Ievadvārdi

Programma

Mākslinieki

Norises vietas

Presei

Par festivālu

Festivāla vēsture

Aina Kalnciema

Atbalstītāji

Kontakti

Flandrijas baroka konsorts

Dīters van Handenhovens /Dieter Van Handenhoven/ (klavesīns)
Dieter van Handenhoven studējis Antverpenes un Briseles konservatorijās (maģistra grāds ērģeļu un klavesīna spēlē). Mākslinieku regulāri aicina uzstāties starptautiskos ērģeļmūzikas festivālos un viņš ir ļoti pieprasīts kā continuo  mūziķis.  Dieter Van Handenhoven sadarbojas ar daudziem baroka orķestriem: Collegium Instrumentale Brugense (Patrick Peire), Il Fondamento (Paul Dombrecht), ExTempore (Florian Heyerick, kā arī ar Bēthovena akadēmiju, Flandrijas filharmonisko orķestri, Flāmu radio orķestri  un Flandrijas  Operu tādos iestudējumos kā Orlando un Ariodante (G. F. Hendelis). Viņš arī piedalās kā koncertmeistars antīkās mūzikas konkursos Brigē. Mākslinieks ierakstījis J. S .Baha, V. A. Mocarta, G. F. Hendeļa un Hugo Distlera koncertus. Dieter Van Handenhoven strādā arī kā diriģents ar vokālo anasambli  Arc Sonore un zēnu kori  In Dulci Jubilo.

Mišels Bulanžē /Michel Boulanger/ (baroka čells)
Mākslinieks mācījies Briseles Konservatorijā (maģistra grāds čella spēlē un kamermūzikā, Pirmā balva baroka čella spēlē). studijas tika pabeigtas Ķelnes Mūzikas augstskolā un Blūmingtonas Universitātē (Indiānas štats, ASV) pie Janos Starker. Bulanžē aktīvi piedalās starptautiskajā baroka mūzikas dzīvē, muzicējot ar ansambļiem
La Petite Bande, L'Orchestre des Champs Elysées, Anima Eterna, Il Fondamento un citiem Eiropā, Brazīlijā, Savienotajās Valstīs un Japānā.  Māksliniekam ir vairāki ieraksti.

Jurgens de Brujns /Jurgen De Bruyn/ (lauta)
Jurgen De Bruyn mācījies mūziku Lemmensinstituut Lēvenā, ieguvis maģistra grādu ģitāras spēlē pie Raphaëlla Smits, un kamermūzikā pie Paul Beelaerts, Roel Dieltiens un Erik Van Nevel, kā arī maģistra grādu lautas spēlē pie Philippe Malfeyt. Mūziķis piedalījies meistarklasēs pie David Russell, Roberto Aussel,  Konrad Ragossnig, Jordi Savall u.c. Viņš bija 1994. gada Skotijas ģitāristu festivāla laureāts. Jurgen De Bruyn ir senās mūzikas ansambļa
Zefiro Torna mākslinieciskais vadītājs un ar šo ansambli piedalījies daudzos agrīnās mūzikas festivālos: Flandrijas festivālā, Valonijas festivālā, Briges senās mūzikas festivālā  Laus Polyphoniae Antverpenē, senās mūzikas festivālos Aldenbīzenē, Utrehtā, un  Vantaa Baroka festivālā Somijā. Mākslinieks piedalījies arī projektos kopā ar Huelgas Ensemble (Paul Van Nevel), Ex Tempore (Florian Heyerick), Flandrijas Operā ,  Prima la Musica, Cetra d'Orphée, Egidius Kwartet u. c. Viņš ierakstījis vairākus kompaktdiskus.

Patriks van Gothems (kontrtenors)

Patrick Van Goethem

Beļģu kontrtenors Patriks van Gotems (Patrick Van Goethem) mācījies pie Pola Esvuda (Paul Esswood) Jūlijas Hamari (Julia Hamari) un Andreasa Šolla (Andreas Scholl). Viņš uzstājas kā solists kopā ar visizcilākajiem agrīnās mūzikas diriģentiem Tonu Kopmanu (Amsterdamas Baroka orķestris), Fransu Brugenu (Astoņpadsmitā gadsimta orķestris), Masaaki Suzuki - Bach Collegium Japan, Pēteri Noimani ( Collegium Cartusianum), Gustavu Leonhardu un Josu van Veldhovenu (Niderlandes Baha biedrība), Hansu-Kristofu Rademanu (Dresdner Hofmusik), Reihardu Gēbelu, Helmūtu Rillingu (Bach Collegium Stuttgart), Larsu Ulriku Mortensenu (Concerto Copenhagen), Frīderu Berniusu (Barockorchester Stuttgart), Inoku cu Guttenbergu (Orchester Klangverwaltung), Martinu Hazelboku (Wiener Akademie), Mišelu Korbozu (Gulbenkian Orchestra).

