Ievadvārdi

Programma

Mākslinieki

Norises vietas

Presei

Par festivālu

Festivāla vēsture

Aina Kalnciema

Atbalstītāji

Kontakti

Mihaels Omans (Michael Oman)

 

Michael Oman

 

Mūziķis dzimis 1963. gadā, un ieguvis ievērību galvenokārt kā blokflautists un kā izcila agrīnās mūzikas ansambļa vadītājs. Būdams baroka mūzikas speciālists, mākslinieks ierindojies starp savas paaudzes slavenākajiem un daudzpusīgākajiem blokflautistiem.  
   Mihaels Omans pabeidza Mūzikas vidusskolu un Bruknera Universitāti Lincā (Austrija) kā arī mācījās blokflautas spēli (citu starpā) pie  Walter van Hauwe un Kees Boeke Amsterdamas Konservatorijā. Bez tam mūziķis apguva arī ansambļa vadīšanu un analīzi pie austriešu komponista un mūzikas pedagoga  Balduin Sulzer.
   26 gadu vecumā Mihaels Omans jau bija blokflautas spēles, kamermūzikas un vēsturiskās muzicēšanas  pasniedzējs  Lincas Bruknera  Universitātē.
   Mākslinieka plašais repertuārs ietver gan monodiskās viduslaiku balādes un dejas, gan plašu renesanses skaņdarbu klāstu, visa baroka perioda sonātes un koncertus līdz pat mūslaiku mūzikai.
2001. gadā Mihaels Omans nodibināja kolektīvu Austrian Baroque Company, kura dalībnieki specializējas 17. un 18. gadsimta skaņdarbu atskaņošanā uz tā laikmeta instrumentiem gan intīmos blokflautas solokoncertos, gan lielos baroka mūzikas pasākumos.
   Vairāk nekā 15 gadus Omans uzstājas kopā ar Austrijas baroka ansambļiem un moderniem kamerorķestriem un darbojas kā sava ansambļa Austrian Baroque Company (ABC) spiritus rector jeb garīgais iedvesmotājs, solists un diriģents daudzos koncertos, kas notikuši vairumā Eiropas valstu, Dienvidamerikā un Tuvajos Austrumos.
   Daudzi mūziķa kompaktdiski ir ieguvuši starptautisku atzinību. Gan publika, gan prese slavē viņa  inovatīvo pieeju programmām, un impulsīvo, virtuozo spēles manieri.     
2009. gadā Mihaels Omans kopā ar savu ansambli Austrian Baroque Company sāka sadarbību ar Sony Music (deutsche harmonia mundi), ierakstot divus kompaktdiskus: „Exit baroque“ un Hendeļa „Deviņas vācu ārijas“ kopā ar spāņu soprānu Nuria Rial.
   Mikaela Omana kompaktdiski  saņēmuši daudzas starptautiskas balvas. Viņa ieraksts „Süße Stille, sanfte Quelle“ (kopā ar ABC un Nuria Rial) apbalvots ar Académie du Disque Lyrique 2010 balvu Orphée d’Or.
   Līdztekus pedagoga darbam semināros, darbnīcās un blokflautas un agrīnās mūzikas meistarklasēs mākslinieks ļoti aktīvi un dedzīgi atskaņo arī mūslaiku skaņdarbus blokflautai. Piemērām, viņš veicis Augšaustrijas komponistu darbu pasaules pirmatskaņojumu un portretējis tādus komponistus kā Isang Yun („Chinesische Bilder“), Luciano Berio („Gesti“) un Karlheinz Stockhausen („In Freundschaft“).
   Kopš 2007. gada Omans ir mākslinieciskais kurators koncertu virknei “Evening Music in the Ursuline Church Linz” kā arī organizējis koncertus Eferdingas pilī 2009. gadā.

Baha muzikas fonds, Hipokrata iela 35-32, LV-1079, Riga, Latvija, talr.: 29208181, e-pasts: bachfestival@inbox.lv