Ievadvārdi

Programma

Mākslinieki

Norises vietas

Presei

Par festivālu

Festivāla vēsture

Aina Kalnciema

Atbalstītāji

Kontakti

2018

Festivāls tūvojās!

Afiša 2018

 

 

 

 

 

2017

17. Starptautiskajā Baha kamermūzikas festivālā arvien jaunas baroka mūzikas interpretācijas

No 16. novembra līdz 6. decembrim notiks 17. Starptautiskais Baha kamermūzikas festivāls, kurā festivāla direktore Aina Kalnciema aicinās baudīt baroka mūzikas krāšņumu un daudzveidību. Septiņos koncertos Rīgā un Kuldīgā dzirdēsim labāko Francijas un Vācijas baroka orķestru sniegumu, baroka mūziku kora izpildījumā, čella un klavesīna saspēli un klavieru solo, kā arī Latvijā līdz šim nedzirdētu formu – vēsturiskā stīgu instrumenta viola da gamba kvartetu.
16. novembrī Mazajā ģildē 17. Baha kamermūzikas festivālu atklās viens no Eiropas šībrīža spilgtākajiem baroka orķestriem „Les Ambassadeurs” no Francijas. Flautas virtuoza Aleksa Kosenko  (Alexis Kossenko) dibināto un vadīto orķestri veido mūziķi no visas Eiropas. Kolektīva skanējums apvieno muzikālu pieredzi, jauneklīgi spožu temperamentu un iedvesmojošu interpretāciju. Koncertā piedalās Eiropā ļoti pieprasītais kontrtenors no Itālijas Karlo Vitoli  (Carlo Vitoli). Koncertprogrammas pamatā – baroka laika itāļu komponistu darbi.
19. novembrī Kuldīgā dzirdēsim uzlecošo itāļu pianisma zvaigzni Eliozu Kašo (Eloisa Cascio). Jaunā pianiste ar izcilību apguvusi baroka mūzikas izpildīšanas nianses, mācījusies meisetarklasēs pie labakajiem Itālijas taustiņinstrumentu pedogogiem, kā arī studējusi koradiriģēšanu, kompozīciju un kamermūziku. E. Kašo jau kopš agras bērnības ir guvisi uzvaras starptautiskos konkursos un kopš studiju gadiem koncertē visā pasaulē.
24. novembrī Rīgā pirmo reizi viesosies gambu kvartets “Les Voix Humaines” no Kanādas.  Kolektīvs ieguvis pasaules slavu, pateicoties izcilās baroka un renesanses mūzikas interpretes  Suzijas Neperas (Susie Nepper) radošajai darbībai. Ansambļa mākslinieki ierakstījuši ap 90 disku un apceļojuši visu pasauli. Viņu spēles stilu kritiķi nodēvējuši par virtuozu trakulību! “Les Voix Humaines” klausītājiem piedāvās J. S. Baha meistardarbu “Fūgas māksla”.  
26. novembrī Rīgas Sv. Magdalēnas baznīcā klausītāji aicināti iepazīties vai atkal satikt Rīgas Baha festivāla kori. Pēc Ainas Kalnciemas iniciatīvas dibinātais koris pulcē pašreizējos un bijušos dziedātājus no Latvijas izcilākajiem profesionālajiem un pašdarbības koriem. Talantīgā diriģenta Kristofera Volša Sinkas (Christopher Walsh Sinka, ASV) vadībā Baha festivāla koris atksaņos K. Monteverdi kormūzikas interpretācijas.
30. novembrī Baha festivāla programmā būs suģestējoša klaviermūzika talantīgā un aizrautīgā pianista Daumanta Liepiņa izpildījumā. Jaunais mūziķis ieguvis pirmās vietas daudzos nozīmīgos konkursos, bet pērn kļuvis par Lielās mūzikas balvu laureātu kategorijā “Gada jaunais mākslinieks”.  Viņa klavierspēli raksturo degsme un perfekcija.
3. decembrī Kuldīgā uz koncertu aicina festivāla vadītāja un klavesīniste Aina Kalnciema un pazīstamais čellists Ramons Jafe (Ramon Jaffé), kuru raksturo moto – “klasika ir viņa mīlestība, flamenko – viņa kaislība”. Koncertā Ernesta Vīgnera Kuldīgas Mūzikas skolā dzirdēsim J. S. Baha un G. F. Hendeļa darbus, kā arī karstasinīgu flamenko, ko izpildīs abi mākslinieki gan solo, gan duetā.
6. decembrī Baha festivāls noslēgs programmu ar baroka orķestri “Hofkapelle München” no Vācijas. Orķestris spēlē ar senajiem mūzikas instrumentiem un tā skanējumu raksturo ārkārtīgi precīza vēsturiskās muzicēšanas maniere. Pazīstamā baroka vijolnieka un diriģenta Rūdigera Lotera (Rüdiger Lotter) vadībā kolektīvs ir ieguvis ļoti augstu novērtējumu kritiķu un klausītāju vidū un šobrīd tiek atzīts par vienu no labākajiem Vācijas baroka orķestriem.


