Ievadvārdi

Programma

Mākslinieki

Norises vietas

Presei

Par festivālu

Festivāla vēsture

Aina Kalnciema

Atbalstītāji

Kontakti

Andreass Helms (Andreas Helm): baroka oboja, baroka flauta

 

Andreas HelmAndreass Helms apguva blokflautas un obojas spēli un mūzikas instrumentu spēles mācīšanas teoriju pie Karinas van Hīredenas (Carin van Heereden) Bruknera Konservatorijā Lincā.  Pabeidzis konservatoriju 1999. gadā, viņš devās uz   Amsterdamu, kur pie  Alfredo Bernardini  saņēma diplomu pēc trīs gadu koncertēšanas prasmes kursa apgūšanas.  Andreass Helms  spēlē oboju un blokflautu tādos kolektīvos kā Capella Leopoldina, the Irish Baroque Orchestra, the Freiburg Baroque Orchestra, the Munich Baroque Soloists, the Munich Hofkapelle (Court Orchestra), the Cordia Ensemble un Concerto Köln (Ķelne); turklāt viņš piedalījies arī divu ansambļu dibināšanā  – Rossi Piceno un Schikaneders Jugend. Helmu uzaicināja spēlēt kā pirmo oboju un blokflautas solistu Eiropas Savienības Baroka orķestrī 2001. gada un 2002/3/ gada sezonā, savukārt 2004. gadā viņš kopā ar diriģentu Heincu Ferlešu  (Heinz Ferlesch) nodibināja ansambli  Barucco.
Andreass Helms ir ieguvis godalgas daudzos konkursos, gan kamermūzikā, gan kā solists.  (piemēram, Gradus ad Parnassum un Premio Bonporti). Viņš koncertē visā Eiropā un ir uzstājies arī Ķīnā, Japānā, Meksikā, Singapūrā un Dienvidāfrikā. Mākslinieks ir veicis skaņdarbu ierakstus tādās firmās kā cpo, Sony, harmonia mundi, Capriccio, Cavalli, ORF, Carus u.c.
Helms pašlaik ir profesors privātā augstskolā Vīnes Konservatorijā (Konservatorium Wien), kur viņa priekšmets ir vēsturiskā oboja, kā arī Grācas Mūzikas Universitātē lasa lekcijas par baroka oboju. Bez tam mākslinieks pasniedz baroka obojas, blokflautas spēli un kamermūziku Aestas Musica Baroka mūzikas vasaras skolā Varaždinā (Ungārijā), kuras direktors viņš ir kopš 2012. gada.

Baha muzikas fonds, Hipokrata iela 35-32, LV-1079, Riga, Latvija, talr.: 29208181, e-pasts: bachfestival@inbox.lv