Ievadvārdi

Programma

Mākslinieki

Norises vietas

Presei

Par festivālu

Festivāla vēsture

Aina Kalnciema

Atbalstītāji

Kontakti

Eva Bindere

Eva Bindere

 Eva Bindere (1974. g.) ir vijolniece – kamermūziķe un soliste. Viņa dzimusi Rīgā, mūziķu ģimenē.
    Bērnībā Eva spērapirmos soļus ceļā uz mūziku Emīla Dārziņa Speciālajā mūzikas vidusskolā un turpināja izglītību bakalaura programmā Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā pie pasniedzējiem Anetes Zvaigznes, Ulda Sprūdža un Andra Baumaņa. 1997. gada rudenī jaunajai mūziķei tika piešķirta stipendija gadu ilgām studijām pie Eduarda Šmīdera (Eduard Schmieder) Dalasā, ASV.
    Pabeigusi studijas Rīgā, Eva iestājās Bāzeles pilsētas Mūzikas akadēmijā (Musikakademie der Stadt Basel), Šveicē, kur mācījās kamermūzikas kursā Voltera Levina  (Walter Levin) un Hato Bajerles (Hatto Bayerle) vadībā, kā arī bija ievērojamā franču vijolnieka Rafaela Olega  (Raphael Oleg) studente. Eva pabeidza mācības 2003.gadā.
    Eva ir spēlējusi Latvijas Filharmonijas kamerorķestrī, bet, kad 1997. gadā Gidons Krēmers izsludināja dalībnieku noklausīšanos jaunam kamerorķestrim, Eva pieteicās un, kopš tā laika 15 gadus spēlēja pirmo vijoli  Kremerata Baltica līdz 2012. gadam. Ar orķestri Kremerata Baltica vijolniece ir apceļojusi gandrīz visu pasauli, daudzreiz kā soliste un kā partnere duetā ar Gidonu Krēmeru. Kompaktdisks “Pēc Mocarta”("After Mozart"), kur Eva spēlē solo, ieguva Grammy balvu. Eva uzstājusies kā soliste ar praktiski visiem Latvijas orķestriem, viņa regulāri ieraksta skaņdarbus  Latvijas Radio un kopā ar kolēģiem no Kremeratas 2004. gadā  nodibināja stīgu kvartetu „Euphonia”, kas 2006. gadā saņēma nozīmīgāko apbalvojumu Latvijā klasiskās mūzikas jomā -  Lielo Mūzikas balvu.

    Eva vienmēr izjutusi īpašu mīlestību pret kamermūziku. Viņai bijušas lieliskas izdevības spēlēt kopā ar izciliem vijolniekiem - Pierre Amoyal, Renaud Capucon, Lukas Hagen, Boris Garlitsky, violas mūziķiem Maxim Rysanov, Antoine Tamestit, Wolfram Christ, Veronika Hagen, Gerard Causse, Vladimir Mendelssohn, čellistiem Yo-Yo Ma, Clemens Hagen, Gautier Capucon, Mario Brunello un Boris Pergamenschikov, pianistiem Katia Skanavi, Martin Statfeld, Martin Helmchen, Katrine Gislinge, Leif Uve Andsnes un Alexander Melnikov.

    2008. gadā Eva sāka strādāt Jāzepa Vītola Mūzikas akadēmijas Stīgu instrumentu fakultātē, kur ir kļuvusi par vienu no asociētajiem profesoriem un iemīļotiem pasniedzējiem. Māksliniece regulāri pasniedz meistarklases Latvijā un ārzemēs (Schloss Pommersfelden, Vācijā viņa jau trešo gadu ir pasniedzēju padomes locekle).

    Eva ir tikusi ielūgta uzstāties kā viesmāksliniece Bergenas filharmonijas orķestrī, diriģents  Romans Kofmans (Roman Kofman) personiski uzaicināja viņu spēlēt pirmo vijoli orķestra Kremerata Baltica un Kijevas Kamerorķestra kopīgajā projektā. Viņa piedalījusies līdzīgos projektos ar Kremeratu un citiem kamerorķestriem – Maskavas Solistiem, Amsterdamas Sinfonietta, Bāzeles Kamerorķestri, Camerata Bern, Suedwestdeutsche Philharmonie Konstanz, kā arī piedalījusies Sinfonietta Basel orķestra sadarbības vieskoncertos Japānā, kur Bāzeles teātris  sniedza Mocarta operas “Figaro kāzas” izrādi 2013. gadā. Eva regulāri uzstājas Eiropā ar kolektīvu “Krievu virtuozi”, kuru vada Londonas karaliskās akadēmijas profesors, vijolnieks Jurijs Žislins.
    2013./2014. gada sezonā Eva spēlēja Magnusa Lindberga Koncertu vijolei un Kurta Vaila (Kurt Weill) Koncertu vijolei Rīgā. Kopā ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri un Londonā dzīvojošo čellisti Kristīni Blaumani Eva atskaņoja Alfreda Šnitkes Otro Concerto Grosso vijolei un čellam, kā arī vairākkārt – pasaulslavenā latviešu komponista Pētera Vaska nesen tapušo darbu vijoles solo un stīgu orķestrim „Vox Amoris”.
    Mākslinieces jaunāko darbu vidū ir nesen veiktais Džona Tavenera (Sir John Tavener) darba “The Ikon of Eros” vijoles solo un soprānam atskaņojums ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri  un Baha Vijoļkoncerts Mi mažorā. Pagājušajā vasarā  Eva bija otra koncertmeistare Paavo Jarvi Festivāla orķestrim Pērnavā, Igaunijā, bet 2015.gads sākas ar kamermūzikas koncertiem Lielbritānijā un Īrijā, iepazīstinot Eiropas Parlamentu ar Latviju.

Baha muzikas fonds, Hipokrata iela 35-32, LV-1079, Riga, Latvija, talr.: 29208181, e-pasts: bachfestival@inbox.lv