----------------------------------------------

2016

 

Brālis un māsa Madara un Daumants Liepiņi

Brālis un māsa Madara un Daumants Liepiņi uzstājas kopā jau kopš bērnības. Viņu panākumi sākās 2003. gadā, kad tika iegūta 1. vieta starptautiskajā klavieru duetu konkursā "Brālis un māsa" Sanktpeterburgā. Duets 2015. gadā tika atzīts par Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas labāko kameransambli un balvā ieguva studijas koncertu Latvijas Radio 3. Kā jaunāko sasniegumu var minēt 3. vietu T. Gaidamovičas kamermūzikas konkursā Krievijā. Madara un Daumants regulāri uzstājas kopā daudzos koncertos un festivālos ne tikai Latvijā, bet arī Zviedrijā, Polijā, Lietuvā, Igaunijā, Krievijā un Armēnijā. Šobrīd viņi turpina studijas JVLMA prof. Jāņa Maļecka klasē un ir apmaiņas studenti Ingesundas Mūzikas augstskolā Zviedrijā.
Daumants Liepiņš sācis apgūt klavierspēli jau 5 gadu vecumā, un jau agrā vecumā sāka veiksmīgi piedalīties pianistu konkursos, iegūstot daudzas godalgotas vietas, to skaitā 1. vietu Valsts pianist konkursā (2003), 1. vietu Jauno mūziķu starptautiskajā konkursā Siguldā (2007), 3. vietu (2007) un 2. vietu (2009) Starptautiskajā jauno mūzķu konkursā Oldenburgā, Vācijā, kā arī 1. vietu Ineses Galantes jauno talantu konkursā (2014).
Daumants ir uzstājies kā solists un kamermūziķis  Latvijā, Zviedrijā, Lietuvā, Igaunijā, Polijā, Vācijā, Krievijā, Dānijā un Armēnijā un sadarbojies ar Kauņas simfonisko orķestri un Helsingborgas simfonisko orķestri.  Viņš ir Glafsfjordenas mūzikas festivāla (Zviedrija) Jaunais mākslinieks 2015. un 2016. gadā. Nesen Daumants kā viens no 4 izvēlētiem dalībniekiem piedalījās pasaulslavenās pianistes Mitsuko Učidas meistarklasēs Kārnegī zālē, Ņujorkā.
Šobrīd Daumants studē J. Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā prof. Arņa Zandmaņa klasē, bet paralēli tam ir arī Erasmus apmaiņas programmas students Ingesundas Mūzikas augstskolā Zviedrijā pie prof. Jūlijas Mustonenas-Dālkvistas.

