Ievadvārdi

Programma

Mākslinieki

Norises vietas

Presei

Par festivālu

Festivāla vēsture

Aina Kalnciema

Atbalstītāji

Kontakti

Kristīna Pluhara (Christina Pluhar), arfa, teorba, diriģēšana

 

Christina Pluhar

Pēc ģitārspēles mācībām dzimtajā Grācā (Austrija) Kristīna Pluhara pabeidza lautas studijas Hāgas Konservatorijā pie Tojohiko Sato. Par studijām Schola Cantorum Basiliensis pie Hopkinsona Smita mūziķe saņēma diplomu ar izcilību. Mācību process turpinājās pie arfistes Maras Galassi Milānas Scuola Civica.
1992. gadā Kristīna Pluhara izcīnīja augstāko balvu Malmes Starptautiskajā Senās mūzikas konkursā Zviedrijā kopā ar ansambli La Fenice.
Māksliniece kopš 1992. gada dzīvo Parīzē, kur viņa uzstājas kā soliste un continuo  mūziķe prestižos festivālos ar tādiem slaveniem kolektīviem, kā La Fenice, Concerto Soave, Accordone, Elyma, Les Musiciens du Louvre, Ricercar, Akademia, La Grande Ecurie et la Chambre du Roy, Concerto Kőln, kā arī diriģentu Renē Žakoba, Aivora boltona, Alessandro di Marči vadītajos ansambļos. Viņas repertuārā ir 16. – 18. gs. solo un continuo darbi renesanses lautai, baroka ģitārai, arhilautai, teorbai un baroka arfai.
Kopš 1993. gada māksliniece vada meistarklases Grācas Universitātē, bet kopš 1999. gada māca baroka arfas spēli Hāgas Konservatorijā.
Kristīna Pluhara 2000. gadā nodibināja ansambli l’Arpeggiata. Desmit gadu laikā māksliniece ar savu ansambli ierakstījusi kompaktdiskus La Tarantella, All”Improvviso, Los Impossibles, Teatro d’amore, kā arī koncertējusi visā Eiropā.
Māksliniece velta daudz laika l’Arpeggiata ansamblim, jo ne tikai diriģē un muzicē uz skatuves, bet arī pati veido programmas un veic pētījumus pirms ansambļa koncertiem un ierakstiem.
2010. gadā ar neskaitāmiem koncertiem Francijā un Eiropā tika atzīmēta ansambļa l’Arpeggiata 10. gadadiena.

Baha muzikas fonds, Hipokrata iela 35-32, LV-1079, Riga, Latvija, talr.: 29208181, e-pasts: bachfestival@inbox.lv