Ievadvārdi

Programma

Mākslinieki

Norises vietas

Presei

Par festivālu

Festivāla vēsture

Aina Kalnciema

Atbalstītāji

Kontakti

Ēriks Bosgrāfs (Erik Bosgraaf)

Erik Bossgraaf

Viens no talantīgākajiem un daudzpusīgākajiem jaunās paaudzes mūziķiem - blokflautists Eriks Bosgrafs - savu spilgto muzikālo karjeru sāka kā rokgrupas dalībnieks un obojists. Viņš ir pārliecināts, ka labai mūzikai žanrs nav būtisks, un jūtas vienlīdz brīvi gan agrīnajā, gan modernajā mūzikā, kā arī komponējot jaunus darbus, tai skaitā dažus koncertus pēc pasūtījuma, kuros izmantoti modernie multimediji. 2007. gadā Franss Brugens ( Frans Brüggen) uzaicināja viņu piedalīties Baha Actus Tragicus atskaņojumā Concertgebouw.

Mākslinieka jaunākajos darba plānos ietilpst solokoncerti ar Dallasas simfonisko orķestri /Jāpu van Zvedenu (Jaap van Zweden) kā arī ar Holandes Radio Kamermūzikas orķestri/ Teriju Fišeru (Thierry Fischer).

Erika Bosgrafa debijas ieraksts – triju CD komplekts ar holandiešu komponista Jakoba vai Eika (Jacob van Eyck) skaņdarbiem – bija holandiešu klasiskās mūzikas čārtu pirmajā vietā 2007. gadā, un viņa CD/DVD Big Eye, kurā mākslinieks ieskaņojis arī mūziku no mūsdienu kinofilmām, tika vērtēts kā “ traks, izaicinšs un domāšanu provocējošs” (Gramophone). Mūziķis ierakstījis kompaktdiskos arī Telemana, Baha, Hendeļa un Vivaldi skaņdarbus. 2006. gadā viņš piedalījās ansambļa Cordevento dibināšanā, kas specializējies 17. un 18. gadsimta mūzikas atskaņošanā.

Eriks Bosgrafs dzimis Nīderlandē 1980. gadā un mācījies pie Valtera van Hauves (Walter van Hauwe) un Paula Lēnhautsa (Paul Leenhouts) Amsterdamā. Viņš ieguvis maģistra grādu muzikoloģijā Utrehtas Universitātē un 2009.gadā saņēmis Borletti-Buitoni Trasta balvu.

Atpakaļ

Baha muzikas fonds, Hipokrata iela 35-32, LV-1079, Riga, Latvija, talr.: 29208181, e-pasts: bachfestival@inbox.lv