Ievadvārdi

Programma

Mākslinieki

Norises vietas

Presei

Par festivālu

Festivāla vēsture

Aina Kalnciema

Atbalstītāji

Kontakti

Olga Watts

 

Olga Watts

Krievu klavesīniste un kamermūziķe  Olga Watts specializējusies basso continuo muzicēšanā. Pēdējo astoņpadsmit gadu laikā mūziķe dzīvojusi Vācijā un sadarbojusies ar daudziem vadošiem Eiropas baroka mūzikas speciālistiem -  Reinhard Goebel, Frans Bruggen, Thomas Hengelbrock, Andreas Scholl, Giovanni Antonini un Lars Ulrik Mortensen. Viņa regulāri veic ierakstus Bavārijas Radio un ir ierakstījusi skaņdarbus gan kā soliste, gan kamermūziķe Dienvidrietumu Vācijas un Ziemeļvācijas Radio.
Būdama viena no izcilākajām Maskavas Konservatorijas vidusskolas studentēm, Olga turpināja klavierspēles un muzikoloģijas studijas Maskavas Konservatorijā, bet pēc tam devās uz Minheni mācīties klavesīna spēli un basso continuo  pie profesoriem Lars Ulrik Mortensen un  Christine Schornsheim. 1997. gadā mūziķe saņēma pirmo balvu kā vistalantīgākā māksliniece agrīnās mūzikas kategorijā Bavārijā, Vācijā. Studiju laikā Olga apmeklēja meistarklases pie Menno van Delft un Bob van Asperen. 1008. gadā viņa saņēma diplomu ar izcilību, bet 2003. gadā ieguva maģistra grādu.
Olga Watts ir ļoti pieprasīta pavadītāja, viņa ir oficiālā akompanētāja Starptautiskajā ARD (Vācu Radio) konkursā un Leipcigas Baha konkursā. Kā klavesīniste viņa spēlē pavadījumu arī Minhenes Mūzikas augstskolā, Minhenes teātrī un  Mozarteum Universitātē Zalcburgā.
Kopā ar savu 2000. gadā dibināto ansambli Lyriarte māksliniece izcīnījusi daudzas balvas dažādos konkursos Vācijā, Itālijā un Austrijā un par vieskoncertiem Eiropā saņēmusi plašu kritikas atzinību. 2004. gadā iznācis viņas kompaktdisks ar retām  Francesco Maria Veracini un Francesco Saverio Geminiani sonātēm, kas ierakstīts Bavārijas Radio, kā arī   jauns  kompaktdisks ar  Lyriarte , kurā iekļauti Francesco Maria Veracini skaņdarbi un Corelli sonātes Opus 5 kopā ar blokflautistu Stefan Temmingh. Olgas Watts jaunākais disks  Gentleman’s flute tika nominēts Starptautiskajai Klasiskās mūzikas balvai   (MIDEM)  2010.gadā.

Baha muzikas fonds, Hipokrata iela 35-32, LV-1079, Riga, Latvija, talr.: 29208181, e-pasts: bachfestival@inbox.lv