 ____________________________________________

 

Baha festivālā izcilais spāņu senās mūzikas ansamblis „La Galanía” ar romantisku temperamentīgu programmu

16. Starptautiskā Baha kamermūzikas festivāla ietvaros trešdien, 9. novembrī plkst. 19.00 Mazajā ģildē koncertu sniegs senās mūzikas ansamblis „La Galanía” un apburošais soprāns Rakvela Andvesa (Raquel Andueza), klausītājiem piedāvājot lirisku un temperamentīgu 17. gadsimta spāņu un itāļu mūziku.
2010. gadā Rakvelas Andvesas un Hesusa Fernandeza Baenas ( Jesús Fernández Baena) dibinātais ansamblis „La Galanía” strauji iekarojis nozīmīgu vietu Spānijas muzikālajā dzīvē.  Ansamblis specializējies 17. un 18. gadsimta baroka mūzikas atskaņošanā, un mākslinieku izpildījums vienmēr balstījies rūpīgos vēsturiskos pētījumos. Kolektīvs Rīgā ieradīsies trīs mūziķu sastāvā, un soprāna spožo skanējumu pavadīs baroka ģitāra un teorba. Visi kolektīva dalībnieki papildus muzicē citos pasaulē pazīstamos orķestros un prestižos ansambļos - Hespèrion XXI, Al Ayre Español, L’Arpeggiata, Orquesta Barroca de Sevilla, Private Musicke, kā arī  Apgaismības laikmeta orķestrī. „La Galanía” ļoti sekmīgi debitēja Pamplonas katedrālē, atskaņojot Pergolēzi Stabat Mater. Kopš tā laika ansamblim pavērās iespējas koncertēt visā pasaulē, izdoti trīs atzinību un komerciālus panākumus guvuši ieraksti.
Kolektīva galvenā zvaigzne ir apbrīnojamais soprāns Rakvela Andvesa, kas ar izcilību absolvējusi Londonas Rātsnama Mūzikas un drāmas skolu un šobrīd regulāri uzstājas kopā ar slavenākajiem baroka ansambļiem pasaules ietekmīgākajās koncertzālēs un festivālos. Izteiksmīgā  un temperamentīgā, bet vienlaikus arī maigā un romantiskā dziedātāja vairākkārt piedalījusies seno operu uzvedumos.
Programmā „LOCURA & TORMENTI” tiks atskaņota 17. gadsimta spāņu un itāļu komponistu mūzika, kas Latvijā līdz šim ir maz pazīstama.
Audio ieskats: https://www.youtube.com/watch?v=bgE5sa2con0
Festivāla turpinājumā 16. novembrī koncertu sniegs jaunie, talantīgie mūziķi brālis un māsa Daumants Liepiņš (klavieres) un Madara Liepiņa (vijole). 19. novembrī pirmo reizi festivāla vēsturē uzstāsies Baha kamermūzikas festivāla koris, kuru vadīs daudzsološais amerikāņu diriģents Kristofers Volšs (Christopher Walsh), apvienojot koru „Kamēr...”, „Sōla”,  „Ave Sol”, Emīla Dārziņa jauktā kora dziedātājus. 24. novembrī koncertu sniegs spilgtais klaviermūzikas talants Georgijs Osokins. 30. novembrī muzicēs kolektīvs no Itālijas „Musica Antiqua Roma”, kuru vada izcilais vijolnieks Rikardo Minazi (Riccardo Minasi).  Festivāla noslēgumā 13. decembrī būs iespēja dzirdēt Polijas baroka orķestri „Arte dei Sounatori” un divu klavesīnistu sniegumu – uzstāsies festivāla prezidente A. Kalnciema un viens no Polijas labākajiem klavesīnistiem Marcins Švjontkevičs (Marcin Świątkiewicz).
Biļetes uz 16. Starptautiskā Baha kamermūzikas festivāla koncertiem pieejamas „Biļešu paradīze” kasēs un www.bilesuparadize.lv
Festivālu atbalsta Latvijas Gāze, KKF, Live Riga, Rīgas dome, Polijas Kultūras ministrija, Beļģijas Ārlietu ministrija, Polijas vēstniecība Latvijā, Instituto Nacional Artés Escénicas y Música, Avalon Hotel, ziedu salons Linda.
Informē TVNet, Rīgas laiks, IR, Lilit, Mediju nams, Mūzikas Saule, Figaro, Taka, Mistērija, www.kulturasvestis.lv, Вести Неделя, LR3, LR1.

