Ievadvārdi

Programma

Mākslinieki

Norises vietas

Presei

Par festivālu

Festivāla vēsture

Aina Kalnciema

Atbalstītāji

Kontakti

Sirka-Līsa Kakinena

 

SIRKKA-LIISA KAAKINEN-PILCHSirka-Līsa Kakinena ir neparasti daudzšķautnaina vijolniece. Kaut gan viņa atskaņo visu laikmetu mūziku, galveno vietu viņas repertuārā ieņem   17. - 19. gadsimta komponistu darbi. Viņa spēlē arī violu un viola d’amore un bieži ir orķestra pirmā vijole vai vada orķestri.

Kaut gan Sirkai-Līsai ir bijis daudz neaizmirstamu skolotāju, viņas galvenais audzinātājs vienmēr bijis darbs. Studējot Nīderlandē, viņa iekļāvās augstākajā agrīnās mūzikas izpildītāju elitē, spēlējot  Frans Brüggen, Philippe Herreweghe un citu vadītajos orķestros. Visilgāko laiku, vairāk nekā desmit gadus, viņa vadīja kolektīvu Collegium Vocale. Māksliniece nekad nebeidz mācīties, jo katrs koncerts, un it īpaši visgrūtākais un sarežģītākais, iemāca pieredzējušajai mūziķei ko jaunu.

Sirka-Līsa pašlaik ir ļoti pieprasīta kā neskaitāmu slavenu agrīnās mūzikas ansambļu un orķestru vadītāja, kas spēlē baroka laikmeta skaņdarbus un Mocarta un Šūberta ēras simfonijas. Mākslinieces solo repertuārā ir tādi darbi kā Bībera 16 Mistērijas sonātes, Baha solo sonātes un partitas un 16. un 17. gs. darbi vijoles solo.  

Sirka-Līsa ir Stavangeras Universitātes kamermūzikas profesore. Viņa ir strādājusi kā profesore arī Dānijas Karaliskajā Mūzikas akadēmijā un Brēmenes Mākslas institūtā, kā arī pasniedz Sibeliusa Akadēmijā. Kopā ar savu poļu tautības dzīvesbiedru un dēlu Vilhelmu Sirka-Līsa dzīvo Krakovā, taču viņiem ir arī otra māja pie kāda ezera Somijas ziemeļos.  Un tā ir vieta, kur mājo viņas sirds, kā saka pati māksliniece.

2014. gadā māksliniece saņēma prestīžo ONDINE balvu par H.I.F Bībera Mistērijas sonāšu ierakstiem.


Teksts: Minna Lindgren

 

Baha muzikas fonds, Hipokrata iela 35-32, LV-1079, Riga, Latvija, talr.: 29208181, e-pasts: bachfestival@inbox.lv