Ievadvārdi

Programma

Mākslinieki

Norises vietas

Presei

Par festivālu

Festivāla vēsture

Aina Kalnciema

Atbalstītāji

Kontakti

Sergejs Osokins

 

Sergejs OsokinsSergejs Osokins mūziķa gaitas uzsācis Emīla Dārziņa Speciālajā mūzikas vidusskolā pedagoģes J. Daugules klavieru klasē. Vēlāk studējis P. Čaikovska Maskavas valsts konservatorijā, pabeidzis asistentūru un aspirantūru (prof. N.Jemeļjanovas klavieru klasē), kā arī izstrādājis zinātnisko darbu un aizstāvējis disertaciju. Pēc atgriešanās Latvijā strādā par klavierspēles pedagogu Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolā un vēlāk arī Latvijas Mūzikas akadēmijas klavieru katedrā. Mākslas zinātņu doktors, JVLMA profesors.
Sergejs Osokins aktīvi koncertē gan solo, gan ar orķestri. Pianista repertuārā ir visdažādāko stilu un laikmetu skaņdarbi, bet īpaši tuva viņam ir J.S.Baha, L.van Bēthovena, A.Skrjabina un A.Šnitkes mūzika. Par J. Brāmsa 2.klavierkoncerta atskaņojumu Sergejs Osokins ieguva Latvijas Lielo Mūzikas Balvu. Pērn, kopā ar Latvijas Radio kori, diriģentu Sigvardu Kļavu un aktieri Kasparu Znotiņu, pianists piedalījās unikālā projektā - «Vēstules. Klusās dziesmas», kurā meistarīgi tika apvienota mūzika, dzeja un teātra māksla. Nozīmīga sadarbība daudzu gadu garumā ir izveidojusies ar Dānijas Karalisko Mūzikas akadēmiju, kur Osokins regulāri koncertē un pasniedz meistarklases.
Sergejs Osokins ir ne tikai izcils pianists, bet arī ļoti talantīgs pedagogs. Viņa studenti un audzēkņi, piemēram, Vestards Šimkus, Elīna Bērtiņa, Arta Arnicāne, Andrejs Osokins, Katrīna Gupalo, Aurē-lija Šimkus, Rihards Plešanovs un Georgijs Osokins, guvuši nozīmīgus panākumus starptautiskos konkursos un festivālos gan Latvijā, gan ārzemēs.

Baha muzikas fonds, Hipokrata iela 35-32, LV-1079, Riga, Latvija, talr.: 29208181, e-pasts: bachfestival@inbox.lv