Ievadvārdi

Programma

Mākslinieki

Norises vietas

Presei

Par festivālu

Festivāla vēsture

Aina Kalnciema

Atbalstītāji

Kontakti

Doroteja Sīla (Dorothea Seel): šķērsflauta (Traverso)


Dorothea SeelMāksliniece mācījās flautas spēli pie Maikla Koflera (Michael Kofler) un Irēnas Grafenaueres (Irena Grafenauer) Zalcburgas  Mozarteum, beidzot studijas ar izcilību. Viņa turpināja studēt agrīno mūziku pie  Linde Brunmayr Trosingenas Valsts konservatorijā. Viņas skolotāju vidū bija arī Aurèle Nicolet, Lisa Beznosiuk un Barthold Kuijken.
Kopš 1997. gada Doroteja Sīla  regulāri uzstājas kā soliste kopā ar the English Concert, the Orchestra of the Age of Enlightenment, the New London Consort, the Hanover Band un the London Baroque, kā arī ar London Classical Players tādu diriģentu vadībā kā Simon Rattle, Roger Norrington, Trevor Pinnock un Charles Mackerras.
Sākot ar  2001. gadu, viņa ir spēlējusi  arī vācu ansambļos: Concerto Köln, kā arī Ludvigsburgas Festivāla orķestrī, Minhenes Kamerorķestrī, Brēmenes Kamerfilharmonijas  orķestrī, Minhenes Hofkapelle un Concentus Musicus Wien, u/c; un laikā pirms ansambļa darbības izbeigšanas 2006. gadā, - ar  Musica Antiqua Köln. Kā soliste Doroteja Sīla ir apceļojusi daudzas Eiropas valstis, spēlējusi Ņujorkas Linkolna centrā, kā arī Japānā, Jaunzēlandē un Meksikā. Savukārt, būdama arī universitātes lektore, māksliniece ir vadījusi meistarklases baroka, klasiskās un romantiskās flautas spēlē Sauthemptonas Universitātē Anglijā, Trossingenas Valsts konservatorijā, Muzikoloģijas institūtā Insbrukā, Vīnes Mūzikas universitātē, Insbrukas un Klagenfurtes Valsts konservatorijās un 2012. gadā – arī Singapūras Mākslas universitātē, Ziemeļteksasas Universitātē un Trigonāles festivālā Austrijā.   2013gadā  Styriate Festival (Grācā) Doroteja Stīla spēlēja oriģinālu 1820. gadā radītu Vīnes flautu kopā ar kolektīvu  Concentus Musicus diriģenta Nikolaus Harnoncourt vadībā; viņa uzstājās arī koncertā Velturno pilī (Dienvidtirole, Itālija)  spēlējot Šūberta Variācijas (“Trockene Blumen”) ar flautu, kuru izgatavojis J. Ziegler (Vīnē, ap 1825.g.), Christoph Hammer pavadījumā: koncerts tika translēts tiešraidē kanālā Ö1.
2014. gadā zīmols  Naxos izdeva kompaktdisku ar G. F. Hendeļa sonātēm (sadarbībā ar Luca Guglielmi). 2010. gadā Doroteja Sīla nodibināja kolektīvu “Minhenes Baroka solisti” un debitēja Eiropas festivālā Pasavā (Vācijā), Trigonāles festivālā kā arī spēlēja koncertos Brühl pilī Varšavā un Minhenes Rezidencē.  

Baha muzikas fonds, Hipokrata iela 35-32, LV-1079, Riga, Latvija, talr.: 29208181, e-pasts: bachfestival@inbox.lv