Ievadvārdi

Programma

Mākslinieki

Norises vietas

Presei

Par festivālu

Festivāla vēsture

Aina Kalnciema

Atbalstītāji

Kontakti

Ensemble Inegal

Ensemble Inegal

Vokāli instrumentālais ansamblis Inégal kopš tā dibināšanas 2000. gadā ir bijis unikāls savā spējā interpretēt dažādu laikmetu mūziku, sākot no renesanses līdz pat romantismam. Ansambļa nosaukums Inégal, kas tulkojumā nozīmē “nevienmērīgs”, atspoguļo ne tikai ansambļa dalībnieku skaita un konfigurācijas mainīgumu, bet arī stila un dramaturģijas daudzpusību, kā arī netradicionālu, bet tajā pašā laikā ļoti atsvaidzinošu pieeju mūzikas interpretācijai cik vien iespējams autentiskā manierē.
Ansambļa augsto māksliniecisko izpildījuma līmeni nosaka ļoti rūpīga tā dalībnieku atlase. Šobrīd ansambļa sastāvu veido vairāki labākie Čehijas un citu valstu vokālisti un instrumentālisti. Ansamblis Inégal pašlaik ir viens no augstākā līmeņa mūzikas ansambļiem Eiropā, un jau kopš dibināšanas tas ir radījis ievērojamu interesi mūziku mīlošajā publikā, kā arī saņēmis sajūsmas pilnas atsauksmes no kritiķiem Eiropā un ASV.

Ansamblis Inégal ir ierakstījis divus čehu baroka mūzikas komponista Jana Jozefa Ingata Brentnera (1689-1742) (Jan Josef Ingac Brentner - būdams viens no sava laika veiksmīgākajiem un izcilākajiem komponistiem Centrāleiropā, viņš tomēr tika gandrīz pilnībā aizmirsts) sakrālo kompozīciju pasaules pirmatskaņojumus.
2005. gadā ansamblis Inégal ierakstīja Jana Dismas Zelenka (Jan Dismas Zelenka) oratoriju „Ill Serpente di Bronzo” (ZWV 61). Šobrīd nepietiekami novērtētais čehu komponists ir viena no ievērojamākajām Eiropas baroka mūzikas figūrām. Ieguvis daudzas pozitīvas atsauksmes no visas pasaules, šis ieraksts saņēma arī prestižo franču mūzikas žurnāla Diapason balvu Diapason d'Or.
2007. gadā ansamblis izdeva vēl vienu pirmatskaņojumu CD ierakstā – šoreiz tā bija daudz ievērojamāka J. D. Zelenka mūzika. 1733. gadā komponētā Missa Purificationis (ZWV 16) bija iecerēta kā missa solemnis ar plašu instrumentālo pavadījumu, iekļaujot trompetes, timpānus, obojas un flautas. Šajā CD ierakstā ir iekļauta arī J. D. Zelenka 1740. gadā sarakstītā Litaniae Lauretanae ar nosaukumu „Consolatrix afflictorum” (ZWV 151).

2009. gada laikā ansamblis Inégal ir turpinājis radīt patiesi unikālus ierakstus. 2009. gada februārī kopā ar Prāgas baroka solistiem ansamblis realizēja Antonio Vivaldi sakrālās mūzikas ierakstu. Patiecoties komponista popularitātei Bohēmijā 1700. gadu sākumā, tikai Čehijas arhīvos bija saglabājušās dažu A.Vivaldi kompozīciju agrākās versijas.
2009. gada pašā nogalē tika izdots vēl viens ieraksts ar J. D. Zelenka (1737) kāzu kantāti „Serenata” (ZWV 177). Lai gan šī kompozīcija līdz šim bija pilnīgi nezināma ierakstu pircējiem un koncertu apmeklētājiem, tā savā formā un apjomā neapšaubāmi ir vislielākā un intriģējošākā no visiem J. D.Zelenka darbiem.
Ansamblis Inégal regulāri uzstājas dažādos festivālos, kā arī turpina atklāt un ierakstīt sen aizmirstus vecmeistaru darbus.
Ansambļa Inégal profesionalitāte un kvalitāte tiek augstu novērtēta ne tikai Čehijā, bet arī ārpus tās. 2009. gadā ansamblis tika uzaicināts uzstāties vairākos prestižos festivālos Utrehtā, Gentē un Brigē. Tāpat ansambļa 2009. gada dienaskārtībā tika iekļautas arī koncertturnejas Spānijā un Horvātijā.

