Ievadvārdi

Programma

Mākslinieki

Norises vietas

Presei

Par festivālu

Festivāla vēsture

Aina Kalnciema

Atbalstītāji

Kontakti

 Džeina Govere (Jane Gower), baroka fagots

 

Jane Gower Vēsturiskā fagota māksliniece Džeina Govere plaši koncertē Eiropā, Savienotajās Valstīs un  Austrālijā. Savu Mūzikas bakalaura diplomu ar izcilību Džeina saņēma Kanberas mūzikas skolā 1992.gadā. Pēc tam viņai tika piešķirta Nīderlandes valdības stipendija, un Karalienes dāvinājums senā fagota studijām Hāgā, Nīderlandē, kur mūziķe ieguva savu agrīnās mūzikas diplomu 1996. gadā. Kopš tā laika māksliniecei ir aktīva koncertu karjera kā vadošajai fagotistei tādos kolektīvos kā Apgaismības laikmeta orķestris Sera Saimona Ratla vadībā, Freiburgas Baroka orķestris, "Les Arts Florissants", Senās mūzikas akadēmija, Baroka filharmonija (Sanfrancisko), un „La Petite Bande”. 2005.gadā mūziķe kļuva par galveno fagotisti abos Sera Džona Eliota Gardinera slavenajos orķestros " Angļu baroka solisti" un "Revolucionārais un romantiskais orķestris".
2005. gadā Džeina Govere bija Dienvidaustrālijas Barossas Mūzikas festivāla muzikālā direktore. Viņa dodas koncertturnejās ar klavesīnistu Larsu Ulriku Mortensenu un blokflautisti Ženevjevu Lesiju un spēlē trio kopā ar Mortensenu un vijolnieku Džonu Holoveju, ar kuriem viņa veikusi ierakstus prestižajam zīmolam ECM. Džeina Govere regulāri lasa lekcijas un vada meistarklases, un kopš 2007. gada ir profesore Londonas Karaliskajā Mūzikas koledžā. Aug oriģinālo instrumentu kolekcija, kurus mūziķe spēlē koncertos. Mākslinieci arvien biežāk aicina spēlēt seno fagotu solo, un viņa uzstājusies ar Austrālijas kamerorķestri, „Concerto Copenhagen”, „Les Agremens”, „”Sirius Ensemble”, un ar Austrālijas Brandenburgas orķestri 2005. un 2008. gadā.
2002. gadā māksliniece ierakstīja Mocarta koncertu fagotam ar kolektīvu "Anima Eterna" un regulāri izpilda šo skaņdarbu koncertos. Viņas kadences un piezīmes šim koncertam 2003. gadā publicēja izdevniecība „Bärenreiter”. Viņas jaunākais ieraksts ir trīs koncerti Franca Danci fagotam ar kolektīvu "Orchester von Damals und Heute".


Baha muzikas fonds, Hipokrata iela 35-32, LV-1079, Riga, Latvija, talr.: 29208181, e-pasts: bachfestival@inbox.lv