Ievadvārdi

Programma

Mākslinieki

Norises vietas

Presei

Par festivālu

Festivāla vēsture

Aina Kalnciema

Atbalstītāji

Kontakti

Ansamblis Artemandoline

Artemandoline

Ansambli Artemandoline 2001. gadā izveidoja Juan Carlos Muñoz un Mari Fe Pavón. Kritiķu slavināts un klausītāju atzīts, ansamblis Artemandoline turpina ienest svaigu skatījumu 17. un 18. gs. skaņdarbu interpretācijā.

Baroka laikmetā māksla pievērsās neparastajam. Šajā periodā radās jauni un stilistiski komplicēti radošās izteiksmes veidi. Tika radītas jaunas skaņas. Baroka mūziķus fascinēja visizsmalcinātākās, tajā skaitā arī mandolīnas skaņas, kas lika viņiem meklēt estētisku baudu it visā.

Artemandoline mūziķi, kas ir gan koncertējoši mākslinieki, gan mūzikas pasniedzēji, veltī savu laiku un talantu mandolīnas atdzimšanai. Savā izglītojošā darbā, kursos, koncertos un publikācijās viņi visā pasaulē vairojuši šā instrumenta popularitāti. Baroka ansamblis Artemandoline ir īsts šīs jomas celmlauzis, kas iekarojis starptautisku slavu.

Ansamblis drīz atrada savu stilu, pierādīja instrumentālo meistarību un ieguva plašu atzinību. Ļoti strauji Artemandoline ir kļuvis par vienu no pazīstamākajiem ansambļiem – līderis oriģinālās mandolīnas stīgu spēles jomā. Mūziķu dzīvīgais priekšnesuma stils ir iekarojis publikas un kritiķu sirdis.

Mākslinieki spēlē attiecīgā perioda instrumentus: baroka mandolīnu, renesanses un baroka ģitāru, baroka mandolu, mandolonu, renesanses lautu, soprāna lautu, Brescijas un Kremonas mandolīnu, viola da gamba, violonu, lautu u.c.

Ansamblis ir regulārs viesis Francijā un ārzemēs un piedalās daudzos agrīnās mūzikas festivālos: The Perigord Vert Festival, Musique d’Ensemble festivālā Pomjērā. Viņi uzstājušies arī in Oissery, Sedan, l’Epine , kā arī Polijas pilsētās Narolā un Vroclavā, Spānijā, Japānā, Luksemburgas Baroque Days festivālā, kā arī Vācijā un Šveicē.

Mandolīna - šis cēlais un brīnišķīgais instruments - ir bijis izslavēts visos laikos. Arī 18. gadsimts nebija izņēmums, tādēļ ir gluži dabiski sasaistīt nepelnīti aizmirstus komponistus ar visslavenākajiem tā dižā gadsimta skaņražiem.

Baha muzikas fonds, Hipokrata iela 35-32, LV-1079, Riga, Latvija, talr.: 29208181, e-pasts: bachfestival@inbox.lv