Ansambļa vadītājs Adams Viktora (dzimis 1973.gadā) ir absolvējis Pilzenes Konservatoriju un Prāgas Mūzikas akadēmiju. Savu muzikālo izglītību viņš turpināja, apmeklējot privātas nodarbības  pie Č. Boserta (Ch.Bossert), kā arī piedaloties meistarklasēs un interpretācijas nodarbībās pie  Taliavini (Tagliavini), Ēriksona (Erickssohn), Koimana (Koimann) un Haselboka (Haselbock). Kā ērģelnieks, diriģents vai kormeistars viņš ir piedalījies daudzos mūzikas festivālos visā pasaulē. Viņš ir piedalījies kā lektors ērģelnieku kongresos Zviedrijā un Horvātijā. A. Viktora ir veicis vairākus ierakstus sadarbībā ar Čehijas radio un televīziju. Viņa padziļinātā profesionālā interese ir saistīta ar  vēsturiskajām ērģelēm. Adams Viktora ir ievērojams ar savu aktīvo dalību starptautiskajā projektā „Ērģeles kā daļa no Eiropas kultūras mantojuma”. Viņš ir Čehijas ērģeļmūzikas festivāla direktors. Kopš 1988.gada viņš pasniedz ērģeļspēli Pilzenes Konservatorijā, savukart kopš 2007. gada lasa mūzikas teorijas lekcijas arī Prāgas konservatorijā.
Adams Viktora ir ansambļa Inégal dibinātājs un mākslinieciskais vadītājs. Šis ansamblis kopš tā dibinašanas 2000.gadā, realizējot vairākus ievērojamus koncertus starptautiskos festivālos, kā arī veicot arvien vairāk CD ierakstus, ir izraisījis lielu uzmanību un interesi gan publikā, gan profesionālos mūzikas kritiķos. Tāpat Adams Viktora ir arī ”Prāgas Baroka solistu” vadītājs.

Gabriela Eibenova

Gabriela Eibenova

Jaunā, izcilā dziedātāja soprāns Gabriela Aibenova (Gabriela Eibenova) 1993. gadā ir absolvējusi Prāgas Konservatoriju un ir studējusi pie Prof. Džūlijas Kenanrdas (Julie Kennard) Londonas Karaliskajā mūzikas akadēmijā. Tāpat viņa ir apmeklējusi dažādas meistarklases Čehijas Republikā, Slovākijā, Lielbritānijā, Vācijā un Zviedrijā. Gabriela Aibenova uzmanību izlenījās ar saviem solo koncertiem mūzikas festivālos Čehijā un citās Eiropas valstīs. Viņas pieķeršanās agrīnajai mūzikai ir veicinājusi vairāku interesantu muzikālās sadarbības modeļu realizēšanos (piemēram, ar S. Standadžs (S. Standage), S. Stabs (S. Stubbs), E. Tabs (E. Tubb), E. Kirkbī (E. Kirkby), I. Partridžs (I. Partrige), R. Holtons (R.Holton), E. L. Banzo (E. L. Banzo), M. Zaneti (M. Zanetti) un citiem). Viņa ir sniegusi koncertus kopā ar Čehu Filharmonijas orķestri un Südwest Bādenbādenes orķestri. Gabriela Aibenova ir īstenojusi daudzus radio un televīzijas ierakstus, un viņas diskogrāfijas apmēri sasniedz jau 20 CD ierakstus.

 

Ielīgošana Jaunmoku pilī !
19. jūnijā – 3. Starptautiskie „Dārza svētki” Jaunmoku pilī!


Zem Tukuma novada svētku 
un 10. Starptautisko Baha kamermūzikas festivāl zīmēm

Būs pilns mūzikas, zaļuma, dzejas, mākslas, spēļu un latviskuma Jaunmokās !

Jau trešo gadu klavesīnistes Ainas Kalnciemas ideju rosināti Jaunmokās 19. jūnijā notiks starptautiski Dārza svētki. Tie būs Tukuma novada svētku sastāvdaļa un tajos notiks arī 10. Starptautiskā Baha kamermūzikas festivāla klasiskās mūzikas koncerts. Dārza svētk Jaunmokās būs zaļajā pirmsJāņu un latvisko vērtību zīmē. Visas dienas garumā svētkos būs plaša un radoša kultūras aktivitāšu un koncertu izvēle gan bērniem, gan viņu vecākiem - mūzika, dzeja, māksla, rotaļas un sejas apgleznošas darbnīca.

