Ievadvārdi

Programma

Mākslinieki

Norises vietas

Presei

Par festivālu

Festivāla vēsture

Aina Kalnciema

Atbalstītāji

Kontakti

Joss van Immersels (Jos van Immerseel), diriģents

 

Jos van Immersel

Savas karjeras trīsdesmit gados pianists, klavesīnists un diriģents Joss van Immersels ir kļuvis par senās (un ne tik senās) mūzikas atskaņošanas prakses etalonu.
Mākslinieks dzimis Antverpenē un studējis klavierspēli pie Eugene Traey, ērģeļu spēli - pie Flora Pītersa, klavesīnu – pie Keneta Gilberta, dziedāšanu – pie  Lucie Frateur, bet diriģēšanu – pie Daniela Sternfelda.  1973. gadā Joss van Immersels uzvarēja pirmajā klavesīna spēles konkursā Parīzē.  Viņš patstāvīgi apguvis organoloģiju (mācību par mūzikas instrumentiem), retoriku un vēsturisko klavieru spēli.  Mūziķis ir strādājis kā pedagogs Scola Cantorum Bāzelē (klavesīns un retorika), Amsterdamas Sweelinck konservatorijā (Agrīnās mūzikas nodaļas vadītājs  un Konservatorijas mākslinieciskais vadītājs), Parīzes Augstākās mūzikas  konservatorijā (klavieres) kā arī vada meistarklases Eiropā, Amerikā un Japānā.
Joss van Immersels vienmēr studējis vēsturisko muzicēšanu no visiem iespējamiem aspektiem.  Viņš aizrautīgi un sistemātiski pēta saiknes starp kompozīciju, instrumentu un spēles tehniku katrā koncertā un kompaktdiskā, papildinot savu izsmalcināto seno taustiņinstrumentu kolekciju, kas aptver divus gadsimtus.
Tomēr Joss van Immersels ir pirmām kārtām mūziķis, kas rekonstruē un pārrada agrīno mūziku nevis muzeja vajadzībām, bet šodienas mūzikas mīļotājiem. „Nevar parādīt lielāku atzinību komponistam, kā ar nopietnu attieksmi pret viņa mūziku, atskaņojot to ar brīvības un atbildības izjūtu,” ir teicis Joss van Immersels.
Kā solists Joss van Immersels ir starptautiski atzīts mākslinieks, kura ieraksti viņam nesuši daudzas prestižas balvas, tādas kā Diapason d’Or , Choc du Monde de la Musique un FFFF de Telerama.
Lai īstenotu savas izpildījuma idejas orķestra praksē, van Immersels 1987. gadā nodibināja  agrīnās mūzikas ansambli Anima Eterna. Kopā ar savu kolektīvu mākslinieks ir no jauna atklājis daudzas klasiskā repertuāra pērles, no Mocarta klavierkoncertiem, Štrausa valšiem līdz Ravēla Bolero. Kopš 2002. gada Joss van Immersels ir atbildīgs par Anima Eterna skaņdarbu kolekcijas veidošanu  kopā ar mūzikas ierakstu zīmolu  ZIG-Zag Territoires (Outhere Music). Viņš regulāri muzicē kopā ar Claire Chevallier, Midori Seiler, Sergeju Istominu un Tomasu Baueru.
Ansambļa Anima Eterna  mājas ir Briges Koncertzāle, un tas ir nodibinājis sadarbību ar Briges municipalitāti.  Kopš 2010. gada Joss van Immersels un Anima Eterna Brugge  ir Dižonas Operas asociētie mākslinieki.


Jos van Immersel

Baha muzikas fonds, Hipokrata iela 35-32, LV-1079, Riga, Latvija, talr.: 29208181, e-pasts: bachfestival@inbox.lv