Informāciju sagatavoja Agnese Lapsiņa
Sabiedrisko attiecību koordinatore
prese.bachfestival@gmail.com
26198759

_____________________________

 

16. Baha kamermūzikas festivālā Eiropas labākie baroka ansambļi, izcili solisti un Baha festivāla koris

 

No 5. novembra līdz 13. decembrim notiks 16. Starptautiskais Baha kamermūzikas festivāls, kura ietvaros festivāla prezidente, klavesīniste Aina Kalnciema aicina baudīt daudzveidīgu kamermūzikas programmu - gan pasaulē atzītus baroka mūzikas ansambļus no Beļģijas, Spānijas, Polijas un Itālijas, gan spožus Latvijas un ārvalstu solo māksliniekus, gan – pirmo reizi festivāla vēsturē – Baha kamermūzikas festivāla kori.

5. novembrī festivālu sāks vokālais ansamblis „Vox Luminis”, kurš ieguvis starptautisku atzinību kā izcils renesanses un agrīnā baroka mūzikas interprets ar ideālu tembrālu saskaņu, filigrānu toni un skaņas tīrību. 9. novembrī klausītāji aicināti baudīt spāņu baroka ansambli „La Galania” spožā soprāna Rakvelas Andvesas (Raquel Andueza) vadībā. Ansamblis specializējies 17. un 18. gadsimta baroka mūzikas atskaņošanā, un koncerta programma sola emcionāli piesātinātu un izsmalcinātu muzikālu baudījumu. Izcilas kamermūzikas piedāvājumu 30. novembrī turpinās kolektīvs no Itālijas „Musica Antiqua Roma”, kuru vada izcilais vijolnieks Rikardo Minasi (Riccardo Minasi).  R. Minasi savu talantu apliecinājis gan kā solists, gan kā diriģents, uzstājoties kopā ar pasaules slavenākajiem baroka mūziķiem un kolektīviem un ierakstot neskaitāmus diskus.  Festivāla noslēgumā 13. decembrī būs iespēja dzirdēt Polijas baroka orķestri „Arte dei Sounatori” un divu klavesīnistu sniegumu – uzstāsies festivāla prezidente A. Kalnciema un viens no Polijas labākajiem klavesīnistiem  Marcins Švjontkevičš (Marcin Świątkiewicz).

24. novembrī uz koncertu aicināti Latvijas lielākās pianisma sensācijas - Georgija Osokina - talanta cienītāji. Jaunais un talantīgais mūziķis divdesmit viena gada vecumā jau iekarojis klausītāju tūkstošu simpātijas un kļuvis par pasaules prestižāko klaviermūzikas konkursu laureātu.  G. Osokina interpretācijas ir neordināri spilgtas un viņam piemīt spožs artistiskums, kas pārsteidz un aizrauj klausītājus.

Īpaši jāpiemin divi koncerti, kas aizsāk jaunu programmu Baha kamermūzikas festivālā un dos iespēju un atspēriena punktu jauniem, talantīgiem mūziķiem - „Vārds jaunajiem!”. 16. novembrī koncertu sniegs brālis un māsa Daumants Liepiņš (klavieres) un Madara Liepiņa (vijole). Viņi ieguvuši balvas dažādos kameransambļu konkursos Latvijā un ārzemēs. Daumants pieteicis sevi arī kā spožs solists, uzstājies koncertos gan solo gan  kopā ar Lietuvas un Zviedrijas orķestriem. Šobrīd viņš papildina prasmes Zviedrijā pie J.Mustonenas-Dālkvistas. Savukārt, 19. novembrī pirmo reizi festivāla vēsturē uzstāsies Baha kamermūzikas festivāla koris, kuru vadīs jaunais, daudzsološais amerikāņu diriģents Kristofers Volšs (Christopher Walsh). K.Volšs ar izcilību ieguvis maģistra grādu kordiriģēšanā Ziemeļrietumu Universitātē (ASV) un šobrīd  strādā ar vairākiem Latvijas kolektīviem. Īpašais Baha festivāla koris izveidots, apvienojot koru „Kamēr”, „Sola”, „Maska”, „Ave Sol”, Emīla Dārziņa jauktā kora un Valsts Akadēmiskā kora „Latvija” bijušos un esošos dziedātājus.