Patriks van  Gotems piedalās mūzikas ierakstu veidošanā  firmām BIS ( Baha Augšāmcelšanās un Lieldienu oratorijas ar Masaaki Suzuki/Bach Collegium Japan), Carus (Heinihena un Zelenkas Mesas ar Hansu-Kristofu  Rademanu/Dresdner Hofmusik), Jephtha ar Drēsdenes Baroka orķestri, Challenge Records (Bukstehūdes kantātes ar Tonu Kopmanu/Amsterdamas Baroka orķestri).

2005. gadā mākslinieks debitēja Amerikā ar Amerikas Baha solistiem Džefrija Tomasa vadībā un ar Reilija Luisa (Reilly Lewis) vadīto Vašingtonas Baha orķestri.

Lielus panākumus guvušas Patrika van Gotema solo kantāšu programmas ar Kanādas baroka ansambli  Les Idées Heureuses( Ženevjēvas Soli (Geneviève Soly) vadībā baroka festivālos Pikardijā un Pontuāzā, kā arī kopā ar Marsela Ponsēles (Marcel Ponseele) baroka ansambli  Il Gardellino (Bachfest Leipzig). 2008. gadā viņš debitēja  Wiener Musikverein biedrībā ar  Martina Hazelboka baroka orķestri Wiener Akademie, izpildot Baha Ziemassvētku oratoriju. Dziedātāja koncertu grafikā regulāri tiek iekļauti vieskoncerti Eiropā ar Fransa Brugena 18. gadsimta orķestri (Baha Sv. Jāņa pasija un un Mesa si minorā).

2010. gadā savā debijas koncertā Lielbritānijā ar Erika Krosa Ņūkāslas Baroka ansambli mākslinieks dziedās Augustīna partiju  jaunajā  J. A. Hāses oratorijas La Conversione di Sant' Agostino uzvedumā. Vēl pēc gada viņš dziedās Pergolēzi Stabat Mater koncertu virknē ar soprānu Katrīnu Fūgi (Katharine Fuge) un Noord Nederlands Orkest. Nākotnes darba plānos iekļauta arī  
Džoada loma Hendeļa oratorijas  Athalia uzvedumā Lipštadē (Vācija).

Patrika van Gotema repertuārā ir arī mūsdienu komponistu darbi. 2007. gadā viņš Ženēvā dziedāja franču komponista Filipa Šolera (Philippe Schoeller) operas Trans Warhol pasaules pirmatskaņojumā par Endija Vorhola dzīvi. Viņš bieži piedalās Orfa kantātes  Carmina Burana uzvedumā (Vācijas koncertceļojuma laikā  Frankfurtes Alte Oper un Minhenes Filharmonijā).

Mākslinieks viesojas visos nozīmīgākajos agrīnās mūzikas festivālos, tādos kā Flandrijas  festivāls, Utrehtas Agrīnās mūzikas festivāls, Festival de la Chaise-Dieu, Festliche Tage Alter Musik Knechtsteden, Händelfestspiele Halle, Bachfest Leipzig, Bachwoche Ansbach, Alte Musik Festival Dresden, Händelfestspiele Göttingen, London Bach Festival, Festival Musica Antiqua Brugge, Itinéraire Baroque, Festspiele Herrenchiemsee, Rheingau Musik-Festival, Festival Soli Deo Gloria Braunschweig, Festival Klang und Raum, Festival des Cathédrales de Picardie, Festival Baroque de Pontoise.

Līdztekus savai solista karjerai Patriks van Gotems uzstājas arī kopā ar Flandrijas Baroka  ansambli, kuru viņš pats ir dibinājis, un ir tā mākslinieciskais konsultants. Viņš  ir vokālās mūzikas pasniedzējs Midelkerkes Mūzikas akadēmijā (Beļģija).

Atpakaļ

Baha muzikas fonds, Hipokrata iela 35-32, LV-1079, Riga, Latvija, talr.: 29208181, e-pasts: bachfestival@inbox.lv