Ievadvārdi

Programma

Mākslinieki

Norises vietas

Presei

Par festivālu

Festivāla vēsture

Aina Kalnciema

Atbalstītāji

Kontakti

Žilona Žobēra-Žaka (Gilone Gaubert-Jacques), vijoleŽilona Žobēra-Žaka ir absolvējusi Bordo reģionālās konservatorijas klavierspēles klasi (1. vietas ieguvēja), vienlaicīgi apgūstot vijoļspēli pie Robēra Papavrami (Robert Papavrami) un pēc tam pie Marivonnas Ledizesas (Maryvonne Le Dizès) Buloņas-Bilankūras reģionālajā konservatorijā, kur vienbalsīgi ir saņēmusi 1. vietu. Lai pilnveidotu savu muzikālo izglītību, Fontenēsubuā konservatorijā Žobēra-Žaka apguva klavierpavadījumu pie Solanžas Šiapari (Solange Chiappari).

Žobēra-Žaka ir mācījusies vijolspēli pie Devī Erliha (Devy Erlih) Parīzes Nacionālajā augstākajā mūzikas konservatorijā (CNSM), pabeidzot to 1995. gadā un iegūstot augstākās izglītības diplomu.

Būdama dedzīga senās mūzikas izpildītāja, kas spēlē uz vēsturiskiem instrumentiem, Žobēra-Žaka ir to padziļināti mācījusies Nacionālajā augstākajā mūzikas konservatorijā pie Patrika Bismuta (Patrick Bismuth) un Kristofa Rusē (Christophe Rousset) un 1998. gadā ieguvusi augstākās izglītības diplomu.

Kopš 2005. gada Žobēra-Žaka ir Kristofa Rusē diriģētā ansambļa Les Talens Lyriques solo vijoles spēlētāja, un kopā ar šo orķestri ir uzstājusies kā soliste Baha mūzikas koncertos. Jāatzīmē, ka viņa kā viesmāksliniece ir uzstājusies ar vijoles solo Martēna Gestera (Martin Gester) vadītajā ansamblī Le Parlement de Musique, turklāt ar Martēnu Gesteru viņa ir piedalījusies Ambronē baroka mūzikas orķestra izveidē. Māksliniece ir regulāri spēlējusi ar Eloīzas Gaijāras (Héloïse Gaillard) ansambli Amarillis, Daniela Isuāra (Daniel Isoir) La Petite Simphonie un Emanuela Krivina (Emmanuel Krivine) La Chambre Philharmonique.

Mīlot skolotājas darbu, vairākus gadus Žobēra-Žaka ir pasniegusi vijoļspēli un klavierspēli, un patlaban ir senās mūzikas skolotāja Šantijī konservatorijā.

Žilona Žobēra-Žaka ir viena no dibinātājām klasicisma un romantisma perioda mūzikas stīgu kvartetam Quatuor Ruggieri, kurš spēlē uz vēsturiskiem mūzikas instrumentiem. Ansambļa pirmais ieraksts, kas veltīts Žorža Onslova (George Onslow) 3 kvartetiem, iznāca 2012. gadā ar agOgique firmas zīmi, ir saņēmis ļoti atzinīgu vērtējumu presē.

Kopā ar Soo Parku (Soo Park) pie klavierēm un Davidu Simpsonu (David Simpson) pie čella viņa ir nodibinājusi ansambli Trio Wohin?.

Māksliniece spēlē Žaka Bokē (Jacques Boquay) vijoli (Parīze, 1715. g.), kā arī Alesandro Mecadri (Alessandro Mezzadri) vijoli (Ferāra, 1720. g.).

2014. gada oktobrī

Baha muzikas fonds, Hipokrata iela 35-32, LV-1079, Riga, Latvija, talr.: 29208181, e-pasts: bachfestival@inbox.lv