Ievadvārdi

Programma

Mākslinieki

Norises vietas

Presei

Par festivālu

Festivāla vēsture

Aina Kalnciema

Atbalstītāji

Kontakti

Festivāla direktore Aina Kalnciema

 

Aina KalnciemaAina Kalnciema dzimusi Rīgā. Ar izcilību absolvējot klavieru un ērģeļu spēles klases Pēterburgas Konservatorijā, viņa turpināja izkopt savu klavesīna spēles meistarību Holandē, Francijā, Šveicē un Vācijā.
Māksliniece regulāri koncertē kā klavesīna soliste un ir apceļojusi ar vieskoncertiem agrāko Padomju Savienību, ASV, Kanādu,  Austrāliju un Eiropas valstis. Viņa muzicējusi kopā ar slaveniem orķestriem, diriģentiem un solistiem, tādiem kā Pēterburgas Filharmonijas orķestri, "Maskavas Virtuoziem",  " Musica Viva", dažādiem kamerorķestrim no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Polijas. Kopš 1998. gada Aina Kalnciema ir ansambļa "Baltic Trio" dalībniece, ar kuru kopā izpilda un ieraksta mūsdienu skaņdarbus flautai, čellam un klavesīnam, kurus sacerējuši Baltijas valstu komponisti.
A. Kalnciema ir piedalījusies daudzos Eiropas festivālos un muzicējusi kopā ar izciliem dažādu valstu mūziķiem ( J. Holloway, B. Skride, I. Monighetti, S. Preston, L. Duftschmidt, A. Mustonen, Paolo Pandolfo, A. Rudins, O. Zoboli, A. un M. Utkiniem, E. Bosgraaf, flautistu Massimo Mercelli u.c. kā arī ar tādiem ansambļiem kā  " La Petite Bande", "Musica Antiqua Koln", "Les ArtsFlorissants", "Hortus Musicus").
Prof. Aina Kalnciema vada klavesīna klasi Latvijas Mūzikas akadēmijā, apvienojot pedagoģes darbu ar Baha Mūzikas fonda prezidentes pienākumiem. Viņa ir Starptautiskā Baha Kamermūzikas festivāla Rīgā direktore, kuru viņa dibināja  2001. gadā. Kā Baha festivāla direktore, māksliniece ir arī agrīnās mūzikas organizāciju REMA un NORDEM locekle. Aina Kalnciema ir veikusi daudzus agrīnās un mūsdienu mūzikas ierakstus.

2008. gadā Aina Kalnciema tika apbalvota ar  Latvijas Triju Zvaigžņu ordeni.

2011. gada 21. martā Aina Kalnciema kā Baha Mūzikas fonda prezidente un Starptautiskā Baha Kamermūzikas festivāla Rīgā direktore saņēma Rīgas Domes ikgadējo balvu "Baltais zvirbulis" par savu nozīmīgo ieguldījumu starptautiskajā kultūras apmaiņā, sadarbojoties ar izciliem un pasaulē atzītiem māksliniekiem.

 

Baha muzikas fonds, Hipokrata iela 35-32, LV-1079, Riga, Latvija, talr.: 29208181, e-pasts: bachfestival@inbox.lv