Ievadvārdi

Programma

Mākslinieki

Norises vietas

Presei

Par festivālu

Festivāla vēsture

Aina Kalnciema

Atbalstītāji

Kontakti

Sabine Devieilhe

 

Sabine Devieilhe

Pēc čella spēles un muzikoloģijas studijām Sabīne Devjela noslēdza savu muzikālo izglītību Parīzes Mūzikas un baleta konservatorijā (Paris Conservatoire National Supérieur de Musique et de Danse), kur mācījās dziedāt pie  Pierre Mervant no 2007. gada.
2006. gadā viņa uzvarēja Jauno talantu konkursā (Tremplin Jeunes Talents ) Bretaņā, ko vadīja Jean-Michel Fournereau, bet 2009. gada novembrī guva uzvaru konkursā  S'sentiels’ Nantē.
 
Darbojoties vairākos ansambļos (Les Cris de Paris Geoffroy Jourdain vadībā; Mélisme(s),  Gildas Pungier vadībā  un  Pygmalion  Raphaël Pichon vadībā), kā arī Rennes operas korī no 2004. līdz 2007. gadam Sabīne Devjela uzstājusies tādu diriģentu vadībā kā Jean-Christophe Spinosi, Jérome Corréas, Serge Baudo, Claude Schnitzler, Régine Théodoresco.
 
2009. gada aprīlī māksliniece dziedāja Lučijas lomu  LE VIOL DE LUCRÈCE Emmanuelle Cordoliani producētajā uzvedumā Parīzes Konservatorijā, bet nākamajā vasarā viņa bija Laureta operā GIANNI SCHICCHI Not'en bulles festivālā Jean-Michel Fournereau uzvedumā un  Iniolds Vincent Vittoz  producētajā un Anne Le Bozec diriģētajā operā  PELLEAS ET MELISANDE  Mesiāna festivālā.
 
2010. gada vasarā Sabīne Devjela  tika uzaicināta dziedāt  Rameau skaņdarbus kopā ar ansambli  Arte dei Suonatori un Holandes Baroka biedrību Alexis Kossenko vadībā Briges un Utrehtas festivālos, kā arī kopā ar Alain Buet  dziedāt Bēthovena Skotu dziesmas kopā ar  L'Armée des Romantiques Klara festivālā Briselē.
 
2010.-2011. gadā māksliniece dziedājusi Lauretas partiju atjaunotajā GIANNI SCHICCHI uzvedumā Parīzes Bastīlijas operas amfiteātrī, uzstājusies koncertos Jean-Claude Malgoire  vadībā un dziedājusi L’ENFANT ET LES SORTILÈGES kopā ar ONDIF orķestri David Levi vadībā; šo uzstāšanos viņa atkārto 2011. gada vasarā jaunā sadarbības projektā ar  Anne le Bozec un Vincent Vittoz. Sabīne Devjela  ir uzaicināta piedalīties  Barbaras Bonney meistarklasē Parīzē un Mocarta mūzikas koncertā  Nîmes. Kopā ar ansambli Pygmalion un Raphaël Pichon viņa uzstājas Baha Sv.Jāņa pasijas atskaņojumā un  DARDANUS uzvedumā Beaune starptautiskajā Baroka Mūzikas festivālā.
 
Sabīnes Devjelas turpmākajos plānos ir Skarlati mūzikas koncerti ar B’Rock Barockorkest,  Baha kantātes ar Holland Symfonia, Blow/Charpentier koncerti ar Les Arts Florissants. 2012.gada jūnijā dziedātāja debitēs Provansas festivālā Serpetas lomā  LA FINTA GIARDINIERA (Vincent Boussard uzvedumā). Jean-Claude Malgoire ir uzaicinājis viņu dziedāt  LA SONNAMBULA un PLATEE uzvedumos.

Baha muzikas fonds, Hipokrata iela 35-32, LV-1079, Riga, Latvija, talr.: 29208181, e-pasts: bachfestival@inbox.lv