Ievadvārdi

Programma

Mākslinieki

Norises vietas

Presei

Par festivālu

Festivāla vēsture

Aina Kalnciema

Atbalstītāji

Kontakti

Jana Semeradova

Jana Semeradova

Studējusi traversa flautas spēli Prāgas konservatorijā. 1994. gadā viņa saņēma stipendiju studijām Birmingemas Konservatorijā. Māksliniece beigusi Prāgas Kārļa Universitāti, kur specializējusies mūzikas teorijā un agrīnās mūzikas interpretācijas praksē. Viņa turpināja mācīties traversa flautas spēli pie Vilberta Hazelzeta (Wilbert Hazelzet) Karaliskajā Hāgas konservatorijā. 2003. gadā Jana Semeradova izcīnīja 3. godalgu 2.starptautiskajā Telemana koka pūšamo instrumentu konkursā Magdeburgā un tajā pašā gadā ieguva 3. godalgu Minhenes "16th Grosser Förderpreiswettbewerb" duetu kategorijā kopā ar Moniku Knoblohovu. Mūziķe koncertējusi visā Eiropā kā arī citos kontinentos (Senās mūzikas dienās Regensburgā, Bachfest Leipcigā, Mozartfest, Centre de Musique Baroque de Versailles, Europamusicale, Vantaa Baroque, Pražské jaro u.c.).

Collegium Marianum mākslinieciskā vadītāja Jana Semeradova organizē regulāras koncertu sērijas un mūzikas un deju uzvedumus, un daudz laika ziedo intensīviem pētījumiem mūzikas arhīvos gan Čehijā, gan ārzemēs. Viņa regulāri muzicē kopā ar citiem baroka ansambļiem, piemēram ar Musica Florea, Musica Aeterna, Solamente Naturali, Batzdorfer Hofkapelle. Māksliniece arī ir aktīva pasniedzēja un māca agrīnās mūzikas interpretācijas Collegium Marianum Tiņas (Týn) skolā. Viņa regulāri piedalās ierakstos Čehijas radio un televīzijā. Papildus koncertiem un pētījumiem viņa organizē agrīnās mūzikas interpretācijas kursus Collegium Marianum institūtā, māca studentus Prāgas Konservatorijā un Brno Masarika Universitātē kā arī vada praktiskās nodarbības Janačeka Mūzikas akadēmijā. Māksliniece daudz laika veltī baroka žestu valodas un dejas mākslas teorijai un praksei.

Bertrand Cuiller

Bertrand Cuiler

Bertrand Cuiller sāka mācīties klavesīna spēli astoņu gadu vecumā pie savas mātes Jocelyne Cuiller. Pēc studijām Nantes konservatorijā viņš iestājās Parīzes Nacionālajā augstākajā mūzikas konservatorijā, kur mācījās Christophe Rousset klasē un ieguva savu pirmo balvu 2001. gadā. Viņš vairākus gadus mācījās arī pie Pierre Hantai. 1998. gadā mūziķis saņēma apbalvojumu ievērojamā starptautiskā klavesīna spēles konkursā Brigē.

Pašlaik Bertrand Cuiller galvenokārt kā recitālists un basso continuo mūziķis spēlē tādos ansambļos kā Les Basses Reunies (Bruno Cocset), La Reveuse (Benjamin Perrot, Florence Bolton) un Les Lunaisiens (Jean-Francois Novelli, Arnaud Marzorati).

Mūziķis uzstājies daudzos prestižos festivālos un konceros: "les Folles Journées" Nantē, La Roque d'Anthéron, Saintes, Pontuāzas festivālā, Sablé Festival, Utrehtā, Printemps des arts Nantē, kā arī Parīzē: Grand concerts Parisiens, Cité de la Musique u.c.

Savu pirmo solo kompaktdisku mākslinieks ierakstīja ar angļu virginālistu William Byrd, Peter Philips un John Bull kompozīcijām. Tas iznāca 2006. gada janvārī (firmā ALPHA) un saņēma atzinīgas Eiropas kritikas atsauksmes un tādas vērtīgas kritiķu balvas kā « Diapason d'or », « Choc of Monde de la musique », « Joker » no Crescendo, un 9 no Classica.Bertrand regulāri uzstājas uzvedumā "D'Anglebert/Portugāļu vēstules" ar aktrisi Louise Moaty.

Mākslinieks muzicē ar orķestriem Les Arts Florissants (William Christie), Le Concert Spirituel (Hervé Niquet), Stradivaria (Daniel Cuiller), Poème Harmonique (Vincent Dumestre), ar kuru viņš sadarbojas ierakstos un koncertu turnejās Eiropā, ASV un Kanādā. Būdams ieinteresēts arī mūsdienu repertuārā, mākslinieks atskaņo komponistu Jean-Yves Bosseur un Olivier Mellano skaņdarbus (La chair des Anges, CD Naïve).

Bertrand Cuiller visbiežāk muzicē kopā ar vijolnieci Hélène Schmitt, soprānu Daphné Touchais, obojistu Guillaume Cuiller, čellistiem Emmanuel Balssa un Alix Verzier (firmā Lindoro CD ierakstītas Lanzetti Sonātes), kā arī ar vijolnieku Guillaume Humbrecht un klavesīnistu un ērģelnieku Frédéric Rivoal.

Biļetes var iegādāties „Biļešu Paradīze“ kasēs (telefons: 90002000) vai Internetā: www.bilesuparadize.lv . Biļešu cena Ls 3,00 – 20,00. Pensionāriem, studentiem un skolniekiem – 20% atlaide!

 

Baha muzikas fonds, Hipokrata iela 35-32, LV-1079, Riga, Latvija, talr.: 29208181, e-pasts: bachfestival@inbox.lv