Ievadvārdi

Programma

Mākslinieki

Norises vietas

Presei

Par festivālu

Festivāla vēsture

Aina Kalnciema

Atbalstītāji

Kontakti

Alexis Kossenko

 

Alexis Kossenko

Alexis Kossenko ir diriģents un flautists, kas apguvis šā instrumenta spēli visās tā vēsturiskajās formās, sākot ar „moderno” flautu, kā arī baroka un renesanses flautas un blokflautu.
Viņa darbības pieredze orķestros ir ļoti plaša un aptver regulāru sadarbību ar La Chambre Philharmonique, Le Concert d’Astrée, Stradivaria, Ensemble Matheus, Orchestre Révolutionnaire et Romantique, Barokk Solistene. Mākslinieka intensīvā karjera, spēlējot gan moderno, gan baroka flautu, strauji attīstījās pēc diplomu saņemšanas Parīzē, kur viņš mācījās pie Alēna Mariona (Alain Marion) un Amsterdamā – pie Martena Rota (Marten Root). Mūziķa koncertu grafikā ir solo koncerti prestižās koncertzālēs, un kamermūzikas atskaņojumi lielākajos festivālos visā Eiropā. 1997. gadā ar augstu novērtēto  Kvanca  (Quantz) un Vivaldi skaņdarbu izpildījumu kopā ar  EUBO orķestri  Tona Koopmana un Roja Gudmena (Roy Goodman) vadībā (vairāk nekā  20 koncerti visā Eiropā) iezīmēja A.Kossenko solo karjeras sākumu. Kopš tā laika viņš aicināts koncertēt kā solists kopā ar daudziem Eiropas mūziķu kolektīviem un spēlēt gan moderno, gan baroka flautu un blokflautu.  Viņš spēlē duetā ar pianistu Remī Kardinali (Rémy Cardinale), bet kopā ar baritonu Alēnu Buē (Alain Buet) un čellistu Emmanuelu Balsā (Emmanuel Balssa) ir izveidojis ansambli l’Armée des Romantiques,  kas atskaņo 19. gadsimta franču mūziku.
 
Kopā ar savu orķestri Les Ambassadeurs Alexis Kossenko no jauna atdzīvina aizmirstu repertuāru – Drēzdenes Zelta laikmeta mūziku. Mākslinieks arī viesojas kā diriģents  B’Rock (Beļģijā), Holland Baroque Society (Holandē), European Union Baroque Orchestra, Le Concert d’Astrée (Francijā) un it īpaši Arte dei Suonatori (Polijā) – kopā ar šiem kolektīviem viņš devies daudzos atzinīgi vērtētos vieskoncertos. Mākslinieku veiktais pilnais Karla Filipa Emanuela Baha flautas koncertu ieraksts (Alpha) tiek uzskatīts par etalonu, kuram sekoja Vivaldi flautas koncertu ieraksts. Vēl citi CD veltīti Ramo koncertiem, Tušēmulēna ( Touchemoulin) un Hofmaņa flautas koncertiem, kā arī Telemana uvertīrām un koncertiem.

Baha muzikas fonds, Hipokrata iela 35-32, LV-1079, Riga, Latvija, talr.: 29208181, e-pasts: bachfestival@inbox.lv