Ievadvārdi

Programma

Mākslinieki

Norises vietas

Presei

Par festivālu

Festivāla vēsture

Aina Kalnciema

Atbalstītāji

Kontakti

Koris SŌLA

 

Kaspars AdamsonsLatvijas Kultūras akadēmijas jauktais koris “Sōla” izveidots 1998. gadā, un tā pirmais vadītājs bija Artūrs Ancāns. Korī dzied ne tikai LKA studenti un absolventi, bet arī jaunieši no citām skolām un augstskolām, kā arī dažādām darbavietām.
“Sōlas” repertuārs ir plašs un daudzpusīgs. Koris mēdz koncertēt gan ar pavadošo grupu (baroka orķestra sastāvu, kameransambli u. c.), gan solistiem, sadarbojas ar citiem koriem lielākos projektos, kā arī priecē klausītājus labdarības koncertos Latvijas pansionātos un aprūpes centros. Koris labprāt piedalās Latvijā organizētos koru konkursos un gandrīz katru gadu izmanto iespēju piedalīties arī kādā koru konkursā ārzemēs.
Kora mākslinieciskais vadītājs kopš 2004. gada ir Kaspars Ādamsons; patlaban korī strādā arī diriģenti Rūdolfs Bacāns un Jēkabs Jančevskis. Kopš 2013. gada korim pievienojies balss un elpas treneris Arturs Burke. 2008. gada decembrī koris nosvinēja 10 gadu jubileju un laida klajā savu pirmo CD ar nosaukumu “Pūra dziesmas”.
Koris “Sōla” ar panākumiem piedalījies vairākos starptautiskos konkursos un sadarbības projektos. 2011. gadā “Sōla” pirmoreiz ieguva augstāko novērtējumu ikgadējā Latvijas koru skatē. 2012. gada jūlijā "Sōla" devās uz Sinsinati Amerikā, kur 7. reizi notika Pasaules koru olimpiāde. Koris ne tikai piedalījās trijās čempionu konkursu kategorijās, bet arī prezentēja Rīgu kā nākamās olimpiādes norises vietu un Rīgu kā 2014. gada kultūras galvaspilsētu. “Sōla” ieguva trīs zelta medaļas un aplausiem un ovācijām pavadītu skatītāju novērtējumu. 2013. gadu “Sōla” iesāka ar LKA pārveidotās “Zirgu pasta” ēkas atklāšanu Dzirnavu ielā. 2013. gada Dziesmu svētku koru karos “Sōla” ieguva Lielo balvu un neviltotas skatītāju simpātijas. Tūlīt pēc svētkiem koris devās uz starptautisku koru konkursu Itālijā, no kurienes mājās veda divas zelta un divas sudraba medaļas, kā arī žūrijas specbalvu “Jaunais talants”, ko piešķīra “Sōlas” mākslinieciskajam vadītājam Kasparam Ādamsonam.
Kaspars Ādamsons (1985) ir viens no talantīgākajiem un nopietnākajiem jaunās paaudzes diriģentiem. Absolvējis Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmiju, iegūstot maģistra grādu kordiriģēšanā (Andra Veismaņa klase), kā arī papildinājis zināšanas diriģēšanā pie senās mūzikas speciālista Ērika van Nevela Lēvenas Mūzikas augstskolā Beļģijā. 2011. gadā Kaspars absolvēja Igaunijas Mūzikas un teātra akadēmiju, iegūstot maģistra grādu orķestra diriģēšanā (Paula Megi klase), savukārt 2012. gada vasarā Kaspars pabeidza studijas Stokholmas Karaliskajā Mūzikas koledžā, papildinot orķestra diriģēšanas prasmes pie Daniela Hārdinga, B. Tomija Andešona, Sesīlijas Rīdingeres Alīnas, kā arī Glena Mosopa un Matsa Nilsona. Latvijas mēroga un starptautisku konkursu laureāts.
