Ievadvārdi

Programma

Mākslinieki

Norises vietas

Presei

Par festivālu

Festivāla vēsture

Aina Kalnciema

Atbalstītāji

Kontakti

Kristofs Rusē (Christophe Rousset)

 

Christophe RoussetKristofs Rusē (Christophe Rousset) ir mūziķis un orķestra diriģents, kuru darbam iedvesmo kaislība uz operu  un Eiropas muzikālā mantojuma jaunatklāsme.
 
Kristofs Rusē mācījies klavesīna spēli La Schola Cantorum Parīzē pie pasniedzējas  Hugetes Dreifūsas (Huguette Dreyfus) un pēc tam Hāgas Karaliskajā Konservatorijā pie Boba van Asperena (Bob van Asperen),  22 gadu vecumā izcīnot prestižo Pirmo balvu 7. Briges Klavesīna spēles konkursā.  Pēc tam, 1991. gadā mūziķis nodibināja savu ansambli Les Talens Lyriques.  Ansambļa galvenais uzdevums ir atbalstīt Rusē akadēmiskos pētījumus un specializāciju baroka, klasicisma un pirms-romantisma periodu mūziku.
 
 Sākumā piesaistījis sev starptautiskās preses un ierakstu firmu uzmanību ar savu neparasto klavesīnista talantu, Kristofs Rusē drīz pierādīja sevi kā apdāvināts diriģents, saņemot uzaicinājumus ar savu ansambli piedalīties pasaules koncertzālēs  (Nīderlandē, Francijā, Spānijā, Šveicē, Austrijā, Beļģijā, Lielbritānijā).
 
Līdztekus viņš turpināja aktīvu klavesīnista un kamermūziķa karjeru , spēlējot un veicot ierakstus uz visskaistākajiem vēsturiskajiem instrumentiem.   Tika atskaņoti skaņdarbi klavesīnam, kurus sacerējuši F. Couperin, Rameau, d’Anglebert, Forqueray, Bach, Pancrace Royer, Rameau and Froberger.  Viņa albums, kas veltīts   Baha darba “Labi temperētas klavieres” II sējumam (Aparté)  un ierakstīts Versaļas pilī uz Johannesa Rukersa (Joannes Ruckers), (1628) klavesīna, ir iekarojis neskaitāmas balvas, ieskaitot balvu “Choc” no žurnāla  Classica  un “Nedēļas CD” no BBC Radio 3.
 
Pasniedzēja darbs ir vēl viens svarīgs aspekts Kristofa Rusē darbībā, vadot un organizējot meistarklases un akadēmiskās nodarbības jauniešiem visā Eiropā. Kristofs Rusē tiek bieži aicināts uzstāties arī kā viesdiriģents.
 
Kristofam Rusē ir piešķirts Francijas Mākslas un Literatūras ordenis un Francijas Nacionālais Nopelnu ordenis.

 

 

Baha muzikas fonds, Hipokrata iela 35-32, LV-1079, Riga, Latvija, talr.: 29208181, e-pasts: bachfestival@inbox.lv