Ievadvārdi

Programma

Mākslinieki

Norises vietas

Presei

Par festivālu

Festivāla vēsture

Aina Kalnciema

Atbalstītāji

Kontakti

Erich Oskar Huetter

Heutter

1973. gadā dzimušais čellists Eriks Oskars Heiters mācījās pie Hildgundes Pošas (Hildgund Posch) Grācas Mūzikas universitātē un pie Reinharda Lacko (Reinhard Latzko) Bāzeles Mūzikas akadēmijā, kur viņš 1999. gadā ieguva solista un pasniedzēja diplomus (abus ar augstāko izcilību).

Ar Austrijas Ārlietu ministrijas stipendiju mūziķis turpināja mācīties pie ievērojamajiem čellistiem Janoša Starkera (Janos Starker) Indiānas Universitātē un Ralfa Kiršbauma (Ralph Kirshbaum) Mančestras Karaliskajā Ziemeļu mūzikas koledžā, kā kā arī pilnveidoja savu meistarību pie Mišas Maiska Accademia Chigiana Sjēnā (Itālijā).

Vēl būdams students, Eriks ieguva daudzas godalgas konkursos Vīnē, Stresā (Itālija), Diseldorfā un Gorīcijā, un uzstājās kā solists ar ievērojamiem orķestriem Austrijā, Itālijā un Šveicē (piemēram, Bāzeles simfoniķi, Bāzeles Radio simfoniskais orķestris) un ar Maķedonijas Filharmonijas orķestri.

Kā aktīvs solists un kamermūziķis Eriks Oskars Heiters ar vieskoncertiem plaši apceļojis Eiropu (koncerti Vīnē, Zalcburgā, Grācā, Prāgā, Parīzē, Varšavā, Zagrebā, Turīnā, Dženovā, Bari, Lionā, Londonā, Bāzelē, Katānijā, Kiprā, Skopjē), ASV (Vašingtonā, Baltimorā, Indianapolē, Ričmondā), Kanādā (Monreālā, Otavā, Toronto) un bijis biežs viesis starptautiskos festivālos. Mākslinieks regulāri vada meistarklases dažādās Amerikas universitātēs (piem. Indianas universitātē, Butlera universitātē, DePauw universitātē), kā arī Starptautiskajā Vasaras akadēmijā Admontā (Austrija).

Eriks Oskars Heiters spēlē kopā ar mūziķu kolektīvu Arcus Ensemble Vienna – klarnešu trio, kura repertuārā galvenā loma ir 20. gadsimta mūzikai, kā arī sniedz koncertus ar starptautiski pazīstamiem kamermūziķiem.

Līdztekus aktīvai solista un kamermūziķa karjerai viņš ir pazīstamā Štīrijas Kamermūzikas festivāla (gandrīz 40 koncerti gadā) dibinātājs un mākslinieciskais vadītājs, un aktīvs Starptautiskās vasaras akadēmijā Admontā dalībnieks (starptautiska meistarklase jaunajiem māksliniekiem).

2006. gada jūnijā Eriks Oskars Heiters bija jauna kamermūzikas projekta Sounding Jerusalem vadītājs Austrumu Jeruzalemes vecpilsētā. Eriks Oskars Heiters vada čella klasi arī Maestro Daniela Barenboima jauniešu draudzības orķestra projektā Ramallā, Palestīnā.

Daudzās uzstāšanās radio un televīzijā, kā arī CD ieraksti atnesuši māksliniekam lielu atpazīstamību. Viņa jaunākais ieraksts Diez Cuerdas (“Desmit stīgas”) nesen saņēma Vīnes Starptautiskā Mūzikas konkursa balvu.

Stefan Heckel

Stefan Heckel

Stefans Hekels dzimis Grācā (Austrija) 1969. gadā. Pirmie mūzikas instrumenti, ko viņš apguva, bija blokflauta, akordeons un klavieres. Pēc Grācas Universitātes absolvēšanas ar maģistra grādu džeza klavierspēlē un mūzikas pedagoģijā Stefans Hekels pārcēlās uz Londonu, lai ar Austrijas valdības un Štīrijas pavalsts stipendiju turpinātu studijas džeza kompozīcijā Karaliskajā Mūzikas akadēmijā.

Stefans Hekels ir dibinājis un vadījis vairākus ansambļus: Stefan Heckel Group (2 CD, vieskoncerti Lielbritānijā un Eiropā), Blaubauer (kā akordeonists), Dawn Chorus, Der Pannonische Wahnsinn un the Improvised Music Nights Vienna. Mākslinieks spēlējis kopā ar izciliem mūziķiem un kolektīviem: Angela Tröndle (Mosaik), Julian Argüelles, Pete Flood, Christian Weber, John Edwards, Sainkho Namtchylak, Frank Gratkowski, Gerald Preinfalk, Christoph Pepe Auer, Irina Karamarkovic (Songs from Kosovo), Nenad Vasilic Balkan Band un citiem. Viņš piedalījies festivālos un koncertos: Centrāeiropas kultūras festivālā Londonā, Austrian Soundcheck, Jazzwerkstatt Wien + Graz, Sounding Jerusalem, Musik zum Anfassen, Musik Aktuell Niederösterreich. Stefans Hekels komponējis mūziku Grācai kā 2003. gada Kultūras galvaspilsētai, Štīrijas kamermūzikas festivālam, kinofestivālam Wien-Berlin-London, Grabenfest Wien, Austria Cantat 2006, Konservatorium Privatuniversität Wien. Stefans Hekels ir pasniedzējs Grācas Mākslas universitātes džeza mūzikas nodaļā.

Atpakaļ

Baha muzikas fonds, Hipokrata iela 35-32, LV-1079, Riga, Latvija, talr.: 29208181, e-pasts: bachfestival@inbox.lv