Ievadvārdi

Programma

Mākslinieki

Norises vietas

Presei

Par festivālu

Festivāla vēsture

Aina Kalnciema

Atbalstītāji

Kontakti

Manuela Gouveia

Manuela Gouveia Pianiste Manuela Gouveia dzimusi Porto (Portugāle), kur viņa pirmo reizi uzstājās ar solokoncertu piecu gadu vecumā, sākot mācīties klavierspēli pie Helēnas Kostas (Helena Costa).  Pie šīs slavenās portugāļu klavierspēles skolotājas un atskaņotājas Gouveia arī pabeidza studijas Porto Mūzikas konservatorijā . Staatliche Hochschule für Musik (Vācijā), Manuela Gouveia ieguva maģistra grādu ar visaugstāko izcilību, mācoties pie Prof. Konrāda Hansena. Studijasviņa turpināja  Austrijā, Apvienotajā Karalistē, Itālijā un Vācijā pie profesoriem Jörg Demus, Paul Badura-Skoda, Vlado Perlemuter un Wilhelm Kempff.

Manuela Gouveia spēlējusi kopā ar daudziem Eiropas orķestriem un diriģentiem: Silva Pereira, Manuel Ivo Cruz, Álvaro Cassuto, Gunther Arglebe, Alvaro Salazar, Ferreira Lobo, Marcel Dautremer, Henri Arends, E. van Remoortel, Nicholas Harsanyi, Jean Marc Burfin un Rudolf Baumgartner. Viņa kļuvusi plaši pazīstama ar saviem klavierspēles solokoncertiem, kuri ieguvuši augstu kritikas atzinību Portugālē un citās Eiropas valstīs;  daudzi no tiem pārraidīti radio un televīzijā. Māksliniece regulāri uzstājas kā soliste un kamermūziķe visā Eiropā un starptautiskos mūzikas festivālos, viņas meistarklases ieguvušas lielu popularitāti.

Pianiste izcīnījusi vairākus pašmāju un starptautiskus apbalvojumus, tai skaitā Starptautiskā Jauno mūziķu konkursa balvu Palma de Majorkā, Guilhermina Suggia klavierspēles konkursā Lisabonā, Porto simfoniskā orķestra balvu, kā arī balvas par interpretāciju Portugāles - Brazīlijas pianisma konkursā Koviljā, Portugālē.

Manuela Gouveia lielu daļu sava repretuāra veidojusi no portugāļu 18. -20. gs komponistu darbiem, iepazīstinot ar tiem plašāku auditoriju. Daži no viņas CD ierakstiem arī veltīti Portugāles baroka un impresionisma komponistiem, to skaitā iepriekš neierakstītu darbu pasaules pirmatskaņojumi (Pavane Records).

1993. gadā māksliniece apbalvota ar Portugāles Republikas Goda medaļu par Portugāles popularizāciju ar mākslas līdzekļiem ārzemēs.

Manuela Gouveia ir A.C.I.M. (the International Association of Music Masterclasses) prezidente un dibinātāja Obido (Portugāle). Kopš 1996. gada the “Semana Internacional de Piano de Óbidos – S.I.P.O.”, klavierspēles meistarklases Óbido festivālā iemantojušas plašu starptautisku reputāciju. 2005. gadā A.C.I.M no Obido municipalitātes saņēma Kultūras panākumu medaļu.

Manuela Gouveia ir pasniedzēja Porto Mūzikas un izpildītājmākslas konservatorijā, Bonnas Mūzikas konservatorijā, kā arī Katalonijas Mūzikas universitātē Barselonā (Spānija).


Baha muzikas fonds, Hipokrata iela 35-32, LV-1079, Riga, Latvija, talr.: 29208181, e-pasts: bachfestival@inbox.lv