Ievadvārdi

Programma

Mākslinieki

Norises vietas

Presei

Par festivālu

Festivāla vēsture

Aina Kalnciema

Atbalstītāji

Kontakti

Nuria Rial – soprāns

 

Nuria Rial

Nurias Rialas muzikālā izglītošanās aizsākās Katalonijā (kur viņa saņēma Goda balvu par vokālo sniegumu) un turpinājās Bāzeles Mūzikas akadēmijā pie Kurta Vidmera, noslēdzoties ar augstākās pakāpes diplomu dziedāšanā. Šajā laikā viņa saņēma balvas no Helvetia Patria Jeunesse fonda un no Pro Europa- Eiropas Kultūras fonda. Dziedātāja uzstājusies kā soliste ar daudziem vadošiem eiropas ansambļiem un orķestriem, tai skaitā ar Il Giardino Armonico, Simphonieorchester Basel, Kammerorchester Basel, Orchester des Schola Cantorum Basiliensis, Zürcher Kammerorchester, Concerto Köln, Camerata Köln, OrpheoBarockorchester, Hungarian Symphony Orchestra, Zürich Chamber Orchestra, Al Ayre Español, Seville Baroque Orchestra, Les Cornets Noirs, La Fenice, Arpeggiata, Akademie für Alte Musik Berlin, Les Musiciens du Louvre, un citiem.

Viņa strādājusi ar tādiem diriģentiem kā Rene Jacobs, Giovanni Antonini, Paul Goodwin, Pierre Cao, Howard Griffiths,Thomas Hengelbrock, Salvador Mas un Antoni Ros-Marbà.

Māksliniece uzstājusies gan galvenajos Eiropas festivālos gan koncertējusi tik tālās vietās kā Bolīvija, Meksika, Kuba un Izraēla. Darbs operas jomā devis iespēju piedalīties uzvedumos Eiropas vadošajos operas namos, tādos kā La Monnaie (Briselē), Staatsoper Unter den Linden Berlīnē , Theatre des Champes Elisees Parīzē un nesen nospēlēt Paminas lomu Mocarta « Burvju flautas » uzvedumā Dženovas Carlo Felice teātrī . Dziedātājas diskogrāfijā īpaši atzīmējami divi kompaktdiski, kurus viņa ieskaņojusi firmā Glossa Label, pirmo ar ansambli Orphénica Lyra ģitārista Jose Miguel Moreno vadībā, un otru (Claros y frescos rios), kopā ar šo pašu mūziķi, kas saņēma lieliskas atsauksmes vairākos nozīmīgos mūzikas periodiskajos izdevumos , ieskaitot piecu zvaigžņu vērtējumu žurnālā Goldberg Magazine. Nuria Rial veikusi ierakstus arī firmā Harmonia Mundi Francijā, Alpha, OEHMS Classics, Mirare, Alpha, Francijas radiostacijās, ORF Radio Ö1, Šveices Radio DRS2, itāļu RAI, Radio Nacional de España, Catalunya Musica, Bayerischer Rundfunk, un TV kanāliem ARTE un MEZZO.

Baha muzikas fonds, Hipokrata iela 35-32, LV-1079, Riga, Latvija, talr.: 29208181, e-pasts: bachfestival@inbox.lv