Ievadvārdi

Programma

Mākslinieki

Norises vietas

Presei

Par festivālu

Festivāla vēsture

Aina Kalnciema

Atbalstītāji

Kontakti

Sarabanda Jaunai dienai

 Sarabande for a new day

 

Sievietes dzīvē jānotiek pārmaiņām, un viņas domas pārtop kustībā un skaņās…
Tā ir spraiga un skaista maza drāma, kurā baroks un mūsdienu deja, agrīnā un modernā mūzika sastopas un mijiedarbojas ar līdztiesīgiem nosacījumiem.
PĀRMAIŅAS TUVOJAS…
Daniela Pontvik Valero, baroka deja  – „Viņas otrais „Es””
Zala Pezdira, baroka deja  – „Nedzimušais bērns”
Katarina Vidella , blokflauta  – „Viņa”
Patriks Karlssons, arhilauta  – „Viņš”
Kad sieviete saskaras ar pārmaiņām savā dzīvē, viņas domas pārtop skaņā un kustībā. Hendeļa pazīstamais skaņdarbs „Sarabanda” re minorā vijas cauri stāstam, liegi pieskaņojoties tā varoņu emocijām.
Kad Viņš un Viņa satiekas pirmo reizi, skan melodiska mūzika. Šķiet, ka viņi ir vieni pasaulē, taču harmonijā spēji ielaužas Bērns, un „Aria Amoroso” pārvēršas rotaļīgā improvizācijā. Viņi abi apjauš, ka viss mainīsies, un pamazām sāk uzvirmot šaubas un pretrunīgas domas. Viņas otrais „Es” ved Bērnu cauri dažādām dzīves situācijām baroka deju svītas pavadībā. Finālā Viņš un Viņa konfrontējas, skanot enerģiskajam Martina Q. Larssona „Duello”. Viņš aizbēg no skatuves, un Viņa paliek viena, skumstot Jakoba van Eika darba „Blydschap van myn vliedt” („Laime ir zudusi”) noskaņā. Tomēr Viņš negaidot atgriežas, un nākotne iegūst gaišākas un priecīgākas krāsas.
Daniela Pontvik Valero un Zala Pezdira, horeogrāfija.
Daniela Pontvik Valero dzimusi Mehiko pilsētā Meksikā un 2007. gadā pārcēlusies uz Zviedriju. Jau agri savā dzīvē viņa nolēma profesionāli mācīties klasisko baletu. Pēc studijām Mehiko viņa devās iegūt pasniedzējas grādu Stokholmas Dejas koledžā. Kā profesionāla dejotāja - brīvmāksliniece Daniela ir uzstājusies gan Eiropā, gan Latīņamerikā. Viņu īpaši interesē dejas mākslas vēsture, tādēļ viņa ir baroka ansambļa Villancico dalībniece. Māksliniece vairākus gadus ir bijusi klasiskā baleta skolotāja.
(Daniela Pontvik Valero, „Viņas otrais „Es””)
Zala Pezdira ir dzimusi dejotāju ģimenē Slovēnijā. Kopš profesionālā baleta mācību pabeigšanas viņa ir ļoti aktīvi darbojusies modernajā dejas mākslā. Zalai ir arī pasniedzējas diploms, kas saņemts Stokholmas Dejas koledžā, un viņa māca klasisko, kā arī moderno baletu un džeza deju. Slovēnijā Zala strādā kā skolotāja, horeogrāfe un dejotāja dažādos projektos plašā spektrā no ielas teātra līdz nacionālā baleta konkursiem.
(Zala Pezdira „Nedzimušais bērns”)
EN.D.E., Katarina Vidella (blokflauta) un Patriks Karlssons (arhilauta), ir inovatīvs un daudzšķautnains ansamblis. Kopš 2008. gada viņi ir no jauna atklājuši un atskaņojuši darbus, kas tapuši, sākot ar 18.gs., kā arī pasūtījuši Itālijas, ASV un Zviedrijas komponistiem un veikuši pirmatskaņojumus arhilautai, blokflautai, elektriskajai ģitārai, klasiskajai ģitārai un elektroniskajiem instrumentiem rakstītiem skaņdarbiem. Ansamblis EN.D.E. ir uzstājies visdažādākajos festivālos Osakā (Japānā), Stokholmā, Gēteborgā un Orebro (Zviedrijā).

Baha muzikas fonds, Hipokrata iela 35-32, LV-1079, Riga, Latvija, talr.: 29208181, e-pasts: bachfestival@inbox.lv