Biļetes uz 16. Starptautiskā Baha kamermūzikas festivāla koncertiem pieejamas „Biļešu paradīze” kasēs un www.bilesuparadize.lv

Festivālu atbalsta Latvijas Gāze, KKF, Live Riga, Rīgas dome, Polijas Kultūras ministrija, Polijas vēstniecība, Avalon Hotel, ziedu salons Linda. Informē TVNet, Rīgas laiks, IR, Lilit, Mediju nams, Mūzikas Saule, Figaro, Taka, Mistērija, www.kulturasvestis.lv, Вести Неделя, LR3, LR1.

 

Informāciju sagatavoja Agnese Lapsiņa

Sabiedrisko attiecību koordinatore

prese.bachfestival@gmail.com

26198759

 

 ________________________________________

 

 

 

 

 

                                         Baha nedēļā itāļu flautas virtuozs Massimo Mercelli


Baha festivāla vadītāja, klavesīniste Aina Kalnciema martā aicina uz Baha mūzikas nedēļu, kuras  īpašais viesis šogad būs izcilais itāļu flautists Massimo Mercelli.
 Massimo Mercelli un Ainas Kalnciemas sadarbība sākās jau  pirms trim gadiem Baha festivāla vasaras koncertā. Flautas un klavesīna duetu klausītāji varēs baudīt   divos koncertos – 22. martā Kuldīgā, Domes zālē plkst.18.00. un 24. martā Mākslas muzejā „ Rīgas Birža” plkst.17.00.
Massimo Mercelli jau ļoti agrīnā vecumā ieguva diplomu Boloņas G.B. Martini Konservatorijā, bet 19 gadu vecumā ieguva pirmā flautista vietu slavenajā Venēcijas opernamā „Teatro La Fenice” un izcīnīja vairākas nozīmīgas uzvaras starptautiskos konkursos.
Mūziķis regulāri uzstājas pasaules lielākajās koncertzālēs un ietekmīgākajos festivālos. Viņš ir muzicējis kopā ar tādiem pasaulslaveniem māksliniekiem kā Kšištofs Pendereckis, Filips Glāss, Maikls Nīmans un citiem. Mercelli ir Itālijas Emīlijas-Romanjas reģiona festivāla mākslinieciskais vadītājs un dibinātājs, kā arī organizācijas „Eiropas Festivālu asociācijas”  (EFA) viceprezidents.
Mākslinieka jaunāko darbu lokā svarīgākie ir J.S.Baha sonātu ieraksts ar Ramin Bahrami, Sofijas Gubaiduļinas māksliniekam veltītā koncerta pasaules pirmatskaņojums un dalība Kšištofa Penderecka 80. jubilejas koncertā Varšavā. Mākslinieks divas reizes saņēmis Eiropas Kultūras komisariāta balvas kā arī atzinības no Francijas Kultūras ministrijas  (Prāgas Universitāte un Pompidū Centrs Parīzē).
Ainas Kalnciemas un Massimo Mercelli kopīgo programmu veidos J. S. Baha un V.A.Mocarta Sonātes flautai un klavesīnam,  kā arī J. Haidna  un K.Stāmica skaņdarbi.
Ievadot Baha mūzikas nedēļu un atzīmējot Eiropas Senās mūzikas dienu, 21. martā plkst.17.00. klausītāji aicināti uz Ainas Kalnciemas klavesīna klases studentu koncertu Mencendorfa namā.
Uz 24.03. koncertu biļetes iegādājamas “Biļešu paradīzes” kasēs un internetā.


