Ievadvārdi

Programma

Mākslinieki

Norises vietas

Presei

Par festivālu

Festivāla vēsture

Aina Kalnciema

Atbalstītāji

Kontakti

Dmitriy Sinkovsky

 

Dmitriy Sinkovsky


Vijolnieks un dziedātājs Dmitrijs Sinkovskis dzimis Maskavā un izglītojies Maskavas Čaikovska Konservatorijā (2001. – 2005.) pie profesora Aleksandra Kirova. Mākslinieks studijas apvienoja ar koncertiem Eiropā un mācībām pie senās mūzikas tradīciju atjaunotājas Marijas Leonhardas (Maria Leonhardt). Viņš apmeklējis arī tādu mākslinieku meistarklases kā Thomas Zehetmair, Sigiswald Kuijken, Ryo Terakado, Roger Norrington un Andreas Staier. 2003. gadā Sinkovskis tika uzaicināts pievienoties ansamblim Musica Petropolitana un orķestrim Pratum Integrum, ar kuru kopā viņš regulāri uzstājas kā solo vijolnieks un dziedātājs.

Savas pēcdiploma studijas mākslinieks pabeidza kamermūzikas kursā pie profesora Alekseja Ļubimova.

Dmitrijs Sinkovskis regulāri tiek aicināts spēlēt ar tādiem ievērojamiem ansambļiem kā Il  complesso barocco (Alan Curtis, Itālija), Collegium Marianum (Jana Semeradova, Čehija), The Harmony of Nations (Elisabeth Baumer, Austrija), Bizzarie Armoniche (Elena Russo, Itālija), Capriola Di Gioia (Bart Naessens, Beļģija), La Claudiana (Luca Pianca, Itālija)  un Musica Antiqua Roma (Riccardo Minasi, Itālija). Viņš arī muzicējis kolektīvā Il giardino armonico (Giovanni Antonini, Itālija) kopā ar Cecilia Bartoli.

Mākslinieks izcīnījis godalgas vairākos starptautiskos konkursos:

Premio Bonporti (otrā godalga) Rovereto, Itālijā, 2005. gadā,

Leipcigas Baha mūzikas konkursā (trešā godalga), Vācijā, 2006. gadā,

Musica Antiqua Brugge (pirmā godalga, skatītāju godalga, preses godalga), Beļģijā 2008. gadā,

H.I.F von Biber Wettbewerb (Romanus Weichlein godalga, godalga par labāko Bībera Mistērijas sonāšu izpildījumu), Austrijā, 2009. gadā,

Telemana starptautiskajā konkursā (pirmā godalga), Magdeburgā, Vācijā, 2011. gadā.

2009. gada septembrī Holandes fonds Jumpstart Jr. uzaicināja Dmitriju Sinkovski  uz noklausīšanos Amsterdamas Concertgebouw starptautiskas žūrijas priekšā. Rezultātā fonds deva viņam iespēju vairākus gadus spēlēt oriģinālu meistara Frančesko Rudžeri 1680. gadā Kremonā darinātu vijoli.

Kopš 2007. gada Dmitrijs Sinkovskis, unikālas kontrtenora balss īpašnieks, mācās vokālo mākslu pie Michael Chance un Janas Ivanilovas un regulāri uzstājas kā kontrtenors.

Kopš 2005. gada Dmitrijs pasniedz vijoļspēli Maskavas Čaikovska Konservatorijas Senās mūzikas nodaļā.

Baha muzikas fonds, Hipokrata iela 35-32, LV-1079, Riga, Latvija, talr.: 29208181, e-pasts: bachfestival@inbox.lv