Ievadvārdi

Programma

Mākslinieki

Norises vietas

Presei

Par festivālu

Festivāla vēsture

Aina Kalnciema

Atbalstītāji

Kontakti

Lielā Ģilde
Amatu iela 6, Rīga

Viena no vecākajām un interesantākajām Rīgas ēkām ir 1858.gadā celtā Lielā ģilde, kas patlaban atrodas starp Zirgu, Amatu un Kalēju ielām.

Lielā Ģilde1
Lielās Ģildes nams gadsimtu gaitā ir ticis vairākkārt paplašināts. Ēkas ārējo izskatu visbūtiskāk mainīja skaistās barokālās fasādes uzbūve 1697.gadā, bet iekštelpu pārveides risinājās vairākām kārtām, piemērojoties nama dažādajām funkcijām. Te regulāri notika svētki un mielasti, tai skaitā kāzu svinības.
Lielās Ģildes vecais nams bija divstāvu mūra ēka un 1853.gadā to nojauca. Jaunās celtnes izmēri bija daudz lielāki, un tā aizņēma visu apbūves laukumu no pagalma līdz pat Kalēju ielai. Jaunajā celtnē gandrīz nepārbūvētā veidā iekļāva veco ģildes sanāksmju zāli (Minsteres) un Līgavas kambari (Kamīna zāli).

Lielās Ģildes Lielā zāle

Virs vecajām zālēm 19.gadsimtā bija iecerēta jauna liela un plaša zāle, kas aizņēma gandrīz visu augšējo stāvu. Šīs telpas liktens ir bijis visai dažāds. 1936.gadā Lielā zāle tika piemērota Kongresu nama vajadzībām - ar krāšņu kokā izbūvētām interjeru. Diemžēl, 1963.gada ugunsgrēkā koka interjers gāja bojā. Tā kā kopš 1941.gada Lielās Ģildes ēka bija Latvijas Filharmonijas koncertzāle, tad pēc ugunsgrēka 1963.gadā tā tika pārbūvēta pēc arhitekta M.Ģelža projekta kā koncertzāle. Savukārt 1998.gada vasarā remonta laikā arhitektei L.Markovai izdevās savienot pagājušā gadsimta logu ailes un 60.gadu griestu un skatuves plāksnes ar veiksmīgu senatnīgu sienu krāsojumu.

Materiāli no www.lnso.lv

 

Baha muzikas fonds, Hipokrata iela 35-32, LV-1079, Riga, Latvija, talr.: 29208181, e-pasts: bachfestival@inbox.lv