Ievadvārdi

Programma

Mākslinieki

Norises vietas

Presei

Par festivālu

Festivāla vēsture

Aina Kalnciema

Atbalstītāji

Kontakti

CALEFAX

Calefax

"Mēs sitām kājas ritmā Clefax koncertā,kurā pieci ārkārtīgi talantīgi holandiešu kungi gandrīz pārliecināja, ka pūšamo instrumentu kvintets ir vislabākais mūzikas formāts uz planētas." The Times, 2008. gada jūlijā.

Holandiešu pūtēju kvintets Calefax ir slavens ar savām virtuozajām interpretācijām, novatorisko programmu veidojumu un aizraujošajiem koncertiem. Kvintets koncertē, stāvot kājās un vienmēr iepazīstina klausītājus ar sevi un programmu. Vissvarīgākais ir tas, ka pieci mūziķi aranžē, pārkārto un interpretē astoņu gadsimtu mūziku, lai iekļautu to savā neparastajā klāstā - no agrīnās mūzikas, renesanses, baroka līdz romatiskiem džeza skaņdarbiem un pasaules pirmatskaņojumiem. Tādēļ aizmirstiet visu, ko jūs zināt par tradicionālajiem pūtēju kvintetiem, jo Calefax ir pilnīgi unikāls "mēlīšu" kvintets!Calefax piemīt izcila anasambļa spēles kvalitāte, kas ir starptautiski atzīta, ansamblim piedaloties modernās mūzikas forumos un senās mūzikas festivālos visā Eiropā.

Calefax ir saņēmis Filipa Morisa mākslas balvu (1997) un Kersjes van de Groenekan Prize (2001), kā arī VSCD Classical Music Award 2005 par labāko kamermūzikas izpildījumu Holandes koncertzālēs 2004. -2005. gada sezonā. Pēdējos gados Calefax sadarbojas ar citiem māksliniekiem, tādiem kā Zapp String Quartet un solo māksliniekiem - pianistu Ivo Janssenu un mecosoprānu Koru Burggrāfu (Cora Burggraaf) kā arī ar džeza dziedātājiem.
Vācu ierakstu firma MDG papildina Calefax aizvien augošo diskogrāfiju, kas saņem nemainīgu starptautiskās mūzikas preses atsaucību. Viņu jaunākais CD izlaists 2008. gada nogalē, ar ansambļa aranžētajiem Nankarova (Nancarrow) Studies for Player Piano.
Kopš Calefax pievienojušies Londonā reģistrētai aģentūrai Lomonaco Artists, mākslinieki dodas koncertturnejās ārpus dzimtās Nīderlandes. Nesen viņi koncertējuši Ķīnā, Lielbritānijā, Zviedrijā, Krievijā, Igaunijā un Itālijā. 2008. gada decembrī ansamblis devās debijas turnejā uz Japānu papildus savam rosīgajam koncertu grafikam Nīderlandē.
2009. gada 22. jūnijā notiks kvinteta debija Vigmorhollā BBC dienvidus recitālā. Meklējiet viņus arī daudzos Lielbritānijas festivālos 2009. gada vasarā.

Calefax mūziķi: Oliver Boekhoorn - oboja, Ivar Berix- klarnete, Raaf Hekkema – saksofons, Jelte Althuis – basa klarnete, Alban Wesly – fagots.

http://www.last.fm:80/music/Calefax+Reed+Quintet
http://www.myspace.com/calefax
www.calefax.com

"Jau pati skaņa bija pasakaina...taču punktu visam uzlika elektrizējošais izpildījums ...šie mūziķi to paveica atkal un atkal, spēlējot ar elegantu grāciju. Tas bija priekpilns koncerts, un es šaubos, vai visa gada laikā esmu redzējis vēl kādu izpildījumu, kas sagatavots ar tādu mīlestību un rūpību." Ivan Hewett, Daily Telegraph, 2007. gada 24. decembrī.

Biļetes var iegādāties „Biļešu Paradīze“ kasēs (telefons: 90002000) vai Internetā: www.bilesuparadize.lv . Biļešu cena Ls 3,00 – 20,00. Pensionāriem, studentiem un skolniekiem – 20% atlaide!

Baha muzikas fonds, Hipokrata iela 35-32, LV-1079, Riga, Latvija, talr.: 29208181, e-pasts: bachfestival@inbox.lv