Vairāk informācijas:
Agnese Lapsiņa
+371 26198759
http://www.music.lv/bachfestival
Twitter: bachfestival_lv
Facebook: Bach Chamber Music Festival
Draugiem: Baha Festivals

_______________________________________

 

 

  Baroka ansambļa "The Rare Fruits Council" koncerts Mazajā Ģildē 20.11.2015

 

                           The Rare Fruits Council

 Foto: Agnese Gulbe

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

                                          Aļekseja Ļubimova koncerts 13.11.2015

 

                          Alexei Lubimov

 

                          Alexei Lubimov

 Foto: Agnese Gulbe

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Starptautiskā Baha festivāla 15. rudens sezonas atklāšanas koncerts - “Les Talens Lyriques” Mazajā Ģildē 07. novembrī    

 

                           Les Talens Lyriques                

 

                           Les Talens Lyriques   

 

 Foto: Agnese Gulbe

 

________________________________________________________

 

Jaunmoku pilī notiks „Dārza svētki” un Baha festivāla vasaras koncerts


5. jūlijā plkst. 18.00 notiks Starptautiskā Baha kamermūzikas festivāla vasaras koncerts, kas tradicionāli izskanēs Jaunmoku pils „Dārza svētku” ietvaros. Šogad koncerts būs īpaša, Ainas Kalnciemas sarūpēta velte J.S.Baham un D. Skarlati komponistu 330. dzimšanas gadā.
Koncerta lielākā zvaigzne – spāņu izcelsmes baroka mūziķis Rafaels Bonavita (baroka lauta un baroka ģitāra). Mācīdamies tik atšķirīgās valstīs kā Urugvaja, Kanāda un Šveice, pasaules slavenais mūziķis vienmēr tieciess ieviest savā mākslā visdažādākos stilus un tendences. Viņš ir sadarbojoties ar tādiem pazīstamiem diriģentiem kā Žordi Savalls, Renē Džeikobss, Marks Minkovskis un Gabriels Garrido. Bonavitas interpretācijā būs iespēja dzirdēt gan J.S. Baha skaņdarbus, gan patiesi temperamentīgu spāņu un Ekvadoras mūziku. (Ieskats mūzikā šeit.)

Latvijas mūziķus koncertā pārstāvēs festivāla ansamblis, kurā muzicēs Rīgas saksofonu kvarteta dalībnieks un duduka meistars Ainars Šablovskis, Latvijas Nacionālās operas un ansambļa „Trio SILK” mūziķes Ieva Šablovska (arfa) un Sondra Lejmalniece (flauta).

Baha festivāla koncerts Jaunmokās notiks pils „Dārza svētku” ietvaros. Svētki sāksies plkst 13.00 ar mūziķes Ingas Karpičas muzikālo meditāciju "Dvēseles dziesma", ko svētku dalībnieki dzirdēs pēc svētku atklāšanas. Tūlīt pēc tam saruna par latvieti mūsdienu Latvijā, kurā piedalīsies gan teologs Guntis Kalme, gan kultūras socioloģe Dagmāra Beitnere – Le Galla.
Interesentiem svētkos tiks piedāvāta iespēja apskatīt trīs izstādes. Imanta Lancmaņa izstāde „Piektais bauslis. Revolūcija un karš”, kurā mākslinieks rūpīgi un detalizēti vizualizē gan lokālas, gan ģeogrāfiski plašākas vēsturiskās reālijas. Vecmoku mākslinieces Gerdas Stūres izstādē „Laipnie ļaudis” redzēsiet mākslinieciskus NATO jūrnieku un sauszemes karavīru portretus. Anitas Jansones –Zirnītes meditatīvajā izstādē "Rakstu zīmes ainavā” lielizmēra gleznojumi latviskās krāsās ļaus katram savā dvēselē atkal atpazīt latvieša harmonijas esību.
„Dārza svētki” veidoti kā svinības visai ģimenei. Bērniem būs iespēja iepazīt pili un tās parku, piedalīties zīmēšanas, dekupāžas, filcēšanas darbnīcās. Visas svētku aktivitātes, izņemot vakara koncertu, ir bez maksas. Vakara koncertā ģimenēm un pensionāriem īpašas atlaides. Bērniem līdz skolas vecumam - ieeja brīva.

