Ievadvārdi

Programma

Mākslinieki

Norises vietas

Presei

Par festivālu

Festivāla vēsture

Aina Kalnciema

Atbalstītāji

Kontakti

Aleksejs Ļubimovs

 

Aleksejs ĻubimovsMaskavā dzimušais pianists Aleksejs Ļubimovs ir viens no spilgtākajiem un oriģinālākajiem šobrīd koncertējošiem māksliniekiem. Viņa milzīgais repertuārs savienojumā ar uzticību principiem un mūziķa ētikai nodrošina viņam redzamu izņēmuma stāvokli šodienas mūziķu sabiedrībā.  
   Pēc studijām pie Heinriha Noihauza (Heinrich Neuhaus) Aleksejam Ļubimovam izveidojās duāla kaislība pret baroka mūziku, kas tiek atskaņota ar tradicionāliem instrumentiem, un pret 20. gs. komponistiem – Šonbergu, Vebernu, Štokhauzenu, Bulēzu, Aivzu, Ligeti, Šnitki, Gubaiduļinu, Silvestrovu un Pērtu. Viņš pirmais atskaņojis daudzus mūsdienu skaņdarbus Krievijā un nodibinājis tur mūzikas festivālu: “Alternativa”. 1970-ajos gados, kad braucieni uz ārzemēm tika liegti,  mākslinieks izveidoja baroka mūzikas kvartetu. Aleksejs Ļubimovs kļuva par izcilu klasiskās un romantiskās mūzikas izpildītāju, ko pierāda viņa daudzie ieraksti.
   1980-ajos gados, kad politiskie aizliegumi Krievijā tika mīkstināti, Aleksejs Ļubimovs drīz izvirzījās starptautiski atzīto pianistu pirmajās rindās, koncertējot Eiropā, Ziemeļamerikā un Japānā.   Pianists uzstājies kopā ar Helsinku, Izraēlas, Losandželosas, Minhenes un Sanktpēterburgas filharmoniju orķestriem, Londonas Karalisko filharmonijas orķestri, Krievijas Nacionālo orķestri, Francijas Radio filharmonisko orķestri, Toronto Simfonisko orķestri un Vācijas Filharmonijas orķestri Berlīnē starptautiski ievērojamāko diriģentu -  Aškenazi, Jērvi, Kondrašina, Hogvuda, Makerasa, Noringtona, Pļetņeva, Sarastes, Salonena, Vladimira Jurovska un Aivena Fišera - vadībā. Mūziķis sniedzis vēsturiskus koncertus ar Apgaismības laikmeta orķestri, Vīnes Akadēmijas un Concerto Köln orķestriem.

   Kamermūzikas jomā viņš regulāri muzicē kopā ar slaveniem solistiem un ansambļiem festivālos, kas notiek visa pasaulē.
   Jaunākajās sezonās Aleksejs Ļubimovs ir spēlējis kopā ar Birmingemas Simfonisko orķestri, Krievijas Nacionālo orķestri Maskavā, Tonkünstlerorchester (2 koncerti Vīnes  Musikverein Lielajā zālē), kā arī neskaitāmos solo koncertos. Viņš devies vieskoncertos un atskaņojis Mocarta skaņdarbus ar  Haidna Sinfonietta un ar  Orchestra della Svizzera Italiana  Roberta Kinga  vadībā, Haidna skaņdarbus ar  Camerata Salzburg Sera Rodžera Noringtona vadībā Ņujorkā, Pērta Lamentate  ar Vīnes RSO Andreja Borejko vadībā  un ar Tamperes Filharmonisko orķestri  Džona Storgarda vadībā. Starp citiem spilgtiem notikumiem ir Skrjabina “Prometeja” atskaņojums Zalcburgas Festivālā un Kopenhāgenā, kā arī uzstāšanās ar Apgaismības laikmeta orķestri (Bēthovens), ar Minhenes Filharmonijas orķestri  (Silvestrovs), SWR Stuttgart (Pērts), DSO Berlin (Pērts), Dānijas Nacionālo simfonisko orķestri (Pērts), Anima Eterna Brugge un Krievijas Nacionālo orķestri.  
   Aleksejs Ļubimovs veicis ierakstus dažādās skaņu ierakstu firmās:  Melodia, Erato, BIS un Sony, ierakstot visas Mocarta sonātes, Šūberta, Šopēna, Bēthovena un Brāmsa skaņdarbus, kā arī 20. gadsimta mūziku. Kopš 2003. gada mūziķis regulāri sadarbojas ar firmu ECM, laižot klajā neparastus kompaktdiskus ar nosaukumu: “Der Bote,” (“Vēstnesis”) ar Lista, Gļinkas un  K.F.E. Baha  darbiem līdztekus Džona Keidža un Tigrana Mansurjana darbiem; Arvo Pērta “Lamentate” ar Štutgartes Radio simfonisko orķestri, “Messe Noir” ar Stravinska, Šostakoviča, Prokofjeva un Skrjabina mūziku; kā arī   “Misterioso” ar Silvestrova, Pērta un  and Ustvoļskajas mūziku, visas Debisī prelūdijas 2012. gadā un Džona Keidža  "As It Is" ar dziedātāju  Natāliju Pšeņičņikovu  2012. gadā, (abi ieraksti – ECM). Alekseja Lubimova ierakstītie visi Šūberta Impromptu, Bēthovena trīs pēdējās sonātes, Mocarta visi skaņdarbi divām klavierēm (ar Juriju Martinovu) un Haidna “Septiņi pēdējie vārdi” taustiņinstrumentu versijā – visi atskaņoti uz vēsturiskiem instrumentiem – tika izlaisti laikā no 2009. līdz 2014.  gadam ZZT/Outhere France.

Baha muzikas fonds, Hipokrata iela 35-32, LV-1079, Riga, Latvija, talr.: 29208181, e-pasts: bachfestival@inbox.lv