Ievadvārdi

Programma

Mākslinieki

Norises vietas

Presei

Par festivālu

Festivāla vēsture

Aina Kalnciema

Atbalstītāji

Kontakti

Rihards Zaļupe

Rihards Zaļupe

Jaunais talantīgais latviešu perkusionists dzimis 1983. gadā Talsos. Pēc Jāzepa Mediņa Rīgas mūzikas vidusskolas absolvēšanas 2002. gadā pie pedagoga Māra Vēriņa, iestājās Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā sitaminstrumentu klasē pie docenta Edgara Saksona. 2007. gadā ieguvis maģistra grādu sitaminstrumentu spēlē J. Vītola Lavijas Mūzikas akadēmijā pie docenta Edgara Saksona.

Mācījies marimbas spēli un paralēli kompozīciju pie pasaules slavenās Keiko Abes (Keiko Abe), kā arī piedalījies Starptautiskajās Kataržinas Mičkas (Katarzyna Mycka) marimbas meistarklasēs pie tādiem prof., kā Roberts Van Saizs (Robert Van Sice), Ērika Samū (Eric Sammut), Kataržinas Mičkas u. c. No 2004-2005. gadam ir Socratus Erasmus students Hochschule fur Musik Ķelnē pie profesora Carlos Tarcha sitaminstrumentu specialitātē.

Kopš 2006. gada augusta R. Zaļupe strādā Latvijas Nacionālajā simfoniskajā orķestrī par sitaminstrumentu grupas mūziķi, kā arī par docētāju Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā. Paralēli LNSO daudz spēlē kamermūziku un solo. Spēlējis solo ar Latvijas Nacionālo Simfonisko orķestri, Sinfonietta Riga, PPO Rīga, Sinfonia Concertante, Vidzemes kamerorķestri. Ļoti cieši sadarbojas ar brāļiem Raimondu un Oskaru Petrauskiem.

2006. gadā saņēmis JVLMA un Hansabanka gada balvu. Nominēts Lielajai Mūzikas balvai 2008 un saņēmis Latvijas Ierakstu Gada balvu 2008. 2008. gada pirmajā pusē iznāca pirmais Riharda kompaktdisks „Marimba Dance", kurā iekļauti viņa sarakstītie skaņdarbi marimbai un klavierēm, kā arī korim.

Lielu nozīmi R. Zaļupes dzīvē ieņem komponēšana un aranžēšana. Pirmais skaņdarbs Austrumu fantāzija sarakstīts 2002. gadā. Līdz šim brīdim radīti vairāki skaņdarbi sitaminstrumentiem, marimbai, klavierēm, orķestriem, koriem u. c. 2007. gadā saraksta Koncertino marimbai un orķestrim kā obligāto sitaminstrumentu skaņdarbu Latvijas mūzikas skolu izpildītāju konkursam.
Koncertējis Somijā, Zviedrijā, Norvēģijā, Dānijā, Čehijā, Ungārijā, Austrijā, Šveicē, Francijā, Vācijā, Beļģijā, Itālijā un Spānijā.
Blakus akadēmiskajai mūzikai Rihards Zaļupe daudz spēlē džeza, latino, popa un rokmūziku, kā arī housemūziku kā bundzinieks un perkusionists.

www.rzalupe.lv

Oskars Petrauskis

Oskars Petrauskis Oskars Petrauskis (1981) dzimis Aucē, mācījies Jāzepa Mediņa mūzikas vidusskolā, studējis Latvijas Mūzikas akadēmijā un Berlīnes Mākslu universitātē, 2007. gada pavasarī absolvējis maģistrantūru profesora Arta Sīmaņa klasē. Uzvarējis starptautiskos konkursos Latvijā, Igaunijā, Vācijā, Itālijā, Slovēnijā; ieguvis Latvijas Mūzikas akadēmijas un Swedbank gada balvu 2004, saņēmis stipendiju studijām Francijā un Vācijā, kā arī slavenās pūšaminstrumentu firmas Henri Selmer Paris ierosināto Tremplin jeunes programmas stipendiju. 2007. gada februārī ieguva pirmo vietu starptautiskajā konkursā Yamaha SaxContest 2007 (Vācija). Kopš 2007. gada vasaras strādā profesionālajā pūtēju orķestrī “Rīga” par saksofonu grupas koncertmeistaru. Patlaban turpina mācības Parīzes reģionālajā konservatorijā pie Vensāna Davida. 2008. gadā klajā nāca profesionālā pūtēju orķestra “Rīga” tvarts ar amerikāņu komponistu mūziku, kur Oskars dzirdams kā solists. Drīzumā sagaidāms brāļu Oskara un Raimonda Petrausku dueta ieskaņots albums.

Baha muzikas fonds, Hipokrata iela 35-32, LV-1079, Riga, Latvija, talr.: 29208181, e-pasts: bachfestival@inbox.lv