Ievadvārdi

Programma

Mākslinieki

Norises vietas

Presei

Par festivālu

Festivāla vēsture

Aina Kalnciema

Atbalstītāji

Kontakti

Petra Müllejans

Petra Muelljans

Vijolniecei Petrai Mulejansai spontānums un emocionalitāte ir neatņemamas šķautnes viņas vēsturiski izglītotajā muzicēšanas praksē, kuras mērķis ir pienācīgi, un, galvenais, kaislīgi atskaņot pagājušo gadsimtu mūziku. Petra Mulejansa ir viena no diviem mākslinieciskajiem direktoriem, vadītāja, soliste un kamermūziķe Freiburgas Baroka orķestrī (FBO), kura attīstībā māksliniecei ir bijusi nozīmīga loma.
Mūziķe studējusi Diseldorfā, Ņujorkā un Freiburgā, kur viņa kārtoja noslēguma un solo eksāmenus pie Rainera Kusmaula (Rainer Kussmaul). Jau karjeras sākumā viņu savaldzināja baroka vijoles skaņas. Tādēļ viņa mācījās pie Helgas Tones (Helga Thoene) Diseldorfā un Nikolausa Harnonkurta (Nikolaus Harnoncourt) Zalcburgā. Viena no viņas uzmanības centrā pastāvīgi esošajām jomām ir 17. un 18. gadsimta kamermūzika ar solo skaņdarbiem, kurus viņa izpildījusi ar Freiburgas BaroqueConsort un ansambli The Age of Passions.

Petra Mulejansa ne vien demonstrē savu neparasto spontāno muzikalitāti agrīnajā mūzikā, viņa ir arī klezmeru, tango un čardaša vijolniece. Šī “neuzticība” nebūt nav pretrunā ar mākslinieces sūtību, tā ir nepieciešama viņas artistiskās personības attīstībai.
Petra Mulejansa regulāri uzstājas kā soliste starptautiski atzītos festivālos, tādos kā Bostonas agrīnās mūzikas festivāls 2007. gada jūnijā, kur kopā ar Dienvidāfrikas pianistu Kristiānu Bezuidenhutu (Kristian Bezuidenhout) viņa atskaņoja V. A. Mocarta sonātes vijolei.
Viņas mākslinieciskajā vadībā FBO nesen izdeva kompaktdisku ar Mocarta pūšamo instrumentu koncertiem, kuru kritiķi cildināja kā “vasaras augstāko baudījumu” un “vispārliecinošāko aizstāvību vēsturiskajiem instrumentiem” (DER SPIEGEL, 2007.g. augusts).
Petra Mulejansa ir baroka vijoles profesore Mūzikas un izpildītājmākslas koledžā Frankfurtē pie Mainas.


Kristian Bezuidenhout

Kristian Bezuidenhout Kristiāns Bezuidenhauts (Kristian Bezuidenhout) dzimis 1979. gadā Dienvidāfrikā un mācījies Austrālijā, pabeidzot studijas ar summa cum laude novērtējumu Īstmena Mūzikas skolā, kur viņš izglītojās pie tādiem pedagogiem kā Rebecca Penneys, Malcolm Bilson un Paul O’Dette. Pirmo starptautisko atzinību viņš guva 21 gada vecumā, izcīnot prestižo pirmo godalgu un skatītāju godalgu Briges klavierspēles konkursā (2001); tā bija divkārt nozīmīga uzvara, jo konkursa vēsturē balva tikusi piešķirta tikai trīs reizes, ieskaitot šo.

Kristiāns Bezuidenhauts bieži tiek aicināts muzicēt ar pasaules vadošajiem ansambļiem, tādiem kā Freiburgas Baroka orķestris, 18. gadsimta orķestris, Concerto Köln, Eiropas kamerorķestris, Ģentes Collegium Vocale un Hendeļa un Haidna biedrība. Viņš uzstājies kopā ar slaveniem māksliniekiem: Frans Brüggen, Pieter Wispelwey, Daniel Hope, Viktoria Mullova, Christopher Hogwood, un regulāri spēlē ar Carolyn Sampson, Mark Padmore un Jan Kobow. Viņam izveidojies stabils duets ar baroka vijolnieci, Freiburgas Baroka orķestra māksliniecisko direktori Petra Müllejans; viņu pirmais kopīgais CD ar Mocarta sonātēm vijolei iznāks Harmonia Mundi (ASV)2009 pavasarī.

Kristiāns Bezuidenhauts tagad dala savu laiku starp fortepiano, klavesīna un modernajiem klavierkoncertiem. Viņš uzstājies agrīnās mūzikas festivālos Barselonā, Bostonā, Brigē, Pēterburgā, Venēcijā un Utrehtā kā arī Saintes Festival, La Roque D’Anthéron, the Chopin Festival Warsaw, Musikfest Bremen, the Tanglewood Festival, Mostly Mozart Lincoln Center, un Gstaad Festival. Šobrīd viņš ir viesprofesors gan Īstmena Mūzikas skolā, gan Schola Cantorum Bāzelē; 2007. gadā viņš saņēma Erwin Bodky balvu.

Mākslinieka pagājušās sezonas spilgtākie sasniegumi ietver pilnu Mocarta klavierkoncertu ciklu orķestrim kopā ar 18. gadsimta orķestri Frans Brüggen vadībā. 2007. gada maijā mūziķim bija negaidīti jāaizstāj Andreas Staier koncertā ar Freiburgas baroka orķestri. Bet nedaudz agrāk, 2006. gada novembrī Holandes Mūzikas un Drāmas federācija (VSCD) nosauca viņu par visinteresantāko jauno mūziķi 2005. – 2006.g. sezonā.

Mākslinieka nākotnes plānos ietilpst vieskoncertu cikls ar Mocarta mūziku kopā ar Orchestre des Champs Elysées Philippe Herreweghe vadībā; Mendelsona projekts ar Freiburgas Baroka orķestri un Gottfried von der Goltz; trio koncerti ar Viktoria Mullova & Pieter Wispelwey kā arī ieraksti firmai Harmonia Mundi.

Baha muzikas fonds, Hipokrata iela 35-32, LV-1079, Riga, Latvija, talr.: 29208181, e-pasts: bachfestival@inbox.lv