Ievadvārdi

Programma

Mākslinieki

Norises vietas

Presei

Par festivālu

Festivāla vēsture

Aina Kalnciema

Atbalstītāji

Kontakti

Andreas Frölich

Andreas Frohlich

 
Vācu pianists Andreass Frolihs (Andreas Frölich) mācījies pie Vitālija Margulisa un Pāvela Gililova. Viņš izcīnījis balvas vairākos starptautiskos pianistu konkursos, piemēram, Itālijas pilsētā Senigallijā, konkursā "Palma d'Oro” Finale Ligure komūnā Itālijā, kā arī starptautiskā konkursā Vīnē. Mākslinieks sniedzis koncertus uz daudzām slavenām skatuvēm Eiropā, Dienvidamerikā, Āzijā, Dienvidāfrikā un Austrālijā. Pianists viesojies starptautiskos mūzikas festivālos: Rheingau Musikfestival, Schleswig-Holstein Musikfestival, Osterfestspiele Salzburg, Mozartfest Würzburg, Schubertiade Roskilde utt.
 
Kā solists Andreass Frolihs muzicējis kopā ar tādiem ievērojamiem orķestriem kā Vīnes Kamerfilharmonijas orķestri, Zalcburgas Kamersolistiem,  Štutgartes Kamerorķestri,  Vācu Kamermūzikas akadēmijas orķestri Neusā, Minhenes kamerorķestri, Suka kamerorķestri Prāgā, Kamerfilharmonijas orķestri Amadé, Reinas Filharmonijas orķestri Koblencā, Kuopio Simfonisko orķestri, Johannesburgas Filharmonijas orķestri, Peru Nacionālo orķestri,  Concerto Málaga, Halles Valsts filharmonijas orķestri, Kurpfalcas kamerorķestri Manheimā, Krievijas Filharmonijas orķestri Maskavā, Bēt¬hovena orķestri Bonnā, Pēterburgas Filharmonijas orķestri, Kyimi Sinfo¬nietta Somijā, Tallinas Filharmonijas orķestri, Luksemburgas Radio simfonisko orķestri, Bretaņas orķestri, Lutoslavska filharmonijas orķestri Vroclavā un Virtembergas Kamerorķestri.
 
Andreass Frolihs ir izcils kamermūziķis un lielisks skolotājs. Kā kamermūziķis viņš bieži koncertē kopā ar Vīnes ansambli, kuru vada Vīnes Filharmonijas koncertmeistars. Viņš ir Berlīnes Starptautiskā Mendelsona trio pianists, kurā muzicē kopā ar   Utu Kunertu (vijole) un Ramonu Jaffi (čells). Pēdējo gadu laikā Andreasa Froliha studenti ir izcīnījuši vairāk par  25 balvām(1. un 2.) starptautiskos klaviermūzikas konkursos.
 
Mūziķis veicis ierakstus daudzās vadošās Vācijas radiostacijās, izdevis vairākus godalgām apbalvotus kompaktdiskus dažādās mūzikas ierakstu firmās: CPO, Koch/Schwann, DIVOX, Signum, VMS, EMI, FONO, OEHMS un BMG.
 
Andreass Frolihs ir Āhenes Prix Amadèo Starptautiskā pianistu konkursa mākslinieciskais vadītājs un prezidents, Āhenes Amadèo Kamermūzikas festivāla, Euriade Festivāla un Orpheo koncertu cikla mākslinieciskais vadītājs  Roldukā, Kerkradē, Nīderlandē. Kopš 2006. gada rudens viņš vada meistarklasi Ķelnes Mūzikas augstskolā, kā arī meistarklases vairāku citu Eiropas valstu mūzikas augstskolās, kā arī Zalcburgas Vasaras akadēmijā   2011. gadā.

Baha muzikas fonds, Hipokrata iela 35-32, LV-1079, Riga, Latvija, talr.: 29208181, e-pasts: bachfestival@inbox.lv