem diriģēs nelielu programmu jauniešu kora "Kamēr..." izpildījumā.

Kristofers pabeidzis Ziemeļrietumu universitātes H. un L. Bīnenu mūzikas skolu (Northwestern University's Bienen School of Music) ASV, saņemot maģistra grādu mūzikā un kordiriģēšanā un atzinību par izcilu diriģēšanas prasmi studiju noslēguma gadā. Ziemeļrietumu universitātē Kristofers ieguva vērtīgu pieredzi, studējot agrīnās mūzikas teoriju pie Roberta Gjerdingena (Robert Gjerdingen) un dziedot Bīnenu Mūsdienu/agrīnās mūzikas vokālajā ansamblī. Viņa skolotāji diriģēšanā ir Māris Sirmais, Donalds Nellijs (Donald Nally) un Ītens Sperijs (Ethan Sperry), un viņš ir apmeklējis meistarklases pie Joseph Flummerfelt, Frieder Bernius, Erik Van Nevel un Andrew Megill.


Rīgas Baha Festivāla koris

2016. gadā pēc Ainas Kalnciemas iniciatīvas dibinātais Rīgas Baha Festivāla koris pulcē pašreizējos un bijušos dziedātājus 

no daudziem Latvijas izcilākajiem profesionālajiem un pašdarbības koriem. Savā debijas koncertā 2016. gada novembrī  jaunais agrīnās mūzikas kolektīvs dziedāja Baha, Šica un Monteverdi skaņdarbus. Kori vada tā diriģents un dibinātājs Kristofers Volšs Sinka.
Rīgas Baha festivāla koris

Baha muzikas fonds, Hipokrata iela 35-32, LV-1079, Riga, Latvija, talr.: 29208181, e-pasts: bachfestival@inbox.lv