Ievadvārdi

Programma

Mākslinieki

Norises vietas

Presei

Par festivālu

Festivāla vēsture

Aina Kalnciema

Atbalstītāji

Kontakti

Hélène Schmitt un Raphaël Cottin

Helēne Šmite (Hélène Schmitt)

Vojolniece Hélène Schmitt uzstājas lielākoties uz Eiropas skatuvēm, bet nesen viņu varēja klausīties arī Japānā, kur 2008. gada pavasarī viņa sniedza solokoncertu. Atskaņojamās mūzikas izvēle, diskogrāfija un vijolnieces personīgās noslieces ļoti lielā mērā orientētas uz Eiropas mūziku.

Hélène Schmitt repertuārā galvenokārt ir 17., 18. un 19. gs. sākuma skaņdarbi vijolei solo, un starptautisko kritiķu atsauksmes par viņas ierakstiem un koncertiem allaž ir ļoti jūsmīgas. Viņu atbalsta franču ierakstu kompānija ALPHA, kurā vijolniece līdz šim izdarījusi 7 ierakstus, tostarp J.S.Baha slavenās sonātas un partitas vijolei solo. Mākslinieci īpaši interesē itāļu un vācu mūzika un kultūra.

Viņa ieguvusi trīs starptautiskus apbalvojumus: Bruggen (Briges) solistu grupas balvu (soloists section) 1993. gadā, Van Wassenaar (Holande) balvu 1994. gadā un Schmelzerpreis balvu Melkā (Austrija) 1996. gadā.

Helene Schmitt

Hélène Schmitt nesen uzaicināta piedalīties slavenā starptautiskā Van Vlaanderen konkursa festivālā (Competition Festival) Brigē.
Pēc modernās vijoļmākslas studijām Parīzē un baroka vijoļspēles studijām Bāzelē vijolniece 10 gadus dzīvo Vācijā.
Viņas ierakstus regulāri atskaņo Eiropas radiostacijas (France-Musique, Radio Classique, WDR3 vai Deutschland Radio), kuras raida arī programmas un apskatus par mākslinieces radošo dzīvi un personību. The National German radio Deutschland Funk kopā ar ALPHA nesen laidusi klajā viņas ierakstu – Johan Heinrich Schmelzer: Sonatas for violin and basso continuo.

Gadu gaitā Hélène Schmitt izveidojusi ciešu sadarbību ar vairākiem mūziķiem, piemēram, ar vācu klavesīnistu Jörg-Andreas Bötticher, itāļu čellistu Gaetano Nasillo, arī ar lautas un ģitāras virtuozu Eric Bellocq, ar kuru kopā viņa izdarījusi ierakstus un sniegusi daudzus koncertus. Viņa aicināta uzstāties slavenos festivālos un koncertu sērijās: Oude Muziek Utrecht, Innsbrucker Festwochen Innsbruck, Festival of Saintes, Festival Bach of Lausanne, Bachfest Salzburg, Les Grandes Journées de Versailles, Ambronau, Cologne, Festival van Vlaanderen Bruggen, Brussels Philarmonie, Folle Journée Nantes, Concerts Parisiens, Arsenal de Metz, Festival Radio France in Montpellier etc.
Papildus koncertdarbībai Hélène Schmitt pašreiz uzstājas kopā ar ļoti talantīgo dejotāju un horeogrāfu Raphaël Cottin abu izveidotajā izrādē "Sei solo", kuras pirmuzvedums noticis Parīzē 2008. gada decembrī.
Nupat nācis klajā viņas jaunais CD: Nicola MATTEIS – Ayrs for the violin (ALPHA-2009).

Rafaēls Kotēns (Raphaël Cottin)

Raphaël Cottin dejotāja karjeru sācis 1987. gadā un vēlāk studējis klasisko un moderno dejas mākslu Conservatoire National Supérieur de Musique et de Danse Parīzē (CNSMDP). Viņš iepazīst tādas slavenības dejas pasaulē kā Cyril Atanassoff, Peter Gross, Jean Guizerix, Martin Kravitz, Wilfride Piollet un Odile Rouquet, kas dibinājusi analyse fonctionelle du mouvement dansé, un 1999. gadā iegūst Diplôme de Formation Supérieure modernās dejas mākslā.

Raphaël Cottin strādājis par dejotāju pie Stéphanie Aubin, Christine Gérard, Lola Keraly, Odile Duboc un īpaši pie Daniel Dobbels (1999 – 2007). Viņš uzstājies dažos no Wilfride Piollet, Jean Guizerix, Andy Degroat un Merce Cunningham uzvedumiem. Kopš 2008. gada viņš uzstājas kā Illico-Thomas Lebrun trupas dalībnieks, braucot viesizrādēs pa visu pasauli (Franciju, Lietuvu, Brazīliju, Beļģiju, Āfriku, Krieviju).

Pabeidzis modernās dejas mākslas studijas, Raphaël Cottin īsteno dzīvē Wilfride Piollet tehniku, kas piedāvā jaunu ieskatu par kustību izpratni un par dejotāja darba procesa autonomiju. Pēc studijām pie Noëlle Simonet CNSMDP viņš saņēmis diplomu kustību pieraksta un Laban kinetogrāfijas prasmju veicināšanā. Kā profesoru, uzņemšanas komisiju locekli vai ceremonijmeistaru viņu regulāri uzaicina tādas ievērojamas un slavenas iestādes kā National Centre of Danse, Choreographic development Centre/Danse Lillē, National Choreographic Centre of Roubaix, National Conservatories of Dance un universitātes.

Raphael Cottin

1999. gadā Raphaël Cottin kā horeogrāfs nodibinājis savu kompāniju RC2, lai īstenotu personīgos projektus, kuros tiecies sadarboties ar ar mūsdienu mūzikas izpildītājiem (Alexis Descharmes, Cédric Jullion, Joël Grare) vai komponistiem (David Moreau). Viņš arī veidojis horeogrāfiju dažādiem pasākumiem un vakara viesībām tādās lielās kompānijās kā Barclays un Cartier. Vairākus gadus viņam bijusi aktīva sadarbība ar franču soprānu Patricia Petibon (2000 – 2004); viņi veidojuši kopīgas koncertprogrammas. 2008. gadā Raphaël Cottin iepazīstas ar vijolnieci Hélène Schmitt, un viņam rodas iecere kopā ar viņu izveidot "Sei solo" – dubultsolo vienīgi ar J.S.Baha skaņdarbiem vijolei solo. 2010. gadā šo sadarbību paredzēts turpināt ar projektu "Les Nations" – horeogrāfijas kvartetu ar François Couperin mūziku, ko uz skatuves atskaņos Hélène Schmitt ansamblis – The Luceram Ensemble.

PIRKT BIĻETES

Atpakaļ

Baha muzikas fonds, Hipokrata iela 35-32, LV-1079, Riga, Latvija, talr.: 29208181, e-pasts: bachfestival@inbox.lv