Ievadvārdi

Programma

Mākslinieki

Norises vietas

Presei

Par festivālu

Festivāla vēsture

Aina Kalnciema

Atbalstītāji

Kontakti

Senās mūzikas ansamblis Concerto Köln

Concerto Koeln

Kamerorķestris Concerto Köln tika nodibināts 1985. gadā un drīz pēc tam iekaroja paliekošu vietu starp visaugstākās raudzes kolektīviem - senās mūzikas izpildītājiem. Jau no paša sākuma gan publika, gan kritiķi ar lielu entuziasmu uzņēma orķestra aizrautīgo spēles stilu. Rūpīgu pētījumu rezultātā radītās interpretācijas, kas uz skatuves ieguva nebijušu dzīvīgumu, drīz kļuva par Concerto Köln firmas zīmi, strauji paverot mūziķiem ceļu uz visslavenākajām koncertzālēm un mūzikas festivāliem. Savos plašajos vieskoncertos ASV, Dienvidaustrumāzijā, Kanādā, Latīņamerikā, Japānā, Izraēlā un vairumā Eiropas valstu Concerto Köln ir nesis pasaulē savas muzikālās idejas un dzimtās pilsētas vārdu.

2009. gada oktobrī orķestris sāka sadarbību ar augstākās klases mūzikas ierakstu firmu MBL (www.mbl-germany.de). Firmu un orķestri vieno kopīgi mērķi un vērtības: “Mums ir līdzīga filozofija, un Concerto Köln tiecas uz tiem pašiem mērķiem muzikālajā līmenī, uz kuriem mēs muzikāli tehniskajā līmenī - saviļņot klausītāju ar tehniski perfektu un kaislīgu izpildījumu.” (MBL)

Concerto Köln cieši sadarbojas ar zīmolu Berlin Classics, ir veicis neskaitāmus ierakstus mūzikas firmās Deutsche Grammophon, Harmonia Mundi, Teldec, EMI-Virgin Classics un Capriccio un var lepoties ar diskogrāfiju vairāk nekā 50 kompaktdisku apjomā, no kuriem daudzi saņēmuši balvas no Echo, Grammy, Vācu mūzikas ierakstu kritiķu balvu, Choc du Monde de la Musique, Diapason d’Année vai Diapason d'Or.

Kompaktdisks Symphonies, kurā iekļauti Anrī-Jozefa Rīgela (Henri-Joseph Rigel) darbi (BERLIN classics/Edel) pavisam nesen ieguva MIDEMECHO Klassik Award 2009 kategorijā “Gada simfoniskais ieraksts”. 2010. gada balvu klasiskajā mūzikā kategorijā “Pirmais ieraksts”, kā arī ECHO Klassik Award 2009 kategorijā “Gada simfoniskais ieraksts”.

Orķestra mūziķus dēvē par "muzikālajiem trifeļu racējiem", un patiešām jāatzīst, ka orķestris ar pārsteidzošu neatlaidību „uzrok” komponistus, kuru brīnišķīgā mūzika ilgi gulējusi slaveno dižgaru ēnā un vēstures aizmirstībā.

Kopš 2005. gada orķestra mākslinieciskais vadītājs ir Martins Sandhofs (Martin Sandhoff). Papildus orķestra paša koncertmeistariem regulāri tiek pieaicināti arī citi koncertmeistari. Mēģinājumus nereti vada orķestra mūziķi, visbiežāk - Silvija Krausa (Sylvie Kraus) un Verners Macke (Werner Matzke).

Orķestra sastāvs mainās atkarībā no programmas un repertuāra. Kā kolektīvs, kas jūt atbildību par vēsturiski pareizu muzicēšanas praksi, Concerto Köln galvenokārt spēlē bez diriģenta. Toties liela apjoma darbos - operās un oratorijās - Concerto Köln ar prieku sadarbojas ar tādiem diriģentiem kā Renē Žakobs (René Jacobs), Markuss Krīds (Marcus Creed), Deniels Hārdings (Daniel Harding), Evelino Pidò, Aivors Boltons (Ivor Bolton), Deivids Sterns (David Stern), Deniels Reuss (Daniel Reuss), Pjērs Kao (Pierre Cao), Lorensa Ekilbeja (Laurence Equilbey) un Emanuela Haima (Emmanuelle Haïm).

Starp citiem muzikālajiem partneriem jāmin mecosoprāni Sesīlija Bartoli (Cecilia Bartoli), Valtrauta Meijere (Waltraud Meier), Magdalena Kožená, Vivica Ženo (Vivica Genaux ) un Dženifera Larmora (Jennifer Larmore), soprāni Natālija Deseja (Natalie Dessay), Patrīcija Petibona (Patricia Petibon), Malina Harteliusa (Malin Hartelius) un Veronika Gensa (Véronique Gens), kontrtenori Andreass Šolls (Andreas Scholl), Matiass Reksrots (Matthias Rexroth) un Filips Jaruskis (Philippe Jaroussky), tenors Kristofs Pregardjens (Christoph Prégardien), pianists Andreass Staiers, aktieri Bruno Gancs (Bruno Ganz) un Ulrihs Tukurs (Ulrich Tukur), režisors Peters Sellars, kā arī Ensemble Sarband, kori Balthasar-Neuman-Choir, NDR koris, RIAS kamerkoris, Accentus un Arsys de Bourgogne.

Programma:

J. S. Bahs (1685-1750)

Brandenburgas koncerts Nr. 4 Sol mažorā BWV1049
Allegro
Andante
Presto
Solisti: Markus Hoffmann (vijole),
Cordula Breuer, Martin Sandhoff (blokflautas)


Pietro Locatelli (1695-1764)

Concerto grosso sol minorā op. 1/12
Largo
Allemanda: Allegro
Sarabanda: Vivace
Presto
Gavotta: Allegro


Antonio Vivaldi (1678-1741)

Koncerts fagotam un orķestrim Do mažorā RV477
Allegro
Largo
Allegro
Solists: Lorenzo Alpert (fagots)

II

Evariste Felice dall Abaco (1675-1742)

Concerto a piu Istrumenti mi minorā op.5 Nr. 3
Allegro
Adagio cantabile
Presto assai
Adagio – Prestissimo – Adagio
Primo Passepied – secondo Passepied


Giovanni Battista Sammartini (1698-1775)

Sinfonia stīgu instrumentiem un b.c. La mažorā
Presto
Andante
Presto assai


J. S. Bahs

Brandenburgas koncerts Nr.5 Re mažorā BWV1050
Allegro
Affetuoso
Allegro
Solisti: Markus Hoffmann (vijole),
Cordula Breuer (flauta),
Gerald Hambitzer (klavesīns)

Baha muzikas fonds, Hipokrata iela 35-32, LV-1079, Riga, Latvija, talr.: 29208181, e-pasts: bachfestival@inbox.lv