Ievadvārdi

Programma

Mākslinieki

Norises vietas

Presei

Par festivālu

Festivāla vēsture

Aina Kalnciema

Atbalstītāji

Kontakti

JVLMA docētāji

 

JVLMA docetāji

* Juris Kalnciems mācījies Jāzepa Mediņa mūzikas skolā (ped. Šmarions Valdšteins) un absolvējis Emīla Dārziņa mūzikas skolu ( ped. Juta Daugule ). Ar izcilību beidzis Jāzepa Vītola Latvijas Valsts konservatoriju (prof. Arnis Zandmanis). Profesionālo meistarību pilnveidojis, studējot P. Čaikovska Maskavas Valsts konservatorijas asistentūrā (prof. Samvels Alumjans). Studiju laikā piedalījies dažādos pianistu konkursos (1.vieta M. Čurļoņa pianistu konkursā). Pašlaik Juris Kalnciems ir Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas profesors, Klavieru katedras vadītājs, kā arī Latvijas Klavieru skolotāju asociācijas prezidents. 2002.gadā  iedibinājis Jūrmalas Klavierspēles Meistarkursus.. J. Kalnciems bijis iniciators daudziem Klavieru katedras projektiem – Visas L.van Bēthovena klaviersonātes, Visi J.Brāmsa klavierdarbi, J.S.Baha, F.Lista, F.Šopēna klaviermūzika, Visi J.Vītola klavierdarbi u.c.. J.Kalnciems regulāri piedalās dažādu Latvijas un ārzemju konkursu žūrijās, vada meistarklases Latvijā un citviet. Profesora klavieru klasi absolvējuši daudzi starptautisko konkursu laureāti.  Juris Kalnciems ierakstījis un izdevis vairākus CD, tai skaitā Jānis Ivanovs 24 skicējumi klavierēm, Latviešu klaviermūzika, Ferencs Lists Sursum Corde, Georgs Pelēcis 30 prelūdijas.


* Ventis Zilberts absolvējis Latvijas Valsts konservatoriju / prof. Igora Kalniņa klase/ un N.Rimska-Korsakova Pēterburgas Valsts konservatorijas asistentūru / prof. Natana Perelmana kl. /. Jau 40. gadu strādā JVLMA Klavieru, kā arī Klavierpavadījuma un Kameransambļa katedrā, profesors. Ilgus gadus strādājis Latvijas Radio par koncertmeistaru. Gan veicot ierakstus, gan koncertos bijusi sadarbība ar apmēram 140 vokālistiem un instrumentālistiem. Latvijā, ASV un Vācijā izdoti 10 CD (ar latviešu vokālistu un insrumentālistu dalību). Par nopelniem Latvijas labā 1998.gadā apbalvots ar Triju Zvaigžņu ordeni. (Saņēmis arī PBLA Mūzikas nozares balvu /1996/ par trimdas latviešu komponistu mūzikas popularizēšanu un Latviešu Mūzikas balvu /2007/ par latviešu mūzikas popularizēšanu koncertos, ierakstos un pedagoģijā). Viens no aktīvākajiem latviešu mūzikas propagandētājiem Latvijā un ārzemēs.

* Jānis Maļeckis absolvējis Emīla Dārziņa mūzikas skolu, Latvijas Valsts konservatoriju / prof. Igora Kalniņa kl./. Studējis N.Rimska-Korsakova Pēterburgas konservatorijas asistentūrā kameransambļa specialitātē pie prof. Tamāras Fidleres. Pašlaik Jānis Maļeckis ir Jāz.Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas profesors Klavieru un Kameransambļu katedrās. Koncertē kā ansamblists un solists Latvijā un ārzemēs. Rix klavieru kvarteta dalībnieks. 2004.gadā ieguva Latvijas Lielo Mūzikas balvu par kvarteta koncertiem Latvijā.


* Sergejs Osokins mācījies Emīla Dārziņa mūzikas skolā / ped. Juta Daugule/. Vēlāk studējis P.Čaikovska Maskavas Valsts konservatorijā, pabeidzot asistentūru un aspirantūru / prof. Natālijas Jemeļjanovas kl./, kā arī nodarbojas ar zinātnisko darbu un aizstāv disertāciju. Pēc atgriešanās Latvijā strādā kā klavierspēles pedagogs E.Dārziņa mūzikas skolā un vēlāk Latvijas Mūzikas akadēmijas Klavieru katedrā. Daudzi studenti un audzēkņi guvuši nozīmīgus panākumus starptautiskos konkursos un festivālos. S.Osokins ir Mākslas zinātņu doktors, profesors. Aktīvi koncertē gan solo, gan ar orķestri. Par J.Brāmsa 2.klavierkoncerta un 2004.gada solo programmu atskaņojumiem ieguvis Latvijas Lielo Mūzikas balvu.


* Juris Žvikovs mācījies Jelgavas mūzikas skolā, E. Dārziņa mūzikas vidusskolā, absolvējis Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmiju, prasmes papildinājis Luksemburgas konservatorijā un Pībodija konservatorijā Baltimorā. Viņa skolotāji bijuši Zigrīda Šillere, Jānis Lielmanis, Arnis Zandmanis, Teofils Biķis, Marko Krauss, Roberts Makdonalds. Juris Žvikovs ir vairāku starptautisku pianistu konkursu (M.K.Čurļoņa; J.Vītola) laureāts un vairāku mūzikas balvu (tajā skaitā Latvijas Lielā mūzikas balvas 1994) un stipendiju (tostarp divas reizes Fulbraita stipendijas /Fulbright Scholarship/) ieguvējs. Šobrīd J. Žvikovs ir docents J.Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas klavieru katedrā. Viņš ir sniedzis Latvijā un citviet pasaulē.meistarklases. 2009./2010.gadā J.Žvikovs bija mācībspēks Kalifornijas Mākslas institūtā.
J. Žvikovs regulāri piedalās dažādos mūzikas projektos Latvijā un ārpus tās. Vairākus gadus bijis Lielās Mūzikas balvas žūrijas loceklis. 2006.gadā ierakstījis dubultdisku Latviešu klaviermūzikas antoloģija. 2012.gadā ticis nominēts Lielajai Mūzikas balvai kategorijā Par izcilu darbu ansamblī. 2014.gadā bijis koncertcikla Koncertizrādes Spīķeros veidotājs.

 

 

Baha muzikas fonds, Hipokrata iela 35-32, LV-1079, Riga, Latvija, talr.: 29208181, e-pasts: bachfestival@inbox.lv