Kaspars Ādamsons ir LKA jauktā kora “Sōla” un Sējas novada jauktā kora “Sēja” mākslinieciskais vadītājs. Kopš 2009. gada viņam uzticēts veikt Limbažu koru apriņķa virsdiriģenta pienākumus. Turklāt Kaspars vada senās mūzikas vokālo ansambli Modus vivendi. Līdz šim Kaspars Ādamsons sadarbojies ar Vidzemes kamerorķestri, Rīgas mūzikas skolu apvienoto simfonisko orķestri, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas simfonisko orķestri, Liepājas Simfonisko orķestri, Igaunijas Mūzikas akadēmijas studentu orķestri, Igaunijas Nacionālo simfonisko orķestri, Jēvles simfonisko orķestri, Umeo simfonisko orķestri, Dālarnas kamerorķestri, Gotlandes pūtēju orķestri, Linčepingas pūtēju orķestri, KMH simfonisko orķestri un KMH Sinfonietta. 2014. gada pavasarī arī ar Latvijas Nacionālo simfonisko orēkstri un profesionālo pūtēju orķestri “Rīga”.
2010. gada jūlijā Mežaparka estrādē Kaspars kā virsdiriģents pirmo reizi stājās Dziesmu svētku kopkora priekšā, diriģējot X Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkos. 2013. gada debitēja kā Vispārējo dziesmu svētku virsdiriģents – vadīja kopkora skanējumu, atskaņojot Ilonas Rupaines darbu “Gaismeņa ausa”.
Rūdolfs Bacāns (1987) muzikālās gaitas sācis 1994. gadā Rīgas Doma kora skolā. No 1997. gada līdz 2007. gadam daudzviet pasaulē aktīvi koncertējis ar Rīgas Doma zēnu kori. 2011. gadā absolvējis Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas kordiriģēšanas nodaļu, savukārt 2013. gadā pabeidzis studijas JVLMA Senās mūzikas nodaļā. Rūdolfs vada Tukuma novada jaukto kori “Tume”. Korī “Sōla” strādā kopš 2007. gada aprīļa. Valsts akadēmiskā kora “Latvija” mākslinieks.
Jēkabs Jančevskis (1992) mūziku mācījies Rīgas 1. bērnu mūzikas skolā un Rīgas Doma kora skolas Kordiriģēšanas nodaļā (pasniedzēja Inita Kamarūte). RDKS turpināja praktizēties kompozīcijā, neilgu laiku mācoties pie Paula Dambja un pēc tam pie Ērika Ešenvalda. Patlaban studē JVLMA Selgas Mences kompozīcijas klasē. Bijis Rīgas Sv. Jāņa baznīcas draudzes kora diriģents. Kopš 2012. gada vada kori “Iedvesma” un strādā LKA jauktajā korī “Sōla”.
Vairāku pianistu un komponistu konkursu laureāts. 2012. gadā sadarbojās ar RDKS audzēkņiem, aranžējot un atskaņojot rokgrupas Rammstein dziesmas vairākos koncertos, tostarp arī grupas Rammstein koncertā “Arēna Rīga”. Darbojies kino un teātra jomā, vairākkārt strādājot ar režisoru un producentu Ivaru Zviedri, kā arī veidojot muzikālo noformējumu vairākiem TV raidījumiem. 2010. gadā komponējis mūziku Daiņa Kļavas silmai “Dubļi”. 2012. gada vasarā pirmizrādi piedzīvoja izrāde “Lauva ziemā” (režisors Juris Jonelis) ar Jēkaba mūzika. Jaunā komponista darbus atskaņojuši tādi kori kā Rīgas Sv. Jāņa baznīcas draudzes koris, RDKS jauktais koris, “Austrums”, “Sōla”, “Kamēr...” un Valsts akadēmiskais koris “Latvija”.
(Teksta autors Orests Silabriedis)

SŌLA

Kora foto: Kaspars Garda Rīga2014

Baha muzikas fonds, Hipokrata iela 35-32, LV-1079, Riga, Latvija, talr.: 29208181, e-pasts: bachfestival@inbox.lv