Diena iesāksies ar ģimeņu kopīgu došanos Jaunmoku pļavās folkoras kopas Pūriņš un folkloristes Velgas Dekteres vadībā – kopīgi lūkosimies Jāņu zālēs, mācīsimies pīt vainagus un dziedāt līgodziesmas, iesim latviskās rotaļās, izmēģināsim pūst blokflautas un svilpavniekus. Tad - jau ar jaunajām zaļajām rotām - dosimies uz pils lapeni, lai atklātusvētkus. Tūlīt pēc tam koncerts, kurā dzirdēsim tautā iemīļotus māksliniekus Kristīni Zadovsku, Ingusu Pētersonu, Zigfrīdu Muktupāvelu, Jāni Lūsēnu un Jāni Lūsēnu junioru izdziedam un izspēlējam komponista Jāņa Lūsēna jauno koncertprogrammu Tautas laiks. Dzirdēsim I. Ziedoņa, V. Plūdoņa, K. Skalbes u. c. autoru dzejā un J. Lūsēna mūzikā ierakstīto mūsu nācijas vienotības un gara stipruma apliecinājumu.

‘Iet tautas laiks, kas viņai atvēlēts,
Tas laiks, ko viņa viena pati redz.
Un vis, ko Jāņu vainagos reiz vīs’ / I. Ziedonis ‘Tautas laiks’ /

Tālāk sekos svētku Dārza dzejas lasījumi - savas jaunākās dzejas lasīs tukumniece Andra Manfelde, tiks prezentēta viņas poētiskās prozas grāmata Zemnīcas bērni, talsiniece Maija Laukmane lasīs no krājuma Sarkans magoņu lauks, bet rīdzinieks Valdis Bisenieks lasīs gan savu dzeju, gan atdzeju no Rīgā dzimušā baltvācieša Vernera Bergengrīna un Kurta Sautera (Šveice) daiļrades.Visas dienas garumā pils Kolonnu zālē būs apskatāma Tukuma mākslinieku grupas gleznu un Tukuma dārzkopības biedrības īrisu un peoniju ziedu izstāde. Būs zaļais tirdziņš ar Jāņu dienas cienastu.

Vakara koncerts Kolonnu zālē notiks Baha festivāla un mūzikas zīmēs, tajā uz Jaunmokām un arī pirmoreiz uz Latviju šogad Aina Kalciema vedīs čehu mūziķus - senās baroka mūzikas ansambli no Prāgas - Ensemble Inegal un soprānu, čehu uzlecošo zvaigzni - Gabrielu Eibenovu. Vēl šajā koncertā dzirdēsim Rīgas saksofonu kvartetu - Oskaru Petrauski, Arti Sīmani, Ainaru Šablovski un Arvīdu Kazlauski ar programmu - No J. S. Baha līdz pat mūsdienām. Un, protams, koncertā muzicēs arī pati Jaunmoku Dārza svētku dvēsele – Aina Kalnciema. Šoreiz viņas izvēle – baroks no Francijas, franču mūzikas pērles - Kuperēna, Ramo un Roijē skaņdarbi.
Īpaša šogad būs arī Dārza svētku izskaņa - performance lāpu gaismā Jaunmoku pils parkā
Saulgriežu mistērija ar Jāņuguns iedegšanu. Piedalās Pērkonvīri un Laima: Mikus Čavarts, Tālis Gžibovskis, Artis Gulbis (sitamie instrumenti) un Laima Jansone (elektroakustiskā kokle) kopā ar Tukuma novada deju grupu DEMO (vadītāja Liene Bēniņa). Ikdienā Miku Čavartu vairāk pazīstam kā vienu no dūdu un bungu mūzikas grupas Auļi vadītājiem, betDEMO dejotāji ir plūkuši laurus kā starptautiskos, tā Latvijas mēroga konkursos. tā kā svētku kulminācijai vajadzētu būt iezīmētai, ieskandinātai un iedejotai gluži labi.

Apmeklējiet Jaunmoku Dārza svētkus par ļoti demokrātiskām cenām. Vainagu pīšanas darbnīcas un dzejas lasījumi - visiem bez maksas. Bērniem līdz 7 gadu vecumam visi pasākumi par brīvu. Biļetēm uz koncertiem īpašas atlaides ģimenēm, pensionāriem, bērniem, jauniešiem (no 7 līdz 16 gadu vecumam). Pērkot biļeti visai ģimenei un uz abiem koncertiem – ievērojamas atlaides līdz pat 50%.Biļetes pieejamas „Bilešu servisa” kasēs un Jaunmoku pilī:

uz dienas koncertu pieaugušajiem – 4 Ls, bērniem, jauniešiem, pensionāriem – 2 Ls,

uz vakara koncertu pieaugušajiem 6 Ls, bērniem, jauniešiem, pensionāriem – 3 Ls.

www.jaunmokupils.lv , www.bilesuserviss.lv
Papildus informācija arī pa tālruni - 26187442 vai 63107125

 

Atpakaļ

Baha muzikas fonds, Hipokrata iela 35-32, LV-1079, Riga, Latvija, talr.: 29208181, e-pasts: bachfestival@inbox.lv