Ievadvārdi

Programma

Mākslinieki

Norises vietas

Presei

Par festivālu

Festivāla vēsture

Aina Kalnciema

Atbalstītāji

Kontakti

Akademie für Alte Müsik Berlin

Akademie fur Alte Musik Berlin

Berlīnes Senās mūzikas akadēmijai, kura 2007. gadā svinēja savu divdesmit piekto jubileju, ir bijusi neparasti veiksmīga radošā biogrāfija. Tā tika dibināta 1982. gadā kā alternatīva valsts atbalstītajām mūzikas iestādēm Austrumberlīnē, un šodien Akadēmija tiek atzīta par vienu no vadošajiem kamerorķestriem pasaulē. Regulāri uzstājoties tādos Eiropas mūzikas centros kā Vīne, Parīze, Amsterdama, Cīrihe, Londona un Brisele, ansamblis apceļojis ar koncertiem arī Āziju, Ziemeļu un Dienvidameriku. 2008. gada aprīlī orķestris veica koncertturneju ASV un Kanādā. Pēdējā pietura tajā bija Zankela zāle Ņujorkas Karnegi centrā.
Berlīnes Senās mūzikas akadēmijai kopš 1984. gada ir arī savas regulārās koncertu sērijas Berlīnes koncertzālē Konzerthaus am Gendarmenmarkt , bet kopš 1994. gada tā ir regulāri viesojas Berlīnes Valsts operā Unter den Linden kā arī Insbrukas Senās mūzikas festivāla nedēļas pasākumos. Orķestris sadarbojies ar tādiem izciliem diriģentiem kā Renē Žakobs (René Jacobs), Markuss Krīds (Marcus Creed) un Daniels Roiss (Daniel Reuss), vadošiem koriem, tādiem kā RIAS Kammerchor un Vocal Consort Berlin, kā arī ar kontrtenoru Andreasu Šollu (Andreas Scholl), soprānu Sesīliju Bartoli (Cecilia Bartoli), un horeogrāfu Sašu Valcu (Sasha Waltz). Viens no jaunākajiem Akadēmijas sasniegumiem ir veiksmīgais Persela operas “Didona un Enejs” (Purcell’s Dido & Aeneas) iestudējums . Opera veidota kopā ar deju grupu Sasha Waltz & Guests, un saņēmusi ielūgumus no daudzām pilsētām: Amsterdamas, Londonas un Briseles, kā arī tiek regulāri izrādīta Berlīnes Valsts operā. Pēc grandiozās Radialsystem V atklāšanas Berlīnē 2006. gada septembrī ansamblis sācis jaunu mākslas virzienu meklējumus. Tas redzams kritikas atzinību guvušajā un cildinātajā 2007. gada “Medejas” uzvedumā. Ar Sašas Valca horeogrāfiju Paskāla Dusapēna operai “Medeamaterial”. Orķestris arī patstāvīgi nosprauž jaunus ceļus savā horeogrāfiskajā koncertā “4 elementi – 4 sezonas”, kas vēlreiz pierāda akadēmijas radošo un inovatīvo darbu uz skatuves.
Ansambļa starptautisko reputāciju nostiprina arī vairāk nekā miljons ierakstu visā pasaulē. Kopš ekskluzīva ierakstu kontrakta parakstīšanas ar harmonia mundi france 1994. gadā Akademie für Alte Musik Berlin saņēmusi neskaitāmas balvas, to vidū Grammy balvu, Diapason d’Or, Kannu klasiskās mūzikas balvu, Gramophone balvu un Edisona balvu. Akadēmija saņēmusi arī Telemana balvu Magdeburgā 2006.gadā.

Baha muzikas fonds, Hipokrata iela 35-32, LV-1079, Riga, Latvija, talr.: 29208181, e-pasts: bachfestival@inbox.lv