Ievadvārdi

Programma

Mākslinieki

Norises vietas

Presei

Par festivālu

Festivāla vēsture

Aina Kalnciema

Atbalstītāji

Kontakti

Pjērs Antajs (Pierre Hentaï)

Pierre Hantaï


Pjērs Antājs (dzimis 1964.g.) parādīja dedzīgu interesi par Baha mūziku jau apmēram desmit gadu vecumā. Pateicoties Gustava Leonhardta (Gustav Leonhardt) ietekmei, viņš sāk studēt klavesīna spēli, vispirms patstāvīgi, bet vēlāk sava amerikāņu skolotāja Artura Hāsa (Arthur Haas) vadībā. Savus pirmos koncertus mūziķis sniedza agrīnā vecumā, gan viens, gan kopā ar saviem brāļiem Marku (traversa flauta) un Žeromu (viola da gamba). Sekoja divu gadu studijas Amsterdamā pie Gustava Leonhardta, kurš pēc tam uzaicināja Pjēru muzicēt savā vadībā. Turpmākajos gados Pjērs Antājs sadarbojās ar daudziem mūziķiem un ansambļu vadītājiem, kuru vidū bija Philippe Herreweghe, brāļi Kuijkeni, François Fernandez, Marc Minkowski, Philippe Pierlot u.c.
Pašlaik mākslinieks visā pasaulē koncertē galvenokārt kā solists. Viņš bieži uzstājas kā viesmākslinieks kopā ar Žordi Savallu (Jordi Savall), ar prieku atkal muzicē kopā ar saviem brāļiem un draugiem: Hugo Reyne, Sébastien Marq, Skip Sempé, Amandine Beyer, Olivier Fortin, Christophe Coin un Jean-Guihen Queyras, atskaņojot kamermūziku.
Pjērs Antajs nesen atjaunoja ansambli Le Concert Frainçais, kuru viņš bija nodibinājis pagājušā gadsimta 80. gados, un sniedza vairākus koncertus, kā arī ierakstīja disku ar Baha svītām un kantātēm. Mūziķa plašajā diskogrāfijā ir tādi ar zīmolu Mirare izdoti ieraksti kā Johanna Sebastiana Baha „Labi temperētas klavieres”, 1. sējums, Goldberga Variācijas un 3 diski ar Domeniko Skarlati Sonātēm

Baha muzikas fonds, Hipokrata iela 35-32, LV-1079, Riga, Latvija, talr.: 29208181, e-pasts: bachfestival@inbox.lv