Vairāk informācijas:
Agnese Lapsiņa
26198759
prese.bachfestival@gmail.com
http://www.music.lv/bachfestival      

 

__________________________________________                                         

 

                                                                BAHA MARATONS 28. martā

 

                           

 

                           

 

                          

                           Foto: Agnese Gulbe

                                                          _______________________

 

Koncerts 25. martā Mencendorfa namā. Piedālās Ainas Kalnciemas klavesīna klases studenti

                          

 

                          

                      ________________________________________________

 

21. marts ir Eiropas Senās mūzikas diena: Rīgā Mākslas muzejā Rīgas Birža Venēcijas zālē uzstājās Aina Kalnciema (klavesīns) un  Sirkka – Liisa Kaakinen Pilch (baroka vijole, Somija) 

 

                          

 

                                    

                                     Foto: Agnese Gulbe

_______________________________________________________________________

 

                                     Martā notiks Baha mūzikas nedēļa

Atklājot 15. Starptautiskā Baha kamermūzikas festivāla jubilejas sezonu, no 19. līdz 28. martam notiks Baha mūzikas nedēļa, kuras ietvaros pirmo reizi Latvijā klausītājiem tiks piedāvāts divpadsmit stundu ilgs Baha maratons un citi spilgti mūzikas notikumi.

Baha mūzikas nedēļu iesāks festivāla direktores, klavesīnistes Ainas Kalnciemas un virtuozās somu vijolnieces Sirkas - Līzas Kākinenas Pilčas (Sirkka – Liisa Kaakinen Pilch) koncertprogramma.  J. S. Baha sonātes vijolei un klavesīnam abu mākslinieču izpildījumā varēs dzirdēt festivāla ieskaņas koncertā  19. martā Kuldīgā un atklāšanas koncertā, Eiropas Senās mūzikas Dienā 21. Martā - Rīgā.

25. martā Mencendorfa namā  notiks assoc.prof. Ainas Kalnciemas klavesīna klases studentu koncerts, bet Baha mūzikas nedēļas noslēgumā 28. martā pirmo reizi Latvijā notiks ambiciozs projekts - Baha maratons. Tā ietvaros visas dienas garumā sešos koncertos trīs Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akdēmijas (JVLMA) zālēs tiks atskaņotas J. S. Baha darbu interpretācijas. Maratonistu vidū būs izcilākie JVLMA pasniedzēji – izpildītājmākslinieki: ērģelniece Vita Kalnciema, vijolniece Eva Bindere, pianisti Sergejs un Andrejs Osokini, Juris Kalnciems, Ventis Zilberts, Juris Žvikovs, Jānis Maļeckis un Toms Ostrovskis, klavesīniste Ieva Saliete. Maratonā piedalīsies arī viesis no Vācijas, Berlīnes Mūzikas Augstskolas rektors, diriģents Jorgs Peters Veigls (J. P. Weigl), studentu simfoniskais orķestris, koris un senās mūzikas katedras studenti. Komentārus par skaņdarbiem sniegs JVLMA muzikologi.

Baha nedēļas ietvaros no 23. līdz 27. martam JVLMA studentiem meistarklases vadīs Jorgs Peters Veigls.

