Ievadvārdi

Programma

Mākslinieki

Norises vietas

Presei

Par festivālu

Festivāla vēsture

Aina Kalnciema

Atbalstītāji

Kontakti

Manfredo Krēmers (Manfredo Kraemer)

 

Manfredo KraemerManfredo Krēmers sāka apgūt vijoļspēli Kordovā, Argentīnā. 1984. gadā viņš pārcēlās uz dzīvi Vācijā, kur studēja Ķelnes Mūzikas universitātē pie profesora Franzjosef Maier. 1985. gadā viņš kopā ar studiju biedriem universitātē nodibināja kolektīvu Concerto Köln Orchestra.
   1986. gadā Reinhard Goebel uzaicināja Manfredo pievienoties grupai Musica Antiqua Köln, kuras individuālais stils ieguva ievērību baroka mūzikas jomā. Turpmākajos gados Manfredo Krēmers apceļoja visu Eiropu, Āziju, Okeāniju, Ziemeļ- un Dienvidameriku, uzstājoties gan kā solists, gan kā diriģents un sniedzot vairāk nekā simt koncertus gadā. Viņš piedalījās arī vairākās televīzijas un radio programmās un veica vairākus ierakstus firmas Deutsche Grammophon Gesellschaft zīmolam Archiv.
   1991. gada otrajā pusē   Manfredo Krēmers uzsāka brīvmākslinieka karjeru un tika uzaicināts spēlēt pie visslavenākajiem baroka mūzikas diriģentiem René Jacobs, Franz Brűggen, William Christie, Marc Minkowski, Gabriel Garrido, Jos van Immerseel u.c. Viņš sadarbojās arī ar dažādiem ansambļiem: Cantus Cölln, Musica ad Rhenum, Capriccio Stravagante, Les Cyclopes u.c., un bija piedalījies dažu šo ansambļu dibināšanā. Šis darbs nesa augļus, un daudzas mākslinieka interpretācijas izpelnījās atzinību un apbalvojumus, bet viņš pats ieguva mūsdienu visinteresantākā baroka vijolnieka slavu.
   Kopš 1991. gada Manfredo Krēmers cieši sadarbojas ar Žordi Savallu, ievērojamu violas mūziķi un diriģentu, un ir kļuvis par pirmo vijolnieku Savalla orķestrī Le Concert des Nations un grupā Hesperion XXI.
   Mākslinieks ir mācījis vijoļspēli vairākās konservatorijās Savienotajās Valstīs, Eiropā, Tālajos Austrumos un Latīņamerikā, kā arī aicināts diriģēt Kanādā, Austrālijā un neskaitāmās Dienvidamerikas un Eiropas pilsētās. Viņš ir baroka vijoles katedras vadītājs ESMUC (Escola Superior de Música de Catalunya) Barselonā.
   1996. gadā mūziķis nodibināja instrumentālu ansambli The Rare Fruits Council, kura skaņdarbu ieraksti iemantojuši atzinību un apbalvojumus.
   2000. gadā Kordovā, Argentīnā, tika izveidots ansamblis La Barroca del Suquia (www.labarrocadelsuquia.com.ar). Savu oriģinālo baroka instrumentu dēļ tas tagad tiek uzskatīts par labāko mūzikas kolektīvu Latīņamerikā, kas atskaņo baroka repertuāra šedevrus oriģinālajās versijās, kas nekad iepriekš Latīņamerikā nav pieredzēts. 2009. gadā Manfredo Krēmers un ansamblis La Barroca del Suquia saņēma Konex fonda balvu „Diploms par nopelniem”.
   Šobrīd Manfredo Krēmers ir mentors un mākslinieciskais direktors starptautiskam baroka mūzikas festivālam Camino de las Estancias, kas kopš 2002. gada tiek ik gadus rīkots Kordovā.
   Mākslinieka baroka vijoles skaņdarbu interpretācijas slavē prese visā pasaulē. H.I.F.Bibera skaņdarbu Harmonia-Artificiaoso-Ariosa  un Sonatae tam Aris quam Aulis servientes ieraksti kopā ar ansambli The Rare Fruits Council apbalvoti ar Diapason d’Or, 10 de Repertoire un l’Academie du Disque Lielo balvu  un tiek uzskatīti par šo darbu etalona ierakstiem. Starp citiem ierakstiem ir vijoles virtuoza un komponista David Perersen darba Speelstukken pasaules pirmatskaņojums un pavisam nesen arī L’Ange et le Diable (J.M.Leclair un P.Locatelli) un pretrunīgi vērtētais J.S.Baha Triosonatas ieraksts, par kuru žurnāls Gramophone rakstīja: „Tas nebūt nav smalks un pieklājīgs, bet drīzāk trakulīgs un entuziastisks izpildījums, kas pilnīgi pārņem savā varā klausītājus.”

Baha muzikas fonds, Hipokrata iela 35-32, LV-1079, Riga, Latvija, talr.: 29208181, e-pasts: bachfestival@inbox.lv