Ievadvārdi

Programma

Mākslinieki

Norises vietas

Presei

Par festivālu

Festivāla vēsture

Aina Kalnciema

Atbalstītāji

Kontakti

Rafaels Bonavita (Ekvadora, Spānija)

Rafael BonavitaRafaels Bonavita ir starptautiski pazīstams senās mūzikas atskaņotāju vidū kā viens no pārliecinošākajiem un daudzšķautnainākajiem stīgu instrumentu mūziķiem. Mācīdamies tik atšķirīgās valstīs kā Urugvaja, Kanāda un Šveice, viņš vienmēr tiecās apgūt un ieviest savā mākslā visdažādākos stilus un tendences, kas kļuvis par galveno faktoru viņa karjerā. Strikti pieturoties pie vēsturiskās formas, Bonavita ir arī novators un rod jaunus izteiksmes līdzekļus, kas neierasti, bet tajā pašā laikā precīzi parāda vissenāko stīgu instrumentu mūsdienīgo potenciālu.
Rafaels sāka mācīties klasiskās ģitāras spēli pie Maestro Alvaro Pierri, padziļinot savas seno instrumentu zināšanas pie Hopkinsons Smita slavenajā Schola Cantorum Basilensis, kur viņš ieguva diplomu renesanses un baroka lautas, teorbas, vihuelas un baroka ģitāras  spēlē.
Mūziķis intensīvi koncertē un māca studentus Eiropā, Āzijā un Amerikā, sadarbojoties ar tādiem diriģentiem kā Jordi Savall, Rene Jacobs, Marc Minkowski vai Gabriel Garrido, kā arī ar pilnu atdevi muzicējot japāņu ansamblī "Anthonello".
Papildus savam galvenajam darbam un bagātinot to, Bonavita bieži dodas ārpus sava ierastā repertuāra – viduslaiku mūzikas - un spēlē mūsdienu vai audiovizuālos skaņdarbus. Līdztekus savam darbam dažādu valstu radio un televīzijā Bonavita ir sadarbojies ar dažādām mūzikas ierakstu firmām: BIS (Zviedrija), Harmonia Mundi un K 617 (Francija), Pan Classics (Šveice), Cookie & Bear (Japāna), Enchiriadis un Alia Vox (SpRafael Bonavitaānija), Symphonia un Tactus (Itālija), un citām. Mūzikas prese ir augsti novērtējusi viņa darbu.
Kā solists Rafaels Bonavita ir ierakstījis  “Principe delle Muse” zīmolam Enchiradis. Šis Andželo Mikeles Bartolotti (Angelo Michele Bartolotti) izsmalcinātajiem baroka ģitāras skaņdarbiem veltītais albums saņēmis gan kritikas, gan klausītāju cildinājumus. Viņa nākošais darbs “Sanz-Murcia, Danzas para guitarra barroca” – arī izdots firmā  Enrichiradis – ir veltīts spāņu baroka mūzikas populārajiem un ekstravertajiem darbiem. Pateicoties mākslinieka svaigajam skatījumam uz šo fascinējošo repertuāru, arī to mediji uztvēra ar lielu entuziasmu. 2007. gadā viņa inovatīvā pieeja teorbas spēlei  parādījās diskā “Música Moderna”, kur mākslinieks iepazīstina mūsdienu klausītāju ar itāļu 17. gadsimta mūzikas vērtībām.  Bonavitas kompaktdiskā “Al Compás de la Vihuela” iekļautas 16. gadsimta vihuelas skaņdarbu atjaunotās versijas, kā arī viņa paša kompozīcijas. 2010. gadā iznāca arī mākslinieka projekts “Bach-Bonavita”, kurā dzirdams baroka lautas ekspresīvais spēks ģeniālā vācu komponista skaņdarbos.  2013. gadā tika izlaists kompaktdisks "El Sarao de la Chacona" , kurā Bonavitas vadībā spēlē mūziķu ansamblis Nuevo Sarao. Tas ir pirmais visaptverošais komponista Joan Araniés “Otrās dziesmu grāmatas” ieraksts.

Baha muzikas fonds, Hipokrata iela 35-32, LV-1079, Riga, Latvija, talr.: 29208181, e-pasts: bachfestival@inbox.lv