Kontaktinformācija:
Agnese Lapsiņa
Mediju koordinatore
e-pasts: prese.bachfestival@gmail.com
Tālr. + 371 26198759

Sīkāka informācija par programmu un māksliniekiem:
http://www.music.lv/bachfestival
Twitter: bachfestival_lv
Facebook: Bach Chamber Music Festival
Draugiem: Baha Festivals
Biļetes pieejamas visās Biļešu Paradīzes kasēs un www.bilesuparadize.lv

 

____________________________________

L'Arpeggiata Lielajā Ģildē 9. decembrī

 

L'Arpeggiata

 

L'Arpeggiata

Foto: Agnese Gulbe

_________________________

 

Lidevija van der Vorta un Freds Džeikobss Rīgas Biržā 30. novembrī

 

Foto: Agnese Gulbe

________________________

 

Pratum Integrum Mazajā Ģildē 27. novembrī

 

Pratum Integrum

 

Pratum Integrum

Foto: Agnese Gulbe

___________________________________

 

Capella Cracovensis Lielajā Ģildē 16. novembrī

 

Capella Cracoviensis

 

Capella Cracoviensis

Foto: Agnese Gulbe

_____________________________________________________

 

Atklāšanas koncerts 10. novembrī

 

 

Foto: Agnese Gulbe

________________________________________________

 

Preses konference 29. oktobrī viesnīcā "Avalon Hotel"

 

 

__________________________________

 

No 300 gadu jubilejas līdz Vidusjūras Fado dziedājumiem

 

No 8. novembra līdz 9. decembrim notiks 14. Starptautiskais Baha kamermūzikas festivāls, kas astoņos rudens cikla koncertos pulcēs izcilākos baroka mūzikas interpretus no dažādām Eiropas valstīm.

Šogad festivāla programma tiks atklāta ar komponista Karla Fīlipa Emanuela Baha 300. gadadienas svinībām trijos koncertos: Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijasklavieru katedras docētāju koncertos un baroka orķestra Pratum integrum (Maskava) sniegumā Rīgā un Siguldā.

  Klausītājus uz koncertiem Rīgā un Daugavpilī aicinās viens no Polijas  interesantākajiem baroka kolektīviem „Capella Cracoviensis”, Latvijā dzimušais talantīgais čellists Ramons Jaffe (Ramon Jaffé), kā arī pasaulē pieprasītie baroka mūziķi no Nīderlandes – vijolniece Lidevija van der Vorta (Lidewij van der Voort) un lautas un teorbas meistars Freds Džeikobss (Fred Jakobs).

Festivāla noslēgums klausītājiem sola gada notikumu Latvijas mūzikas dzīvē! Rīgā viesosies pasaules slavu ieguvušais baroka ansamblis no Francijas „L’Arpeggiata”,kas prezentēs savu jauno programmu „Mediterraneo”. Koncertā dzirdēsiet temperamentīgo un smeldzīgo Vidusjūras tautu tradicionālo mūziku un fado dziedājumus, ko papildinās kolorīts dejas priekšnesums.

Sīkāka informācija par koncertiem un māksliniekiem:

http://www.music.lv/bachfestival
Twitter: bachfestival_lv
Facebook: Bach Chamber Music Festival
Draugiem: Baha Festivals

Biļetes pieejamas visās Biļešu Paradīzes kasēs un www.bilesuparadize.lv.

 

Papildu informācijai:

Agnese Lapsiņa

Mediju koordinatore

e-pasts: prese.bachfestival@gmail.com

Tālr. + 371 26198759

 

Atbalstītāji: Rīgas Dome, Latvijas Gāze, VKKF, LIVE RIGA, Polijas Vēstniecība, JVLMA

Informē: Neatkarīgā Rīta Avīze, IR, Rīgas Laiks, Figaro, Mūzikas saule, Lilit, TVNet, Riga This Week, Vesti.lv

Baha muzikas fonds, Hipokrata iela 35-32, LV-1079, Riga, Latvija, talr.: 29208181, e-pasts: bachfestival@inbox.lv