Ievadvārdi

Programma

Mākslinieki

Norises vietas

Presei

Par festivālu

Festivāla vēsture

Aina Kalnciema

Atbalstītāji

Kontakti

Austrijas Baroka kopa (Austrian Baroque Company)

„Eksplozīva muzicēšanas maniere, fantastiska blokflautas spēle, baroka ritms,” tā varētu raksturot to vadošo mūziķu mērķus un sasniegumus, kuri sanāca kopā, lai izveidotu Austrian Baroque Company – grupu, kura ieguvusi starptautisku atzinību, saņēmusi visaugstākās uzslavas un daudzas balvas par kompaktdiskiem kopš savas dzimšanas dienas 2001. gadā.
Šā izcilā baroka ansambļa dibinātājs un direktors ir blokflautas virtuozs Maikls Omans (Michael Oman), kas mācījies Austrijā, Holandē un Itālijā. Daudzus gadus šis lieliskais austriešu mākslinieks ir saviļņojis publiku un presi ar savu kūsājošo enerģiju un līksmo muzicēšanu kopā ar savu vēsturisko instrumentu mūziķu grupu, paņemot savā varā gan nacionālo, gan starptautisko mūzikas sabiedrību.
Austrian Baroque Company (ABC) apvieno kamermūzikas speciālistus, kas mācījušies vadošajās Eiropas mūzikas augstskolās un spēlē vēsturiskos mūzikas instrumentus. Viņu repertuāra centrā ir plašais 17. un 18. gadsimta instrumentālās un vokālās mūzikas dārgumu klāsts.
Neskaitāmi mākslas projekti, sākot ar intīmiem blokflautas solo priekšnesumiem līdz baroka blokflautas koncertiem (Vivaldi, Telemana, Sammartini u.c.) jau ir sniegti klausītājiem un ierakstīti kompaktdiskos.
Kolektīvs saņēmis neskaitāmas uzslavas par savu daiļradi agrīnās mūzikas publikācijās, kā arī starptautiskus apbalvojumus par CD, jaunākais no kuriem ir augstu vērtētais Orphée d’Or, ko piešķir Académie du Disque Lyrique Parīzē – viens no augstākajiem mūzikas speciālistu preses apbalvojumiem. Austrian Baroque Company raksturota kā „neparasti virtuoza, temperamentīga, jau pa daļai ieguvusi folkloras statusu” un „valdzinoša grupa ar Donavas asinīm dzīslās”.
Pēc ilggadīgas sadarbības ar ORF (Austrijas raidorganizāciju) 2009. gadā ansamblis nodibināja kontaktus ar Sony Music (Deutsche harmonija mundi), izdodot kompaktdiskus „Exit Baroque” un Hendeļa „Deviņas vācu ārijas” ar spāņu soprānu  un Echo balvas ieguvēju Nuriju Rialu (Nuria Rial).
Kopš savas nodibināšanas 2001. gadā Austrian Baroque Company pieņēmusi uzaicinājumus muzicēt daudzās valstīs kā arī regulāri viesojas starptautiskos festivālos.


Baha muzikas fonds, Hipokrata iela 35-32, LV-1079, Riga, Latvija, talr.: 29208181, e-pasts: bachfestival@inbox.lv