Ievadvārdi

Programma

Mākslinieki

Norises vietas

Presei

Par festivālu

Festivāla vēsture

Aina Kalnciema

Atbalstītāji

Kontakti

Capella Cracoviensis

 Semper in altum – Vienmēr augstāk! Capella Cracoviensis jau vairākus gadus seko šim moto, kas dod stimulu šim visstraujāk augošajam poļu ansamblim, kas specializējas vēsturiskajā muzicēšanas praksē, pateicoties Krakovas pilsētas pastāvīgajam atbalstam, Capella Cracoviensis var realizēt ambiciozus bezkompromisa projektus visaugstākajā mākslinieciskajā līmenī sadarbībā ar izciliem mūziķiem, kam piemīt tāds pats jūtīgums un drosme. To mākslinieku sarakstā, kuri regulāri koncertē kopā ar CC var minēt Vincent Dumestre (Le Poème Harmonique), Fabio Bonizzoni (La Risonanza), Alessandro Moccia (Orchestre des Champs-Élysées), Andrew Parrott, Paul Goodwin un Ensemble Oltremontano , savukārt  Accademia Bizantina, Fretwork, Nachtmusique, Paul McCreesh, Giuliano Carmignola un Christophe Rousset (Les Talens Lyriques) ierodas Krakovā kā viesmākslinieki. Papildus koncertiem, CC pēta baroka un klasiskās operas teritorijas, veiksmīgi uzvedot Polijā tādus darbus kā Hendeļa Amadigi, Mocarta Figaro kāzas  un Gluka  Orfejs un Eiridike.

Capella Cracoviensis

Capella Cracoviensis koris ir vokāls kolektīvs, kura tehniskā meistarība un daudzpusība ļauj tam dažādot savu repertuāru, kas ietver skaņdarbu spektru no  Gesualdo sarežģītajiem, manierīgajiem madrigāliem līdz 20.gs. avangarda kompozīcijām.  Capella Cracoviensis koris ir dziedājis kopā ar  ievērojamiem viesmāksliniekiem festivālos  Misteria Paschalia un Opera Rara kā Fabio Biondi ar viņa ansambli Europa Galante, Marc Minkowski un Les Musiciens du Louvre-Grenoble, Le Poème Harmonique un ar ansambli La Venexiana Claudo Cavina vadībā.
 
CC bieži piedalās Eiropas festivālos  -  Haidna Festspiele Brühl, Bachfest Leipzig, SWR Festspiele, bet 2014. gadā ansamblis no Krakovas  uzstāsies Hendeļa Festspiele Halle. Tas regulāri koncertē ārzemēs: Vīnes Konzerthaus, Versaļā, Briselē, Ģentē, Ļvovā un Kijevā.  
 
Jans Tomašs Adamus (Jan Tomasz Adamus), pazīstams ērģelnieks, klavesīnists, diriģents un mūzikas dzīves rosinātājs, kļuva par Capella Cracoviensis direktoru un māksliniecisko vadītāju 2008. gadā. Viņš izkopis savu talantu kā mākslinieks, sadarbodamies ar daudziem izciliem dziedātājiem, smeldamies iedvesmu Eiropas  mākslas centros, jo pastāvīgs kontrapunkts mūzikas attīstībai rodams glezniecībā, skulptūrā, arhitektūrā un filozofijā. Krakovas pilsētas uzaicinājums Janam Tomašam Adamusam kļūt par Capella Cracoviensis māksliniecisko vadītāju pēdējos gados ir bijis viens no visplašāk apspriestajiem notikumiem Polijas kultūras dzīvē..

 

Jans Tomašs Adamus (Jan Tomasz Adamus)

 

Jan Tomasz Adamus

Adamus Atdzīvinātājs. Šis vizionārs, reformators un diriģents  studējis Krakovas Mūzikas Akadēmijā un Amsterdamas Sweelinck Conservatorium. Viņš ir slavens ērģelnieks un ansambļa Harmonologia dibinātājs, ar kuru viņš atskaņojis neskaitāmus nozīmīgus skaņdarbus pirmoreiz Polijā (Sv. Mateja pasiju, Kronēšanas mesu un tādas operas kā Vivaldi  La Griselda, Hendeļa Rodelinda un Mocarta Le nozze di Figaro).

Viņa sasniegumi aptver arī muzikoloģiju un akadēmisko darbību, jo Adamus ir arī sarakstījis disertācijas par izpildījuma tehnikām dažādos vēstures posmos un lasījis lekcijas Vroclavas Mūzikas Akadēmijā un Mūzikas un Mākslas Universitātē Grācā.

Mākslinieks bijis saistīts ar festivāliem Forum Musicum un  Wratislavia Cantas. Kopš 2000. gada viņš sastāda programmu Starptautiskajam Baha festivālam Švidnicā, kurā agrīno mūziku atskaņo izcili mākslinieki, bet jauni poļu mūziķi spēlē vēsturiskos instrumentus.

2008. gadā mūziķis kļuva par Capella Cracoviensis kamerkora un orķestra vadītāju un māksliniecisko direktoru. Viņa vadībā kolektīvs izcili un dinamiski attīstās, specializējoties skaņdarbu izpildījumā ar vēsturisku izpratni. Kopā ar CC Jans Tomašs Adamus ir īstenojis daudzus projektus un koncertu sērijas, atskaņojot dažādu periodu mūziku, sākot no manierisma līdz vēlīnajam klasicismam, ar īpašu uzsvaru uz poļu baroka mūziku  (Mielczewski, Pękiel un Gorczycki, sadarbībā ar labākajiem starptautiskajiem metāla pūšamo instrumentu ansambļiem) . Viņš ir veicis arī daudzus drosmīgus un inovatīvus operu iestudējumus.

 

Programmā:

Jan ENGEL (? - 1788 )  Sinfonia in G (Allegro assai - Andante - Presto)
Grzegorz Gerwazy GORCZYCKI  (1665/1668 - 1734)  Sub tuum praesidium
Joseph HAYDN ( 1732 - 1809)  Missa Sancti Nicolai KYRIE GLORIA
Grzegorz Gerwazy GORCZYCKI  Ave maris stella
Joseph HAYDN  Missa Sancti Nicolai CREDO
Wolfgang Amadeus MOZART (1756 - 1791)  Motet Exsultate jubilate
Joseph  HAYDN   Missa Sancti Nicolai SANCTUS BENEDICTUS
Grzegorz Gerwazy GORCZYCKI   Tota pulchra es Maria

Joseph HAYDN   Missa Sancti Nicolai AGNUS DEI

Baha muzikas fonds, Hipokrata iela 35-32, LV-1079, Riga, Latvija, talr.: 29208181, e-pasts: bachfestival@inbox.lv