Ievadvārdi

Programma

Mākslinieki

Norises vietas

Presei

Par festivālu

Festivāla vēsture

Aina Kalnciema

Atbalstītāji

Kontakti

Stefano Bagliano (blokflauta, Itālija)

 

Stefano Bagliano

Flautists Stefano Baljano (blokflauta/flauto dolce) pēdējā laikā gūst aizvien lielāku atzinību starptautiskā mērogā. Mūziķis ir pabeidzis Pollini konservatoriju Padujā un specializējies pie tādiem māksliniekiem kā Frans Bruggen, Kees Boeke, Walter Van Hauwe un Pedro Memelsdorff blokflautas un senās mūzikas meistarībā, un pie Fabrizio Dorsi orķestra diriģēšanā, iegūstot pirmās godalgas vairākos nacionāla mēroga konkursos. Stefano Baljano  ir sācis intensīvu koncertdarbību, izraisot  starptautiski slavenu flautistu  Frans Bruggen un Walter Van Hauwe apbrīnu: viņš kā solists uzstājies vairāk nekā 600 koncertos prestižos festivālos un organizācijās visā Eiropā, ASV, Āzijā un Izraēlā  - Ņujorkas Kārnegiholā, Maskavas konservatorijā, Minhenes  Gasteig, Ļubļanas Starptautiskajā festivālā, Florences  Amici della Musica, Milānas Società del Quartetto di Milano/Musica e Poesia a San Maurizio, koncertos Palazzo Venezia Romā, kurus translēja Itālijas  Radio Rai 3, Engadiner Konzertwochen, Itāļu kultūras institūtos Losandželosā un Ņujorkā, Sounding Jerusalem Festivālā, Sagra Musicale Malatestiana Emīlijas-Romanjas festivālā – vienmēr ar nemainīgi lieliem panākumiem.  
   Kā diriģents ar savu baroka orķestri Collegium Pro Musica viņš muzicējis ar slaveniem dziedātājiem: Emma Kirkby, Roberta Invernizzi, Catherine King. Savukārt kā orķestra solists Stefano Baljano uzstājies tādu diriģentu vadībā kā A.Curtis, R.Barshai, A.Nanut, G.Garbarino, L.Piovano, V.Bulakov un kopā ar mūziķu kolektīviem Mainzer Kammerorchester, Milānas Solisti della Scala, Maskavas kamerorķestri, Academia Montis Regalis, Padujas L'Arte dell'Arco, Nicas Ensemble Baroque, Maķedonijas Filharmonijas orķestri,  Parmas  Toskanīni  orķestri, Veronas Accademia I Filarmonici, Campania kamerorķestri; viņš atskaņojis kamermūziku kopā ar M. Huggett, B. Van Asperen, O. Dantone, V. Ghielmi, S. Azzolini, H. Bouman, C. Chiarappa, F. Guglielmo, L. Duftschmid, E. Bronzi, C. Astronio, F. Nicolosi, A. Coen, G. Tabacco, Sonatori della Gioiosa Marca, L’Astrèe.
   Baljāno ir ansambļa Collegium Pro Musica dibinātājs un vadītājs un kopā ar šo kolektīvu veicis daudzus ierakstus (16 no tiem kā solists, ieskaņojot Telemana, Vivaldi, Fjorencas, Baha, Marčello, Barbellas, Merula, Stradellas, Graupnera, Faša u.c. komponistu skaņdarbus) ar tādiem zīmoliem kā  Brilliant, Stradivarius, Dynamic, Nuova Era, Tactus, ASV Gaudeamus un Velut Luna, par kuriem saņēmis sajūsmas pilnas atsauksmes no Eiropas un Amerikas kritiķiem (Early Music, Fanfare, Diapason, Amadeus, American Record Guide, Classic Heute, CD Classica, Répertoire, Scherzo, American Recorder, Fono Forum u.c.). Jaunākais kompaktdisks iznācis ar firmas Stradivarius zīmolu un tajā iekļauti  Vivaldi Koncerti Opus 10 blokflautai un stīgu instrumentiem. Daži ieraksti iznākuši kā bezmaksas kompaktdiski Itālijas ievērojamāko mūzikas žurnālu pielikumos: CD Classics, Orfeo un prestižajā AMADEUS.
   Stefano Baljano  ir mākslinieciskais vadītājs Starptautiskajam kamermūzikas festivālam   Le Vie del Barocc ’Dženovā, Turīnā un Savonā kā arī  konsultants un loceklis  Musica di Corte  Kampobaso.
   Baljāno bija žūrijas loceklis 2006. gada Zinetti Starptautiskajā Kamermūzikas konkursā  Veronā un  2009. gada  ERTA Itālijas blokflautistu konkursā  Padujā. Viņš darbojas arī kā mākslinieciskais vadītājs Dženovas Starptautiskās blokflautistu nedēļas Mūzikas kursos.
   Mākslinieks vadījis vairākus kursus un meistarklases dažādās organizācijās: Maskavas Gņesinu institūtā, BRS Bostonas Blokflautistu biedrībā, Porto konservatorijā (Portugāle), Société Valaisanne de la Flute Sion (Šveice), Accademia Europea di Musica Antica Bolzano, kā arī  Turīnas, Dženovas, Bari, Kampobaso un Konsencas konservatorijās.
   Stefano Baljano  ir blokflautas profesors Stefani konservatorijā  Kastelfranko Veneto-Treviso un baroka kamermūzikas profesors Turīnas konservatorijā.  Māksliniekam ir arī pabeigta juridiskā izglītība.
   Tīmekļa vietne: www.collegiumpromusica.com

Baha muzikas fonds, Hipokrata iela 35-32, LV-1079, Riga, Latvija, talr.: 29208181, e-pasts: bachfestival@inbox.lv